Jump to content
Dogomania

frisbee


Kati

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

on ten lancuch ma wielkim poważaniu - nawet nie czuje ze cos sie za nim ciagnie
Demonizujecie , pies domowy tylko na lataniu na badziweniak .
Tosz mu nie obetne talerza tylko dlatego ze męda jest , nauczylam sie z tym radzic i zapobiegać.
Tasmy nie chce , sparzylam sie a ryzykować zdrowia psow nie bede - wiadomo.

Dobra , bo ja pytanie mam ,tutaj ;)

a wiec , robi kolka woklol mnie przed rzutem (pisalam juz predzej), albo skacze przede mna jak sprezyna i nie moge go ustatecznić , zaczyna sie kociol, rzucam co prawda ot tak by go rozladowac , ale zalezy mi by sie przygotowacv, bo pierwsze rzuty sa chybione .
Wyprzedza talerz i dopeiro sie wraca po nastepny.
Macie jakieś sposoby?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apbt_sól']rzucam co prawda ot tak by go rozladowac , ale zalezy mi by sie przygotowacv, bo pierwsze rzuty sa chybione .
Wyprzedza talerz i dopeiro sie wraca po nastepny.
Macie jakieś sposoby?[/quote]

Naucz sie rzucac:cool3:
A pies niech sobie bedzie nakrecony, chyba o to chodzi. Niech skacze jak sprezyna, a ty rzuc dopiero jak przestanie i na Ciebie spojrzy.

A czy przynosi Ci talerzyki i rzuca pod nogi? Jesli nie to moze trzeba zaczac od poczatku?

Link to comment
Share on other sites

asia&smyk
podzialało ;)
bez falstartów , tak prosta rada a jak skuteczna :)

gdy idziemy kilka dni pod rzad na talerzyk takowego problemu nie ma , ale po przerwie kilku dniowej zaczyna go roznosic na widok talerza , dzis rano spobowalam w rollerem na poczatek i pies wpadl w tempo - dzieki;)

Link to comment
Share on other sites

Guest aneta_w

[COLOR=Green][B]Ile razy w tygodniu ćwiczycie z psem frisbee?
Ja np. staram się codziennie.
Moje pytanie bardziej brzmi: Ile trwa Wasz trening? I ile powinien trwać mój trening skoro narazie zaczynam?
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

5 - 10 minut to stanowczo za dlugo dla poczatkujacego psa.
Proponuje trenowac 3 x tydzien, okolo 1 max 2 minut, przerwa i jezeli pies dalej chce to znowu 1 max 2 minuty.

Z czasem, z nabytym doswiadczeniem i rosnacym zapalem/nakreceniem psa mozna przedluzyc treningi do 5 minut.

My trenujemy do zawodow co drugi dzien/codziennie po 10 - 30 min, ale nie tylko samo rzucanie frisbee ale tez sztuczki, czesto pauza zeby cos omowic/przemyslec.

Widzialam w necie opis przygotowam do Mistrzostw Swiata Skyhound albo UFO, musialabym to odnalezc, zawodnicy pisali ze trenuja codziennie po 50 min - 1 godzine z 3 krotkimi przerwami. Np ciwcza 15min mini, 3 min przerwy i 2 freestyle pod rzad.
Troche mnie zatkalo...chyba sama nie dalabym rady ;)

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Guest aneta_w

[COLOR=Green][B]A to dziękuję za odp.

A teraz tak:
Słyszałam, że, żeby nakręcić psa na frisbee na samym początku lepiej nie żądać od psa oddania talerzyka, tylko lepiej jest np. chwilę się z nim poszarpać i go wyrwać. Mi się to nawet logiczne wydaje, ale czy to prawda?
[/B][/COLOR]
[quote name='Szarik'][B]aneta w [/B]widzę, że gdzieś tam w podpisie przewija Ci się ON, czy to z Nim ćwiczysz frisbee?[/quote]

[COLOR=Green][B]No tak. Ona bardzo lubi talerzyki :)
A dzięki jej zapałowi, również druga suczka się do nich przekonała.
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta_w'][COLOR=green][B]A to dziękuję za odp.[/B][/COLOR]

[B][COLOR=green]A teraz tak:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Słyszałam, że, żeby nakręcić psa na frisbee na samym początku lepiej nie żądać od psa oddania talerzyka, tylko lepiej jest np. chwilę się z nim poszarpać i go wyrwać. Mi się to nawet logiczne wydaje, ale czy to prawda?[/COLOR][/B]



[COLOR=green][B]No tak. Ona bardzo lubi talerzyki :)[/B][/COLOR]
[B][COLOR=green]A dzięki jej zapałowi, również druga suczka się do nich przekonała.[/COLOR][/B]
[/quote]

Mi tam ciężko jest wyrwac mojemu talerz z pyska. A na dodatek traktuje to jak zabawę i później juz nie ma szans na oddanie... :shake: Chyba, ze jakieś cudowne metody znacie. ;)

A powiedz mi, czy łapie w powietrzu frisbee? Bo mój traktuje jak aport, raczej jest zbyt neizdarny i mało skoczny, żeby łapać je w powietrzu... :razz:

Link to comment
Share on other sites

Guest aneta_w

[COLOR=Green][B]No właśnie ja też mam ten problem :diabloti: chyba tak musi być :razz: [/B][/COLOR][COLOR=Green][B] zobaczę na większym terenie z dwoma frisbee :lol:[/B][/COLOR]
[COLOR=Green][B]
tzn. wiesz.. jeżeli rzucam do góry z komendą "łap" to ona wtedy skacze do góry i łapie.. no ale tylko tak.
I ostatnio staram się bardziej na to naciskać... + kliker. Perswaduje skoki ;)
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ja aktualnie ćwiczę z pięłczkami. Bo na piłeczki już jest nakręcony, jak złapie do pysia taka piłkę w powietrzu, to mu daję smaka. Może później z ta samą komenda (własnie 'łap') spróbuję z frisbee ;) Chociaż to do góry nie lata, a nie widzę szans, zeby on to dogonił i jeszcze zdążył złapać...

Link to comment
Share on other sites

Szarik, widocznie go tego łapania po prostu nie nauczyłaś ;) I pewnie nieodpowiednio mu rzucasz. Spróbuj najpierw rollery i łapanie z ręki.
Jeśli Twój pies jest nakręcony na frisbee, a szarpanie się kończy dobrą pracę, to nie szarp, tylko naucz go oddawania/plucia talerzem na komendę, nawet w oddzielnych sesjach.
To tyle ode mnie, może ktoś bardziej talerzujący coś zweryfikuje bądź doda.

A tutaj moja sucz z dzisiejszego treningu (jednak trochę za długo trwało rzucanie, następnym razie skończymy po minucie ;)).
[url]http://www.youtube.com/watch?v=1H5jcb2l9sQ[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Szarik, widocznie go tego łapania po prostu nie nauczyłaś ;) I pewnie nieodpowiednio mu rzucasz. Spróbuj najpierw rollery i łapanie z ręki.
Jeśli Twój pies jest nakręcony na frisbee, a szarpanie się kończy dobrą pracę, to nie szarp, tylko naucz go oddawania/plucia talerzem na komendę, nawet w oddzielnych sesjach.
To tyle ode mnie, może ktoś bardziej talerzujący coś zweryfikuje bądź doda.

A tutaj moja sucz z dzisiejszego treningu (jednak trochę za długo trwało rzucanie, następnym razie skończymy po minucie ;)).
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=1H5jcb2l9sQ[/URL][/quote]

Wiesz, pewnie masz rację, ale w domu mu to wychodzi, potrzebujemy poprostu więcej ćwiczeń, bo na polu zachowuje sie jakby dopiero co sie urodził i nie wiedział co się dzieje... :shake: Pluć i oddawac też umie (W DOMU :placz:), na zewnątrz narazie znośnie jest tylko z piłeczkami. Ale nie tracimy głowy ;)

Ale też FIZYCZNIE nie potrafię sobie wyobrazić jak on miałby pedzic równo z lecącym talerzykiem, nie jest na tyle szybki... albo się przede mną nie chwali ;) Popróbujemy!

Link to comment
Share on other sites

Guest aneta_w

[quote name='Szarik']Ja aktualnie ćwiczę z pięłczkami. Bo na piłeczki już jest nakręcony, jak złapie do pysia taka piłkę w powietrzu, to mu daję smaka. Może później z ta samą komenda (własnie 'łap') spróbuję z frisbee ;) Chociaż to do góry nie lata, a nie widzę szans, zeby on to dogonił i jeszcze zdążył złapać...[/quote]

[COLOR=Green][B]No no.. może faktycznie źle rzucasz? Chociaż nie wiem..

Ja muszę moją sucz jeszcze bardziej nakręcić, bo ona coprawda biegnie za talerzykiem, ale widzę że nie wkłada w to swoich wszystkich sił - w sensie biegnie "galopem" a nie "cwałem" :evil_lol:

Więc dla mnie to też sygnał, że powinnam inaczej rzucać. Bardziej w góóóórę :) Jakoś to będzie! ;)

I muszę się nauczyć dobrze rzucać rollery.

czekaj czekaj.. da się rzucać do góry i to tak elegancko :) zaraz linka znajdę.
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest aneta_w

[quote name='Szarik']
Ale też FIZYCZNIE nie potrafię sobie wyobrazić jak on miałby pedzic równo z lecącym talerzykiem, nie jest na tyle szybki... albo się przede mną nie chwali ;) Popróbujemy![/quote]

[COLOR=Green][B] O! O! No więc właśnie.
Ale życzę powodzenia.
Miejmy nadzieję, że mojej Sabce też się uda [/B][/COLOR];)

Link to comment
Share on other sites

Guest aneta_w

[url]http://www.youtube.com/watch?v=bLTeTEM3pBY&mode=related&search=[/url]

[B][COLOR=Green]no właśnie. Floater.
Ja tak niestety nie potrafię :oops:[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...