Jump to content
Dogomania

szczeniak sika co chwilę , czy jest chory?


qatqa

Recommended Posts

Witam wszystkich
:P Od trzech tygodni mam goldenke. Przez pierwsze dni miała kwarantanne i wychodziła tylko do ogródka. Mamy swój ogródek i dlatego nie uczyliśmy jej załatwiania na gazetach. Były dni że bardzo mało załatwiała sie w domu, wiekszość potrzeb udawało się nam zrobić na dworze. Od tygodnia wychodzi poza działke. Jest już z nami prawie trzy tygodnie i zamiast lepiej jest gorzej. Wychodzimy z nią po każdym spaniu, jedzeniu , zabawie i wiele razy miedzy a mimo to potrafi po 10 min od spaceru zafundować nam kałuże a po 20 min następną. W nocy załatwia sie tylko raz ew. dwa razy znaczy że potrafi wytrzymać kilka godz. Zaczynam martwić sie czy to normalne czy moze sie przeziębiła albo jest chora???
Acha je gotowany ryż, a ryż ma w sobie dużo wody moze to dlatego?
Nie wiem co robić, czy potrzebny weterynarz, czy tylko dalsza bardziej skuteczna nauka ? Czy wasze szczeniaczki też tak często robiły siusiu???

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Mataqi, jest to jakaś ewentualność. Pogoda kiepska piesek malutki może się przeziębił. Rano będę próbować łapać mocz, ale nie jest to chyba łatwe. No a z podłogi to sie chyba nie nadaje. Ciekawe jak ci sie to udało?

Link to comment
Share on other sites

Nie panikować i uzbroić się w cierpliwość :D
Sama pamiętam, jak biegałam kilkanaście razy dziennie z małym Pagajkiem po schodach... Myślałam wtedy, że to się nigdy nie skończy.... :roll: Bicepsy miałam od noszenia go :wink:

A badania zawsze warto zrobić!!!
I trzymam kciuki, żeby były w normie.
Trzymamy kciuki.
(psy nie mają kciuków... :roll: ) :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Szczeniaki tak mają - potrafią sikać na okrągło. Pamiętam kiedyś gdy Misia była malutka, odwiedzała nas właśnie moja Mama i Misia zsikała się z 5 razy w przeciągu 15 minut!

Fakt, że szczeniak potrafi wytrzymać przez kilka godzin w nocy wskazuje na to, że nie jest to problem zdrowotny. Badania oczywiście nie zaszkodzą, ale jeżeli jedynym objawem jest częste siusianie w ciągu dnia, to każdy szczeniak kwalifikowałby się na badania. :roll: Ja bym skoncentrowała się na uczeniu go czystości.

Najlepszy sposób nauczenia psiaka, żeby nie sikał w domu to niedopuszczanie do błędów. Ja w tym celu używam klatki. Pisałam już o tym na forum wiele razy - a poza tym, to ni temat na ten dział.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi :P
Byliśmy na badaniach i jest ok. weterynarz powiedział że może byc to wina dużych różnic temperatur. Na dworze był przez parę dni mróz a w domu ciepło. Teraz jest troche cieplej i jest lepiej
A swoją drogą to łapanie sisiu nie było wcale takie łatwe :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...