Jump to content
Dogomania

zapchlona sprawa


Recommended Posts

dzisiaj a w sumie wczoraj znalazłam pchełke u gajka ( tak mi sie wydaje że to była pchła, bo akurat w tym miejscu sie drapała ) a dzisiaj moja mama mi powiedziała, że znalazła jeszczze jedną na podłodze...chciałam zapytać jakis sprawdzonych preparatów używacie?czy pchłły są groźne dla psa?czy tabletki na odrobaczenie są tez dobre na pchełki?jak gajka mogła się nimi "zarazic"?

Link to comment
Share on other sites

Magda tabletki odrobaczające działaja na robaki które znajdują się w przewodzie pokarmowym psa.
Na pchełaki dobre są obroże przeciw pchelne,preparaty w sprayu-np.:FRONTLINE,i Spot-on to takie w zakraplazu które podaje sięna skórę między łopatkami.
Wydaje mi się ze obróżka BEAFARA-ok.9 zł, wystarczy.
Pomiziaj Gajkę za uszkiem od nas.

Link to comment
Share on other sites

Cześć Madziu.

Jeżeli już znalazłaś pchełki w domu, to sama obroża nie pomoże. To [color=red]paskudztwo gnieździ się po kątach i w dywanach.[/color]
Potrzebny ci będzie [color=darkblue]środek w aerozolu do spryskania mieszkania [/color]i wybicia "żyjatek". Pytaj w psich sklepach.
Dopiero wybicie ich w domu, oraz np obroża zapewni ci pozbycie się "gości".

Link to comment
Share on other sites

Tak to prawda - zapomnialm o tym dodac - wiec dzieki Zdzisek Ja u weta kiedys kupilam taki srodek, do wsypywania do odkurzacza - PURALYL - kuplam tez jednorazowe worki . Wsypalam Puralyl, dokladnie odkurzylam podloge, kanapy i fotele - wszystko, worek wyjelam i spalilam. Powtorzylam to po tygoniu i znow po tygodniu, trzeba to powtarzac, by przerwac lancuch rozwojowy pchel, ktory o ile dobrze pamietam wynosi 7 dni - co 7 dni z jajeczek porzuconych gdzies wylegaja sie nowe pchly - zapoznaj sie z rozwojem psich pchel (w necie znajdziesz) i zobaczysz - wszystko bedzie jasne. U nas byly kocie pchly, ale chyba to nie taka duza roznica.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

eeee.....coś mnie sie tu nie zgadza!
Psiaki bytują u mnie w chacie od jakichś...25 lat i łapały rusałki nie raz i nie dwa. I nigdy nie musiałam w jakikolwiek sposób odkażać dywanów czy odkurzacza!!!! Teraz sa takie środki, że naprawde z pchłami można sobie szybciutko poradzić. Ja stosuję Frontline, który radzi sobie z pchlami doslownie w kilka dni. Caly bajer polega na tym, że ten srodek działa tylko na dorosłe osobniki więc trzeba poczekać aż wszystko co w jajach (gnidach) osiągnie dorosłą postać i lyknie sobie krwi z trucizną.
I ja już wszystkie pchły na psie wyzdychają to problem natychmiast znika! Nigdy jeszcze nie było tak, by jakiś mój domowy pies zaraził mi się wtórnie pchłami, które rzekomo pozostają w dywanach.

Link to comment
Share on other sites

Zgadza sie zgadza to co napisalam! Wystarczy zapoznac sie z cyklem rozwoju pchly. Wiadomo, ze jesli pies jest zabezpieczony, to pchla nie powinna "zaatakowac" go, ale nas??/ Tak - niestety bylam pogryziona przez pchly, stad lepiej jako dodatkowy srodek zabezpieczajacy podokurzac i spalic worek, wtedy "uwiniemy" sie szybciej z ta przykra sparwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='briardu'] Nigdy jeszcze nie było tak, by jakiś mój domowy pies zaraził mi się wtórnie pchłami, które rzekomo pozostają w dywanach.[/quote]

Twój pies był zabezpieczony poprzez frontline. Gdyby w tym czasie "goście" znaleźli sobie innego osobnika jako danie główne na pewno tak szybko byś ich nie "wyprosił".
Według mnie nie mówimy tutaj o jednej, czy dwóch zagubionych pchełkach lecz o "zmasowanym" ataku. W takiej sytuacji nie obędzie się bez czyszczenia mieszkania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...