Jump to content
Dogomania

Jak nauczyć malucha


Hallauren

Recommended Posts

Przperaszam, że w zasadzie drugi raz o to pytam, ale nasz maltańczyk ma 8 tygodni, nie był uczony sikania na gazetę. Jego posłanie było w klatce(kojcu, takim w domu, zawsze otwartym). Diabas tam wchodził i na szmaty się załatwiał. Jak nauczyć go siusiania na gazetę?? :roll: Dzisiaj na przykład siusiał normalnie, ale po tym jak wypił wodę z miski gdzie były namoczone ziarenka karmy to siusiał kropelkami wody co chwilę. Woda była ciepła. Czy to normalne? Piesek się poprostu opił? Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam. :)

Link to comment
Share on other sites

Tzn. "niech leje gdzie popadnie" 8)
Teraz będziesz uczyć sikania na gazety i nagradzać tym samym załatwianie się w domu, a za kilka tygodni będziesz oduczać sikania w domu i nagradzać sikanie na dworze... :-?

Ja pozwalam szczeniakowi sikać tam, gdzie akurat stoi ;) , a dopiero w chwili kiedy może wychodzić na dwór- zaczynam naukę sikania- od razu na dworze.

Link to comment
Share on other sites

Mój poprzedni piesek - bokser był po prostu wynoszony pośpiesznie do przedpokoju na wykładzinę, gdy zaczynał się niebezpiecznie kręcić. Ale nauka załatwiania się na dworze przebiegła gładko i bez problemów.
Coś tam jednak zostało w psiej główce, bo gdy kilka razy zdarzyła się biegunka, zbierałam zwykle z wykładziny w przedpokoju... :lol:

Link to comment
Share on other sites

z gazetą radzimy sobie narazie:D Ale jest inny bardzo DZIWNA SPRAWA :o Diabas zdominował naszego 4 letniego yorka :o :-? i cio mamy robić? Jak diabas podchodzi do miski to Api od razu odchodzi! mamy to tolerwoać :-? :roll: ? W sumie śmiesznie wygląda jak ta mała kluska rządzi naszym weteranem :P:D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Psiaki ustaliły sobie hierarchie,którą wy musicie zaakceptować,aby nie prowokować niepotrzebnych bójek. Poprostu maluch ma charakter przywódcy, którego nie ma wasz drugi pies. Teraz najważniejsze jest,abyście rówież wy przyjeli te samą hierarchie, którą ustaliły sobie psiaki: pierwszego karmicie osobnika wyżej w stadzie,potem tego drugiego; to samo jest przy powitaniach i zapinaniu na smycz przy wyjściu na spacer.

Link to comment
Share on other sites

[b]Klaudia[/b] z ta dominacja u 8 tyd szczeniaka to byłabym ostrozna.
Najlepiej nadal obserwować, a karmic w osobnych pokojach, by nie bylo konfliktu. York to przecież terier, zadziora, choc z niego poduszkowca robią z kokardką. Jak on teraz szczeniakowi pozwala na dużo to jeszcze nie powód zeby juz szczeniaka traktowac wyżej niz yorka bo wtedy on sobie przypomni o korzeniach i bójka gotowa.
Oczywiście, niech wypowiedzą sie mądrzejsi ode mnie w tej kwestii, ale takie jest moje zdanie. - Odczekać, obserwować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hallauren']tzn.? wiecie on jest wielkości mojej dłoni, nie może jeszcze wychodzić na dwór i to w taki mróz[/quote]

Napisales, ze ma 8 tygodni.
Skoro mogl juz opuscic matczyne lono to moze tez wychodzic na dwor.
Ja niemowie o spacerach, tylko o wypuszczeniu na siusiu :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='borsaf'] Odczekać, obserwować.[/quote]
Oczywiście, [b]borsaf[/b] słusznie prawi!
8-tygodniowy szczeniak nikogo nie zdominuje, york po prostu ustępuje miejsca maleństwu, bo takie maluszki w psiej rodzinie mają taryfę ulgową.
Ale to jak się poukładają ich stosunki- pokaże przyszłość.

Ja też radzę nie prowokować i karmić psy osobno.
:fadein:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...