Jump to content
Dogomania

kapiel szczeniaka i wplyw na zmiane karmy


Nuri

Recommended Posts

Witam

Jestem tutaj nowa, sledzilam forum ale dopiero dzis sie zarejestrowalam.

2 dni temu odebralam mojego Labradorka, ma juz prawie 8 tyg i rozbrabia niesamowicie.

Czytalam wiele na temet żywienia pieska, gdy odebralam go od hodowcy dostalam razem z nim karme Purina Junior. Piesek wciana ja bardzo szybko, nawet namaczac nie musze :P. Jednakze widze że ludzie niezbyt przychylnie podchodza do tej karmy. Zastanawialam sie nad zmiana karmy na Acane, tylko jak taka zmiane przyjmie szczenie? Dodam ze oprocz suchej karmy gotuje mu ryz z warzywami i mieskiem. Poradzcie czy zmieniac karme czy pozostawic ta purine.


Jeszcze mam jedno pytanko, piesek jest troszke brudny, czy w tak mlodym wieku moge go wykapac? Psina siedzi caly czas w domku ze wzgledu na kwarantanne wiec chyba nie zlapie jakiegos wiruska, czy moze poczekac z kapiela?

Z gory wielkie dzieki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nuri']


Czytalam wiele na temet żywienia pieska, gdy odebralam go od hodowcy dostalam razem z nim karme Purina Junior. Piesek wciana ja bardzo szybko, nawet namaczac nie musze :P. [/quote]
to ze wcina szybko to nie zwalnia cie z namaczania..wlasnie po to sie namacza zeby jedzonko rozmoklo i nie ciazylo tak maluchowi na zoladek wiec ja bym radzala namaczac..nie tak zeby plywalo ale zalej ciepla woda i odstaw na jakies 10 minut i stanie sie z tego taka papka


[quote name='Nuri']

Jednakze widze że ludzie niezbyt przychylnie podchodza do tej karmy. Zastanawialam sie nad zmiana karmy na Acane, tylko jak taka zmiane przyjmie szczenie? Dodam ze oprocz suchej karmy gotuje mu ryz z warzywami i mieskiem. Poradzcie czy zmieniac karme czy pozostawic ta purine. [/quote]
nie znam akurat tej puriny..ja karmie Royalem ale w razie jakbys chciala zmienic na Acane to zaczynbajac od dodania 1 kuleczki az przejdziesz to zamiany calej porcji..zmiana karmy powinna trwac przynajmniej tydzien zeby nie skonczylo sie to biegunka...ale przez jakis miesiac ja bym jeszcze karmila tym co hodowca..moj hodowca tez karmil karma ktora mi nie odpowiadala i zmienilam stopniowo po miesiacu

[quote name='Nuri']

Jeszcze mam jedno pytanko, piesek jest troszke brudny, czy w tak mlodym wieku moge go wykapac? Psina siedzi caly czas w domku ze wzgledu na kwarantanne wiec chyba nie zlapie jakiegos wiruska, czy moze poczekac z kapiela?[/quote]

ja bym takiego maluszka nie ka,pala..najwyzej przetrzej go nawilzonymi husteczkami dla niemowlat...tu nie chodzi o zlapanie wirusa tylko siersc ma na siersci naturnalna warstwe tluszaczu ktora chroni wlos..wiec jak takiego malca umyjesz to mu ta warstwe po prostu zmyjesz...
najwyzej mokra szmatka mozesz przetrzec

Link to comment
Share on other sites

dziekuje za odpowiedz ;)

Mam jeszcze jedno pytanie. Zauważylam ze pies ma czkawke, praktycznie kilka razy dziennie. Zmienilam mu karme w sobote, tzn zaczelam namaczac, nie brakuje mu nigdy wode. ... wiec czym moze byc to spowodowane?

Link to comment
Share on other sites

A mi się wydaje, że warto szczeniaka przyzwyczajać do normalnej suchej karmy bez namaczania. Przez to namaczanie mój pies tych kulek nie gryzł tylko w całości połykał i dopiero miał problemy z trawieniem... Ciężko go w ogóle było nauczyć, że trzeba to gryźć... A i teraz większość połyka zamiast rozgryzać...

A i okąpać czasem warto - sześciomiesięczny pies na kąpanie jest już "za stary", czego nie pozna do 3-4 miesiąca życia, tego będzie się bał... Sąsiadka, by okąpać swego goldena potrzebuje dwóch chłopa... A mój do wanny "wskakuje" sam :)

Link to comment
Share on other sites

Witam

Pytalam o karme, bo moja suczka mimo tego ze ma 2 miesiace i tydzien je sucha karme i przegryza bez problemu. Co prawda od 4 dni namaczam jej ta karme i tez je.

Co do kapieli poczekam jeszcze okolo miesiaca, moze troszke dluzej ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...