Jump to content
Dogomania

Porod u Yorka :)


Guest JasioVT

Recommended Posts

  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a ile twój york waży? skoro koleżanka chce kryć swoją sunię to niech sama się tym zainteresuje a nie ty zbierasz dla niej informacje...


mam pytanie dotyczące ciąży u yorczki. czy to możliwe że w 46 dniu prawie nie widać jeszcze ciąży? sunia przytyła z 3,2kg do 3,5kg, ma ogromny apetyt, a brzucha nie widać...

Link to comment
Share on other sites

Malutko jej przybyło wagi, zdecydowanie powinnaś iść na USG.
To niewielki wydatek, a będziesz wiedziała co robić, po pierwsze jeśli tam jest jeden szczeniak to możesz się już na 99% przygotować na cesarkę bo często jak jest jeden to duży i sunia nie daje rady urodzić. Szkoda z powodu oszczędności rzędu 50 pln. zmarnować szczenię i męczyć sukę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']
mam pytanie dotyczące ciąży u yorczki. czy to możliwe że w 46 dniu prawie nie widać jeszcze ciąży? sunia przytyła z 3,2kg do 3,5kg, ma ogromny apetyt, a brzucha nie widać...[/quote]

Właśnie sprawdziłam swoje notatki, które robiłam jak Jessi była w ciąży.
Moja sunia ważyła przed kryciem też 3,2kg
W 38 dniu byliśmy na pierwszym USG - szczeniaczki było ładnie widać.
W 45 dniu ważyła 4kg - brzuszek duży
W 48 dniu wyczułam pierwsze ruchy maluchów
W 50 dniu drugie USG - już maluszki nie były tak wyraźne... w brzuszku ciasno i się "nakładały" - a waga suni 4,1kg
w 58 dniu - dzieci szaleją, brzuch się rusza:lol: a waga 4kg (Jessi bardzo mało jadła w tym okresie)
w 60 dniu brzuszek "opadł"
62 dzień waga 4,1 temp spadła do 36,78
63 dzień o 9.00 temp 37,41 i o 9.30 suńcia zaczęła rodzić.

Ja też Ci radzę zrobić USG - żeby sprawdzić czy są maluszki i wykluczyć ciążę urojoną.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Agunia_so']Mam pytanko. Czy krycie suczki większym pieskiem zawsze kończy się źle? Nie mam jeszcze doświadczenia w tych sprawach, dlatego proszę o troche wyrozumiałości i bez krytyki :roll:[/quote]

To zalezy jak duza jest Twoja sunia.Zawsze jest najlepiej kryc psem wzorcowym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agunia_so']Mam pytanko. Czy krycie suczki większym pieskiem zawsze kończy się źle? Nie mam jeszcze doświadczenia w tych sprawach, dlatego proszę o troche wyrozumiałości i bez krytyki :roll:[/quote]
Najpierw zrob obu hodowlanke, zarejstruj hodowle, doczytaj o podstawach genetyki, pomysl, porozmawiaj z doswiadczonymi hodowcami jak dobierac skojarzenie. Zamiast isc na zarobek, kryc jedynie w ramach posiadanego zestawu :shake:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Najpierw zrob obu hodowlanke, zarejstruj hodowle, doczytaj o podstawach genetyki, pomysl, porozmawiaj z doswiadczonymi hodowcami jak dobierac skojarzenie. Zamiast isc na zarobek, kryc jedynie w ramach posiadanego zestawu :shake:.[/quote]


Popieram w calej rozciaglosci!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Najpierw zrob obu hodowlanke, zarejstruj hodowle, doczytaj o podstawach genetyki, pomysl, porozmawiaj z doswiadczonymi hodowcami jak dobierac skojarzenie. Zamiast isc na zarobek, kryc jedynie w ramach posiadanego zestawu :shake:.[/QUOTE]

a czy ja powiedziałam cos takiego jak to że chcę kryć? o nic sie nie można zapytać bo podejżewacie ludzi o najgorsze! Przynajmniej Ty karjo2. Nie zależy mi na zarabianiu na psiakach!!! I następnym razem uważj co piszesz a nie wszystkich do jednego wora wrzucasz. :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agunia_so']a czy ja powiedziałam cos takiego jak to że chcę kryć? o nic sie nie można zapytać bo podejżewacie ludzi o najgorsze! Przynajmniej Ty karjo2. Nie zależy mi na zarabianiu na psiakach!!! I następnym razem uważj co piszesz a nie wszystkich do jednego wora wrzucasz. :crazyeye:[/quote]
O nic nie podejrzewam, ale czyzby na zasadzie "uderz w stol...".
Ciekawe, ze zamartwiasz sie duzym samcem i mlodziutka, mala sunia, a za chwile pytasz o zagrozenia z takiego skojarzenia. Zamiast zastanawiac sie, jak mala bedzie oceniana na ringach, czy bedzie warta krycia, pochwalic sie ocenami samca i pierwszymi wystapieniami suni :eviltong:.

PS. To choc przydomkiem sie pochwal ;).

Link to comment
Share on other sites

nie zamartwiam się bo nie mam czym. Pytanie zadałam z czystej ciekawości, bo wszędzie gdzie czytam są informacje że sunie są kryte mniejszymi pieskami. Prosiłam o odpowiedź bez krytyki. Jeżeli chodzi o krycie to nie mam zamiaru kryć swojej suni moim pieskiem ponieważ są z tego samego ojca. Zadowolony jesteś krajo 2? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Courier New]suczka zawsze ma takiej wielkości szczenięta aby mogła je urodzić
wielkość rodziców tutaj raczej nie ma większego znaczenia jeżeli kryjemy w rasie
wiadomo, że większe suczki powinny mieć lżejszy poród ale nie zawsze tak jest :shake:
wszystko zależy również od tego czy szczenięta nie będą miały dużych głów przy porodzie - co w jednej linii hodowlanej się zdarza bardzo często

ja kryłam suczkę większym psem ponieważ stwierdziłam, że jeżeli ma urodzić
to niech to będzie szczenię wartościowe dla rasy
niestety poród zakończył się przez cesarkę a wszystko przez to, że nadgorliwa mamusia przerwała błonę :mad:
gdyby nie to szczenię samo by przyszło na świat ;)
[/FONT] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][CENTER][FONT=Courier New]suczka zawsze ma takiej wielkości szczenięta aby mogła je urodzić
wielkość rodziców tutaj raczej nie ma większego znaczenia jeżeli kryjemy w rasie
wiadomo, że większe suczki powinny mieć lżejszy poród ale nie zawsze tak jest :shake:
wszystko zależy również od tego czy szczenięta nie będą miały dużych głów przy porodzie - co w jednej linii hodowlanej się zdarza bardzo często

ja kryłam suczkę większym psem ponieważ stwierdziłam, że jeżeli ma urodzić
to niech to będzie szczenię wartościowe dla rasy
niestety poród zakończył się przez cesarkę a wszystko przez to, że nadgorliwa mamusia przerwała błonę :mad:
gdyby nie to szczenię samo by przyszło na świat ;)
[/FONT] [/CENTER][/QUOTE]



DZiękuje nane za odpowiedź :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][CENTER][LEFT][FONT=Courier New]suczka zawsze ma takiej wielkości szczenięta aby mogła je urodzić [/FONT]
[FONT=Courier New] wielkość rodziców tutaj raczej nie ma większego znaczenia jeżeli kryjemy w rasie[/FONT][/quote]

A tu się nie zgadzam!
Yorki we wzorcu są od 2 kg. do 3,2 kg. natomiast w życiu to różnie bywa..
i są dużo większe rozbieżności. Nieprawda, że suka ma takiej wielkości szczenięta żeby je mogła urodzić. Czasem niestety nie daje rady. Zwłaszcza u małych suczek trzeba uważać i to nie tylko na to aby ojciec był mały ale na to żeby w jego rodowodzie były małe psy! Ma przenosić cechę małego wzrostu. Innym problemem są małe mioty albo pojedyńcze, wtedy dużo częściej szczenię jest większe i poród kończy się cesarką.
[/LEFT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NNikka']A tu się nie zgadzam!
Yorki we wzorcu są od 2 kg. do 3,2 kg. natomiast w życiu to różnie bywa..
i są dużo większe rozbieżności. Nieprawda, że suka ma takiej wielkości szczenięta żeby je mogła urodzić. Czasem niestety nie daje rady. Zwłaszcza u małych suczek trzeba uważać i to nie tylko na to aby ojciec był mały ale na to żeby w jego rodowodzie były małe psy! Ma przenosić cechę małego wzrostu. Innym problemem są małe mioty albo pojedyńcze, wtedy dużo częściej szczenię jest większe i poród kończy się cesarką.
[/left]
[/center][/quote]
[CENTER][FONT=Courier New]z tego co się orientuję to we wzorcu jest napisana waga max 3,1kg
nie ma podanej wagi minimalnej
i cały czas się zastanawiam skąd ludzie biorą te "widełki" :roll:
wiadomo, że wielkość szczeniąt zależna jest od ich ilości w miocie
hodowla to temat rzeka, każdy ma inne doświadczenia
są suki wielkości 1,8kg które przy porodzie "plują" szczeniakami
są też takie które pomimo dobrych warunków wielkościowych mają problemy z porodem
każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie
każda linia hodowlana niesie coś innego w sobie
wg. mnie krycia powinny być przemyślane
jeżeli kryje się tylko po to aby były szczeniaczki to lepiej wcale tego nie robić :p
rasa powinna iść na przód czy to pod względem eksterieru czy też pod względem zdrowotnym a najlepiej połączyć te dwie cechy razem ;)
[/FONT] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

mam malutką suczkę która miała bardzo liczny miot i jak to powiedziała nane "pluła" szczeniakami:) druga natomiast, większa, miała 2 w miocie i musiały być wyciągane przez weta, który był już baaardzo bliski robienia cesarki, ponieważ szczenięta były wielkie. dla porównania: noworodki tej małe suni ważyły 65-110gram, natomiast tej większej(wcale nie wielkiej, bo waży 2,8kg) ważyły 180gram- piesek i 260gram(!) sunia- ona rodziła się pierwsza i niestety długi był poród, po kilku godzinach od urodzenia zdechła.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...