Jump to content
Dogomania

czyszczenie uszu


Recommended Posts

prawdopodobnie ja.
Płyn ma nazwę ABACIL. Można go dostać w aptece bez recepty. Rozieńczyć w/g przepisu i wkropić za pomocą np. wacika do ucha.
Jeżeli nie pomoże to trzeba udać sie do weta.
Najważniejsze - powąchać ucho jak pachnie/śmierdzi.
Drożdżaki "cuchną" okropnie.

Link to comment
Share on other sites

Otiseptol! to taka jakby emulsja - butelka jest zakonczona gumka - co powoduje, ze nie rani sie psa podczas wstrzykiwania go do ucha - polecam.
i tak jak radzi Zdisek - uwazja na drozdzaki - my juz przez to przeszlismy...
Aha - uwazaj na preparaty, ktore sie 'psika" do ucha - w spreyu lub atomizerze!!! Moj pies ne toleruje tego dzwieku i dostaje szalu!!!!

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się, nie pisze ale DZIAŁA. Wypróbowane na Rinie. Czyszczenie ucha to swoista "dezynfekcja".
Wet. stosuje do płukania ucha. Zalewa dość dużą iloscią, a później czyści wacikami. Tą drugą czynność możesz sobie darować, bo niestety podrażnia ucho, a wtedy organizm bromi się i wytwarza woskowinę i koło się zamyka. Po prostu wlej przy pomocy wacika (mocno zamoczonego) abacilu do uch i wówczas powinna potrzepać łbem.
Rino za pierwszym razem wyczepał z ucha pokaźną ilość "szlamu-brudu". Teraz co jakiś czas profilaktycznie wlewam mu troszkę płynu do ucha, poboczy się na mnie, ale za to problemów z uszami zero.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Zdzisek'] Zalewa dość dużą iloscią[/quote]

rozcieńczyłam wodą jak pisało na etykiecie i wlałam gajce za pomocą wacika ale nie wiem czy nie za mało...potrzepała troche łbem ale nic nie konkretnego nie wyleciało...może za mało?tak mniej wiecej wacik nasiąknięty był roztworem i 2 razy tak namaczałam i wpuszczałam do ucha...może więcej?

co ile czyscic tym abacilem uszka?

Link to comment
Share on other sites

[quote]co ile czyscic tym abacilem uszka?[/quote]
dwa - tzry razy dziennie. Jeżeli nie protestuje to częściej.

Jeżeli chodzi o ilość, to wet mojemu kudłaczowi wcisnął całą strzykawkę, ale potem musiał czyścić do sucha.

Jeżeli zapaszek nie chce znikąć (czyli sprawa jest poważniejsza), wówczas pora udać się do weta i zrobić wymaz. Najlepiej wcześniej przez około dwa dni uszu niczym nie czyścić, żeby nie zniekształcić wyniku badania. W/g wyniku wet przepisze odpowiednie lekarstwo.

Jeżeli natrafiłabyś na jakieś problemy to daj znać na priva, wtedy skontaktuję cię Anią od Gusia. To spec od briardów i nie tylko.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zdzisek']dwa - tzry razy dziennie. Jeżeli nie protestuje to częściej.

Jeżeli chodzi o ilość, to wet mojemu kudłaczowi wcisnął całą strzykawkę, ale potem musiał czyścić do sucha.

Jeżeli zapaszek nie chce znikąć (czyli sprawa jest poważniejsza), wówczas pora udać się do weta i zrobić wymaz. Najlepiej wcześniej przez około dwa dni uszu niczym nie czyścić, żeby nie zniekształcić wyniku badania. W/g wyniku wet przepisze odpowiednie lekarstwo.

Jeżeli natrafiłabyś na jakieś problemy to daj znać na priva, wtedy skontaktuję cię Anią od Gusia. To spec od briardów i nie tylko.

pozdrawiam[/quote]


no to super!
jak narazie nie mam większych problemów z czyszczeniem, już po 2 myćkach się kudłata przyzwyczaiła, dobrze, że napisałeś, że codziennie trzeba zabieg powtarzać, bo ja tak co kilka dni aplikowałam ;)

w razie czego będę pisać;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia18sosnowiec']ja to nie wiem, chyba sie przejde do weta, bo teraz czuje abacil :lol: [/quote]

Madziu
odstaw abacil na jakieś dwa dni tzn. do czasu aż nie będzie go czuć. Dopiero wtedy idź do weta na [B]wymaz z ucha[/B]. A dlatego na wymaz, gdyż wynik z wymazu pozwoli na dobór odpowiedniego lekarstwa. I dlatego trzeba odczekać kilka dni, aby wynik był prawdziwy, dokładny. Wtedy leczenie jest pewniejsze i skuteczniejsze. Dobór lekarstwa (maści) bez badań jest leczeniem na chybił-trafił i może się wlec tygodniami. Niektóre szcepy drożdżaków potrafią być naprawdę paskudne.

Link to comment
Share on other sites

Zdzisek ma racje! Zwroc uwage, czy po odstawieniu abacilu jest tak zapach grzybow suszonych, czy sunia Ci glowa potrzasa zbyt czest - u nas tak bylo. Poszlismy do weta na posiew i wyszly - zdrodzaki pierwsza klasa - leczylismy to jakies chyba 6 tygodni, a teraz wiadomo - Agat to klapouch, wiuec trzeba uszy czesto monitorowac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...