Jump to content
Dogomania

Skrajnie wychudzony pies


Recommended Posts

Chce Was prosic o rade!
Otoż wzielam ze schroniska psa (briarda), który jest w bardzo kiepskiej kondycji. Chodzi gł. o to, ze jest potwornie chudy, a przez to osłabiony... Czuc mu kazda kosteczke :cry:
Jest to juz bardzo dojrzaly pies, zostal oceniony na 6-7 lat.
Wiem ze musze go odkarmic, ale nie chce bezsensownie tuczyc psa bezwartosciowym jedzeniem, bo oprocz masy, potrzeba mu zapewne wielu składników odzywczych...
I stad moje pytanie - jaka dieta bylaby najlepsza, czy stosowac specjalne odzywki?
Doradzcie...

Link to comment
Share on other sites

Teklunia, myślę, że powinnaś go "tuczyć" pod ścisłą kontrolą weterynarza i z regularnymi badaniami kontrolnymi.

Najpierw sprawdź dokładnie stan jego zdrowia, wątroba, nerki...
Jeśli wszystko będzie w porządku to pies będzie ładnie przybierał na wadze przy dobrej, wysokokalorycznej karmie. Jeśli okaże się, ze nie wszystko jest w porządku, to wówczas dobry wet będzie bardzo pomocny w dobraniu diety.

Link to comment
Share on other sites

No wreszcie udalo Ci sie go wyrawac z tego paluchowego piekielka biurokratycznego!!! Brawo i gratulacje!!! Od Briardziarza! Widzialm go na "Briardach " :) - calkiem mile stworzenie!!!
Mysle, ze coztego swietnie radzi, jak zwykle zreszta. A dodam swoje trzy grosze - moze bys mu podawala wode z miodem naturalnym - to bardzo energetyzuje i nawet, nie daj Boze ma cos z nerkami , nie zaszkodzi - ja to podawalam mojemu Staruszkowi (nerki mi Go zabraly :( ), albo z fruktoza, ale ja stawiam na miod, dobry polski miod.
I zycze z calego mojego i mojego briarda serducha wszystkiego co najlepsze!!!!!!!!!!!!
[i]P.S. Jezu - jak ja sie ciesze!!!!! Dziekuje!!! Tekluniu kochana!!!![/i]

Link to comment
Share on other sites

Teklunia , na PwP jest o takim wychudzonym bokserku , tam dziewczyny a konkretnie Cool Caty kupiła specjalną karmę po której boksio pięknie się zaokrągla /piesio jest też w schronisku/nie pamiętam jaka to karma , tam pisze a moze napisz priwa do Cool Caty , myślę ze nie odmówi porady :wink:

Link to comment
Share on other sites

wielkie dzieki za porady :D
do Cool Caty tez na pewno zagadam...
jak na razie, po wstepnych badaniach, wydaje sie ze wszystko jest w porzadku :) na tyle na ile moze byc z kims kto tyle przeszedl i tak wyglada :roll: problemem jest tylko ogolne oslabienie wynikajace z wycienczenia... :(

wierze ze domowe warunki szybko pozwola mu dojsc do siebie: cieply materacyk, pyszne jedzonko, duzo milosci i miod do picia :D :D :D

PS.
sota36 - tak juz uściślajac - ja mu tylko znalazlam dom, jego Pania bedzie moja mama. Ale wlasnie dzieki temu temu bedziemy mogli byc ze soba dosc blisko :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...