Jump to content
Dogomania

Basenji


Ewelina

Czy podoba ci sie basenji?  

919 members have voted

  1. 1. Czy podoba ci sie basenji?

    • Tak to moja ulubiona rasa
    • Nie podoba mi sie, bo nie lubie kotow
    • Nie mam zdania


Recommended Posts

Konkretnie chodzi o kontakt do właściciela psa THOT MUFREN d'Ericeira. O informacje o jego aktualnych osiągnięciach i tytułach. Może m.in. wchodzić w grę ewentualne krycie.
Jeśli ta strona może być przydatna to bardzo proszę :

http://www.voschiens.com/index.php?p=grandprix/detail&id=13 jest tam wymieniony pies o którego pytasz.

Na liście laureatów Grand Prix Individuels

http://perso.wanadoo.fr/scsho2/CHrSamedi.pdf Tutaj jest ten pies, nawet właściciel jest podany - Thiercy, ale kontaktu z nim trzeba by szukć chyba poprzez związek kynologiczny.

http://home19.inet.tele.dk/fallohide/showresults_from_abroad.htm Tu tez jest kilka razy wymieniony. Oznaczenia i rezultaty to dla mnie jeszcze czarna magia, powoli jednak się wciągam.

Jak do tej pory nie trafilam na jakąś obfitość informacji.

Mam wrażenie, że Hodowla Ericeira nie ma swojej strony w necie. :-?

Faktem jest, że basenji bardzo lubią przebywać z osobnikami własnej rasy. Gdy śpią, tworzą jedną zwartą kupkę basków splątanych łapkami i ogonkami. Nie można również zaprzeczyć, że wykorzystają każdą okazję obcowania z człowiekiem. Czyli, coś w tym jest. :-?
Twoja niezbyt zadowolona mina z faktu, ze basenji lubia kontakt z czlowiekiem z czego sie bierze ? :roll:
Evelinko,

trafiłem na zdjęcie Twojej Alicji. Nie mogłem się oprzeć by tu nie wkleić. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu.

Alicja była śliczna. Wielka szkoda, że była :(

Jestem pogodzona z losem, ze jej juz nie ma. Wspomnienia tez sa piekne :)
Nie zdziwiłby mnie widok Basenji na takiej klawiaturze. One również lubią obserwować otoczenie z wysokości. :-?
U basenji widac po wyrazie mordki i faldek na czole, ze wszystkie docierajace do nich informacje skrupulatnie analizuja. :D

Podobaja mi sie fotki maluchow, gdy jest ich kilka na zdjeciu i jak jeden maz, jakby zaprogramowane spogladaja w jedna strone z identycznym zaciekawieniem. :D

Evelinko!

Piesiak, przy przejściu przez ulicę potrafi skakać w kierunku przejeżdżających samochodów.

Gdyby tak chciał jeszcze zaaportować jakiś fajny samochód!.

Niestety, jego gust w tej mierze nie jest najlepszy.

:lol: :lol: :lol:

Długo nie chciałam miec psa miedzy innymi dlatego, że odczuwałam cos w rodzaju pogardy dla służalczego spojrzenia psa.

Wydawało mi się i nadal tak myślę, ze utrzymanie przy sobie kota, który może w każdej chwili wyjść z domu nie będąc pilnowanym i uwiązanym, a mimo to wraca, jest chyba wyrazem większego przywiązania niż psie.

Kot, w zasadzie zwierz żyjący z nami w "wolnym związku" , mnie osobiście, przez swoja niezależność, posiadanie swoich spraw, do których nie mam dostępu bardzo odpowiada.

Czy spojrzenie baska jest służalcze?

Nigdy czegoś takiego w oczach piesiaka nie widziałem: - jest czułość i miłość do pana; zainteresowanie czymś; skaczace iskierki w trakcie zabawy; rozleniwienie, kiedy poddaje się cierpliwie pieszczotom; napięcie , kiedy poluje.

A przede wszystkim spojrzenie jest bystre i bardzo inteligentne.

Nie jestem w stanie wydac jakiejkolwiek opinii o basenji, gdyz rase dopiero poznaje i to jedynie na podstawie opisow i fotek. Baskomaniak skutecznie zainteresowal mnie rasa. :wink:

Zywego basenji jeszcze nie spotkalam.

Jako sluzalcze, odbieralam spojrzenie psa gdy jeszcze nigdy tak naprawde z psem nie mialam kontaktu :roll:

Prosze o wyrozumialosc, moje poglady przeszly juz pewna ewolucje :wink:

Po trzech prawie latach posiadania psa inaczej patrze na psi pyszczek i wiecej moge z niego wyczytac niz kiedys.

Na zblizeniu jest to jeszcze latwiejsze :wink:

Os.jpg

Może to potraktujesz jako autoreklamę piesiaków, ale zarówno Baskomaniak jak i ja piszemy uczciwie na temat tej 'trudnej' rasy

Zdrówko

O zadnej autoreklamie nie ma mowy. Ze piszecie uczciwie o piesiakach, ani przez moment w to nie watpie.

Jestescie zakreconymi jak ich ogonki pasjonatami rzadkiej rasy i tyle. :D

Evelina, piszesz o "służalczym spojrzeniu psa". A ja do opisu spojrzeń opisanych przez Basenji, chce dorzucić jeszcze jedno: "maślane spojrzenie". Taki wzrok maja moja baski, gdy je się głaszcze i pieści, w szczególności po brzuszkach :lol:

Pzdr.

:lol:

Od glaskania po brzuszku to chyba nie tylko basenji dostaja maslanych oczek :wink:

Wybaczcie brak polskich literek, ale wstawianie ich zajeloby mi polowe dnia :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evelinko,

dziękuję Ci serdecznie za wyszukanie. :P Też sądzę, że gdyby strona istniała to wyszukiwarki bankowo by ją wyłuskały. Postaram się zebrać wszystkie znalezione przez Ciebie informacje i znaleźć jakąś optymalną formę kontaktu z właścicielem pieska.

...
Faktem jest, że basenji bardzo lubią przebywać z osobnikami własnej rasy. Gdy śpią, tworzą jedną zwartą kupkę basków splątanych łapkami i ogonkami. Nie można również zaprzeczyć, że wykorzystają każdą okazję obcowania z człowiekiem. Czyli, coś w tym jest. :-?
Twoja niezbyt zadowolona mina z faktu, ze basenji lubia kontakt z czlowiekiem z czego sie bierze ? :roll:

Być może niefortunnie zastosowałem "minkę", chociaż... :-?

Takie śladowanie jak cień za człowiekiem jest fajne ale czasem staje się męczące. :wink: Zwłaszcza jak ludzie przemieszczają się po kuchni z gorącym garnkiem czy herbatą. Oby one chciały się tak pilnować na spacerach... :-?

...

Podobaja mi sie fotki maluchow, gdy jest ich kilka na zdjeciu i jak jeden maz, jakby zaprogramowane spogladaja w jedna strone z identycznym zaciekawieniem. :D

Oj! Dzięki Ci Wielkie za pomysł. :modla:

Właśnie od kilku dni zastanawiałem się nad nowym podpisem do postów, brakowało mi pomysłu, pełna pustka...

Dzięki Tobie już mam i zaraz go wstawię.:sweetCyb:

Zywego basenji jeszcze nie spotkalam.

Gdyby się dało podesłałbym Ci na parę dni mail'em. :wink:

Wybaczcie brak polskich literek, ale wstawianie ich zajeloby mi polowe dnia :oops:

Twoje posty pisane są tak bardzo starannie, że czyta się jednym tchem i zupełnie niezauważalny jest brak ogonków. :P :P

Pozdrawiam.

:D

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wszelkie dane o psie THOT MUFREN d'Ericeira i o jego właścicielu. Być może jest tak, jak piszesz, że ta hodowla nie ma swojej strony w Internecie.

Na duńskiej stronie hodowli Falohide są podane wyniki wystaw z różnych państw, ale znalazłam tam kilka błędów i lecę pisac do właścicielki z prośba o sprostowanie.

Jeszcze raz dzięki.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Być może niefortunnie zastosowałem "minkę", chociaż... :-?

Takie śladowanie jak cień za człowiekiem jest fajne ale czasem staje się męczące. :wink: Zwłaszcza jak ludzie przemieszczają się po kuchni z gorącym garnkiem czy herbatą. Oby one chciały się tak pilnować na spacerach... :-?

Chodzenie psa przy nodze w domu tez znam. :lol:

Tak prawde mowiac to stale jestem na podgladzie, podsluchu, podwachu.

Gdy pod nieuwage mojej suni wejde do jakiegos pokoju zamknawszy za soba drzwi, slysze po chwili dmuchniecie powietrza szpara pod drzwiami, a nastepnie zassanie go. :lol:

To moja Thally wysyla "sonde powietrzna", zaciaga sie nia i analizuje : jest tam moja pani czy nie ? :lol:

Oj! Dzięki Ci Wielkie za pomysł. :modla:

Właśnie od kilku dni zastanawiałem się nad nowym podpisem do postów, brakowało mi pomysłu, pełna pustka...

Dzięki Tobie już mam i zaraz go wstawię.:sweetCyb:

Gdy po raz pierwszy ujrzalam Twoj podpis BARDZO mi sie spodobal, taki oryginalny i przejrzysty. :D

Zupelnie nie przyszlo mi do glowy, ze jestem pomyslodawca :roll:

Milo mi naprawde :D

Zywego basenji jeszcze nie spotkalam.

Gdyby się dało podesłałbym Ci na parę dni mail'em. :wink:

Jeszcze troche poczekamy a teleportacja stanie sie mozliwa.

Ponoc pierwsze proby sa obiecujace :roll:

Twoje posty pisane są tak bardzo starannie, że czyta się jednym tchem i zupełnie niezauważalny jest brak ogonków. :P :P
Falszywej skromnosci udawac nie bede. Staram sie jak moge :roll:
Dzięki za wszelkie dane o psie THOT MUFREN d'Ericeira i o jego właścicielu. Być może jest tak, jak piszesz, że ta hodowla nie ma swojej strony w Internecie.

Na duńskiej stronie hodowli Falohide są podane wyniki wystaw z różnych państw, ale znalazłam tam kilka błędów i lecę pisac do właścicielki z prośba o sprostowanie.

Jeszcze raz dzięki.

Pzdr.

Przegladalam sobie Twoja stronke. Piekne masz psiaki :D i takie znane :D

Mam malutka niesmiala sugestie. :)

Wielu ludzi poruszajacych sie po tym forum nie ma pojecia, wynikajacego z braku doswiadczenia informatycznego, ze Twoj podpis jest linkiem do strony hodowli.

Mysle, ze bardzo zwiekszylabys sobie liczbe odwiedzin wpisujac gdzies w rogu malenka zachete do klikniecia w banerek. :)

Jeszcze lepsza metoda jest przestrzeganie przed kliknieciem :wink: .

Jest prawie pewne, ze kazdy kto zobaczy taki napis - kliknie :lol:

kwidzyn2004foto344of.jpg

Mam nadzieję, że wyjdzie to spojrzenie w jedną stronę.

To na wystawie w Kwidzyniu.

Zdrówko

No wlasnie, te spojrzenia sa fascynujace. :D

Nawet widzialam gdzies, jak basenji lekko pochyla glowe, zeby miec wiekszy kat widzenia w pionie.

Takie przynajmniej odnioslam wrazenie widzac polozenie glowy. :D

Link to comment
Share on other sites

...

Gdy po raz pierwszy ujrzalam Twoj podpis BARDZO mi sie spodobal, taki oryginalny i przejrzysty. :D

Zupelnie nie przyszlo mi do glowy, ze jestem pomyslodawca :roll:

Milo mi naprawde :D

Twórcza myśl czasem musi być pobudzona,

tak stało się w tym przypadku :P

...te spojrzenia sa fascynujace. :D

Nawet widzialam gdzies, jak basenji lekko pochyla glowe, zeby miec wiekszy kat widzenia w pionie.

Takie przynajmniej odnioslam wrazenie widzac polozenie glowy. :D

Faktycznie, baski kręcą głową jeżeli bardzo chcą coś dokładnie obejrzeć . Podobnie jest ze słuchaniem.

zaciekawienie7rb.gif

Przyznam, że dziś nie mam jakoś weny do pisania.

Wstawiłem więc zdjęcie, ponoć to więcej niż tysiąc słów... :wink:

Pozdrawiam.

:D

Link to comment
Share on other sites

Baskomaniak, bo jak się pisze o 2 w nocy, to naprawdę trudno o wenę:)))

Nawet dla wyjatkowego "nocnego marka." Ciekawe, czy następnego dnia, tzn. dzisiaj, jesteś przytomny? I o której wstaniesz? Daj znać.

Pzdr.

W "mojej strefie czasowej" było jeszcze wcześnie. :wink:

:nono: Proszę nie odbiegać od głównego wątku topiku i napisać coś o basenji...

Pozdrawiam.

:D

Link to comment
Share on other sites

Baskomaniak, bo jak się pisze o 2 w nocy, to naprawdę trudno o wenę:)))

Nawet dla wyjatkowego "nocnego marka." Ciekawe, czy następnego dnia, tzn. dzisiaj, jesteś przytomny? I o której wstaniesz? Daj znać.

Pzdr.

W "mojej strefie czasowej" było jeszcze wcześnie. :wink:

:nono: Proszę nie odbiegać od głównego wątku topiku i napisać coś o basenji...

Pozdrawiam.

:D

Podoba mi się ta dyskusja :lol:

Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj coś więcej o tym zdjęciu...

[img]http://img114.exs.cx/img114/7379/zaciekawienie7rb.gif[/img]

Wiecie skąd wzięło się to zaciekawienie na pyszczku?
Już wyjaśniam, otóż oglądaliśmy z Pyniem film "HARRY POTTER I KOMNATA TAJEMNIC". Właściwie to ja oglądałem, a Pyniek leżał sobie obok na wersalce.
I tak do ok. 32 minuty filmu. Podczas krzyku rozsadzanej mandragory (pamiętacie ten dźwięk) okazało się, że Pynio też oglądał.
Cofnąłem fragment i... zrobiłem zdjęcie, potem znowu cofnąłem i znowu... tak mu się podobał... :wink:
Pozdrawiam.
:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basenji']Nie mam starego portiera. Teraz ogladamy 'Byliśmy Żołnierzami" z Gibsonem - strzelanina na całego a ten mój śpi. Oczywiście na krześle. Zaraz zrobię mu fotkę
Zdrówko[/quote]
Widocznie ma pokojowe usposobienie i nie lubi sensacyjnych... :wink:
Czekam ma fotkę.
Pozdrawiam.
:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basenji']Nie mam starego portiera. Teraz ogladamy 'Byliśmy Żołnierzami" z Gibsonem - strzelanina na całego a ten mój śpi. Oczywiście na krześle. Zaraz zrobię mu fotkę
Zdrówko[/quote]
To może puść mu "Krecika" jako dobranockę. :wink: Super filmik dla dzieci! Naprawdę.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...