Jump to content
Dogomania

Basenji - Asiaczek- przyjaciele


Asiaczek

Recommended Posts

  • Replies 49.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Asiaczek

    18152

  • M&S

    1809

  • Alicja

    1483

  • taxelina

    1475

Top Posters In This Topic

[quote name='Asiaczek']


Przepis jest od Buszki
Składniki:
12 łyżek oleju
4 jajka
1,5 szkl. mąki
1 łyzeczka proszku do pieczenia
1 szkl. cukru
zapach, owoce

Olej + Jaja całe + cukier = utrzeć.
Dodać Mąkę + proszek do pieczenia + zapach = wymiezać.
Wylać ciasto na blaszkę, owoce na wierzch.
Piec w temp. 180 stopni ok. 40 minut.
Blaszka wysmarowana olejem(!) i wysypana bułką tartą.

Można dodać masę makową (gotową) = makowiec.
Można dodać mieszankę keksową (gotowa - keks.

Pzdr.[/QUOTE]

a jaka temperatura piekarnika i na ile minut ??

[B][B][B][COLOR=#00bb00][B]Vectra[/B][/COLOR][/B][/B][/B],[B][/B]czekam cały czas na zdjęcie tego ciasta [B][B]
[COLOR=SeaGreen]Asiaczek[/COLOR][/B][/B], też poproszę o zdjęcie ciasta wstawię do przepisów[B][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']ring 21 :) będziemy od 10 mniej więcej , o której baski wchodzą ?[/QUOTE]
Ring nr 3, baski wchodzą ok. 12.35.:)
Tak więc raczej ja Was będe pierwsza łapała:)

[quote name='nefesza']Uuuuffff no tak, to sie nazywa ZYJACA galeria! 100x wiecej stron niz moja :D Obiecuje odwiedzac regularnie :)[/QUOTE]
A ja obiecuję molestować Ciebie o fotki psów i o nowości, osiągnięcia...

[quote name='gosiaja']a jaka temperatura piekarnika i na ile minut ??
[B][B][B][COLOR=#00bb00][B]Vectra[/B][/COLOR][/B][/B][/B],[B][/B]czekam cały czas na zdjęcie tego ciasta [B][B]
[COLOR=SeaGreen]Asiaczek[/COLOR][/B][/B], też poproszę o zdjęcie ciasta wstawię do przepisów[B][/B][/QUOTE]
Temperaturę i czas pieczenia - wpisałam w przepisie: 180 stopni i ok. 40 minut.Ale mnie zawsze wychodzi czas pieczenia zdecydowanie dłuzszy, tak ok. godziny. Moze to wina mojego starego piekarnika...?
Zaraz zrobię zdjęcie,bo ciasto juz upieczone:)

[quote name='Alicja'][FONT=Arial][COLOR=Navy][B]Popieczone ciacha ??
doberek słoneczny :)[/B][/COLOR][/FONT][/QUOTE]
Moje z truskawkami - tak. Mięsko na kotleciki przygotowane.
Zgłoszenie Maski na WDS - zopłacone i wysłane priorytetem:)
Mieszkanie odkurzone, Żelcia i Fariczek- już jada do hoteliku.
Tak ok. 13-tej - spacery, obiadek dla psów i potem smażenie kotletów. Strzyżenie głowy (mojej), musze trochę skrócić grzywkę. Pakowanie...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie na chwilkę zrobiłam sobie przerwe by odetchnąć, psiaki wybiegane, mieszkanie odkurzone, klatki wyczyszczone, materacyki przeprane, Fiolka wyskubana, jeszcze tylko za godz./pół mycie podłóg, kąpania, suszenia, strzyżenia, przyjazd Muszu, treningi z całą 3 i pakowanie, żeby rano można było dłużej pospać :) To bedzie szalone popołudnie, ale warto ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Asiu kradnę przepis na ciasto truskawkowe, ja dzisiaj będę piec Murzynka dla rodziców, bo w weekend też jestem w Łodzi :) Ale niestety się miniemy, my w niedzielę. Mimo wszystko życzę powodzenia i sukcesów :) buziaczki[/QUOTE]
Kradnij, kradnij. Zaraz wstawię zdjęcie moje ciasta z truskawkami:)

[quote name='Kaya']Ja właśnie na chwilkę zrobiłam sobie przerwe by odetchnąć, psiaki wybiegane, mieszkanie odkurzone, klatki wyczyszczone, materacyki przeprane, Fiolka wyskubana, jeszcze tylko za godz./pół mycie podłóg, kąpania, suszenia, strzyżenia, przyjazd Muszu, treningi z całą 3 i pakowanie, żeby rano można było dłużej pospać :) To bedzie szalone popołudnie, ale warto ;)[/QUOTE]
Hm, widze, że wszyscy maja jakiś szalony dzien dzisiaj...
Ja tez:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie Asiaczki !
Będę trzymać za Was kciuki !!!
Dopadłam się na chwile do komputera bo teraz to na wariackich obrotach, a to remont w nowym domu a to opieka nad moim małym Bouvierem no i oczywiscie przygotowania do matury blleeeee;/ no ale ja w sumie mature mam od urodzenia to chyba głupio by było nie zdac( licze że tak się nie stanie)!!! Dziś mieliśmy zakonczenie roku i od wt lecimy codziennie z matura ;/ Prosze o mocne trzymanie kciuków :)
Czekam na wieści z Opola na pewno dojdą do mnie pocztą pantoflową ;P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Florka_xyz']Witajcie Asiaczki !
Będę trzymać za Was kciuki !!!
Dopadłam się na chwile do komputera bo teraz to na wariackich obrotach, a to remont w nowym domu a to opieka nad moim małym Bouvierem no i oczywiscie przygotowania do matury blleeeee;/ no ale ja w sumie mature mam od urodzenia to chyba głupio by było nie zdac( licze że tak się nie stanie)!!! Dziś mieliśmy zakonczenie roku i od wt lecimy codziennie z matura ;/ Prosze o mocne trzymanie kciuków :)
Czekam na wieści z Opola na pewno dojdą do mnie pocztą pantoflową ;P[/QUOTE]
Florka - kciuki to na pewno będe trzymała do odboju:)

A z Opola to wiesci juz sa u mnie w Galerii, jakies...6 stron wczesniej;)

Natomiast z Łodzi to dopiero będa:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

ja od rana juz bylam 3 razy na zakupach spozywczych + apteka + sklep z ciuchami - kupilam fajne spodnie i pasek !! :multi:
dodatkowo mialam jednego klienta na strzyzenie a teraz czekam na weta bo ma mi maluszki szczepic

na wieczor czeka na mnie sterta prasowania i jeszcze jeden wypad do sklepu ... :shake:

aa zapomnialam jeszcze smakolyki i zabawki pokupowalam szczeniakom do wyprawek :)

mam nadzieje ze zalatwilam wsio co mialam zalatwic bo jutro i poniedzialek sklepy poazmykane a w niedziele jestem w Lodzi :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Florka - kciuki to na pewno będe trzymała do odboju:)

A z Opola to wiesci juz sa u mnie w Galerii, jakies...6 stron wczesniej;)

Natomiast z Łodzi to dopiero będa:)

Pzdr.[/QUOTE]
Oj Asiaczku przepraszam, chodziło mi o Łódz ;)

a tak w ogole to OGROMNIASTE GRATULACJE za Opole!!! Jak zawsze niezawodni !!! <jupi> :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']to i ja poprosze![/QUOTE]
Pewnie! I za Ciebie tez potrzymamy:)

[quote name='Elitesse']ja od rana juz bylam 3 razy na zakupach spozywczych + apteka + sklep z ciuchami - kupilam fajne spodnie i pasek !! :multi:
dodatkowo mialam jednego klienta na strzyzenie a teraz czekam na weta bo ma mi maluszki szczepic
na wieczor czeka na mnie sterta prasowania i jeszcze jeden wypad do sklepu ... :shake:
aa zapomnialam jeszcze smakolyki i zabawki pokupowalam szczeniakom do wyprawek :)
mam nadzieje ze zalatwilam wsio co mialam zalatwic bo jutro i poniedzialek sklepy poazmykane a w niedziele jestem w Lodzi :roll:[/QUOTE]
Zdażysz, zdażysz... Też widzę zaganiana...

[quote name='Vectra']My też tak wchodzimy na ring ok 13 , więc sobie nie pokibicujemy ;)
a zdjęcia ciast , to ja dawałam setki razy już ..... majonezowiec robiłam w różnych smakach , kolorach ;)[/QUOTE]
No to przynajmniej pogadamy PRZED ringiem. A po ocenie - jak nam się będzie chciało - pogadamy i wreszcie coś zjemy;)

[quote name='Dojo']I cross fingers for you all for the show on weekend!
We will have our next show next weekend in Dortmund, it's european winner show with 23 Basenji entered!! I am really excited!!
Hugs!
Katrin[/QUOTE]
OK. we, for you too! And Petra will be in this show?

[quote name='Florka_xyz']Oj Asiaczku przepraszam, chodziło mi o Łódz ;)
a tak w ogole to OGROMNIASTE GRATULACJE za Opole!!! Jak zawsze niezawodni !!! <jupi> :)[/QUOTE]
Dziękowac!

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Asiu ja już tez prawie gotowa, coraz lepiej się czuję, byłąm nawet na mini spacerku z Olą(odebrać wyniki Unguni od veta) i potem już sama z czarnymi emerytami, Ola się właśnie lekko budzi, ale ja już prawie mam gotowe..... ups bym się wygadała z niespodzianki ;-), szpice wchodzą o 10 tej więc bedziemy móc Ci kibicować i robić fotki, spokojnie po ocenie pogadać, już się cieszę na jutrzejszy dzień!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Asiu ja już tez prawie gotowa, coraz lepiej się czuję, byłąm nawet na mini spacerku z Olą(odebrać wyniki Unguni od veta) i potem już sama z czarnymi emerytami, Ola się właśnie lekko budzi, ale ja już prawie mam gotowe..... ups bym się wygadała z niespodzianki ;-), szpice wchodzą o 10 tej więc bedziemy móc Ci kibicować i robić fotki, spokojnie po ocenie pogadać, już się cieszę na jutrzejszy dzień![/QUOTE]
O, to dobrze, że ze zdrowiem jest lepiej. Troche się niepokoiłam, Michał był taki tajemniczy...
Do zobaczenia:)

[quote name='Dojo']No, Petra will go to Austria next weekend for a show :-)[/QUOTE]
O, my good things for Petra:)

[quote name='Zuza i Noddy']Ja się właśnie pakuję, bo Ofi to raz dwa i wszystko spakowane.[/QUOTE]
Ja też zaraz kończe pakowanie i hop pod szybki prysznic. Jeszcze tylko dopakowac rzeczy na ring i chyba będe gotowa. Może jeszcze podłogi zdążę umyc:)
A pogoda jakas taka niewyraźna dzisiaj... Na wszelki wypadek biorę namiocik.

[quote name='gosiaja']no to czekam na zdjęcie[/QUOTE]
Zdjęcie ciasta jest juz na pulpicie. Teraz musze je zgrac na pendrive'a i iść na drugi komp i wstawić; może dzisiaj przed wyjazdem zdążę:)

[quote name='jamnicze']Kciuki już zaciśnięte :)[/QUOTE]
Hohoho, jaka wyrywna;)

[quote name='agaciaaa']Trzymam kciuki, powodzenia![/QUOTE]
Tfu, tfu, tfu...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...