Jump to content
Dogomania

szkolenie, teraz czy potem ?


Jukirin

Recommended Posts

Mam mały problem, wiem ze to było wiele razy roztrzasane ale...zastanawiam sie czy zpaisac psa na skzolenie indywidualne czy grupowe..a moze na to i na to ? dlatego poniewaz zadzwoniłam sobie do tresera psów (tresowanie w grupie) i jak mu powiedzialam ze mam 2 miesięcznego hovcia i chcialabym go zapisać to rozesmiał się i odrzekł "sory mała ale musisz poczekac az twoj piesek bedzie miał 7 miesięcy " :evil: wiec sie wkurzyłam , zadzwoniłam do inydywidualnego trenera to mi powiedzial ze moze w soboty i w niedz. co mi bardziej pasuje :D . trzecia osoba do której przedzowniłam to był trener równierz który tresuje w grupie i powiedzial ze przyjmie mojego pieska dopiero za 2 mieisące. co sadzicie o pomyśle i wogle co mam robic..może bym chodzila do tego czasu na indywidualne lekcje a później za 2 miesiące na grupowe...czy to dobry pomysł ? :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jukirin']Mam mały problem, wiem ze to było wiele razy roztrzasane ale...zastanawiam sie czy zpaisac psa na skzolenie indywidualne czy grupowe..a moze na to i na to ?[/quote]
Myślę, że kazde z tych szkolen (nie pisz prosze tresura i treser bo od razu kojarzy mi sie to z cyrkiem i batem 8) ) ma swoje wady i zalety. Na szkoleniu indywidualnym szkoleniowiec bedzie rozwiazywal tylko Twoje problemy, poprawial Twoje błędy. Natomaist na szkoleniu grupowym bedziesz mogla podpatrywac innych, a Twój pies bedzie sie socjalizowal. Ja wybralabym grupowe, ale to tylko moje zdanie. No i przede wszzystkim zaczelabym od psiego przedszkola, gdzie przyjmowane sa maluchy i gdzie poprzez zabawe i pochwaly ucza sie zycia i podstawowych komend.

[quote name='Jukirin']dlatego poniewaz zadzwoniłam sobie do tresera psów (tresowanie w grupie) i jak mu powiedzialam ze mam 2 miesięcznego hovcia i chcialabym go zapisać to rozesmiał się i odrzekł "sory mała ale musisz poczekac az twoj piesek bedzie miał 7 miesięcy " :evil: wiec sie wkurzyłam , zadzwoniłam do inydywidualnego trenera to mi powiedzial ze moze w soboty i w niedz. co mi bardziej pasuje :D . trzecia osoba do której przedzowniłam to był trener równierz który tresuje w grupie i powiedzial ze przyjmie mojego pieska dopiero za 2 mieisące. [/quote]
Nigdy nie zapisalabym sie na szkolenie gdybym najpierw nie zobaczyla jakimi metodami tam sie pracuje. Czy szkoleniowiec ma dobry kontkat z psami, jak zachowuje sie w stosunku do wlascicieli, czy nie stosuje przemocy fizycznej wobec czwronogow. Przez telefon niczego sie nie dowiesz. Pzoa tym, jesli ktos juz na wstepie zaczyna sie z Ciebie nasmiewac i kaze Ci zgloscic sie za kilka miesiecy nie wzbudza mojego zaufania. Od razu wyobrazam sobie, ze jesli jego szkolenie nie nadaje sie dla szczeniaczkow, tzn, ze jest bardzo brutalne, a poza tym facet chyba nie dba o klientow.
Mysle, ze inni jeszcze cos Ci podopowiedza. Ode mnie to narazie tyle. Powodzenia w szukaniu dobrej szkoly dla Twojego howcika :D

Link to comment
Share on other sites

Przyłączam się do rad anabelki, dodatkowo z własnego doświadczenia dodając - najpierw samemu, lub indywidualnie ze 2-3 lekcje, a potem grupowo. Nasz Kędzior indywidualnie jest super, wykonuje wszystkie komendy bez mrugnięcia okiem, ale wystarczy chociaż jeden pies i już ma nas w ....... Podobno to normalne. Dlatego teraz staramy się, aby ćwiczył z innymi pieskami (lub choćby jednym), co (liczymy na to) nauczy go ignorowania "rozpraszaczy".

Link to comment
Share on other sites

Jukirin, zacznij od przedszkola, zwykle przyjmują psiaki od 3 m-ca życia. Tam pieski się socjalizują, uczą i bawią.
Na PT przyjmują zwykle dopiero od 6-7 miesiąca, wtedy piesek jest już trochę bardziej dojrzały, potrafi dłużej koncetrować uwagę na szkoleniu, nie męczy się tak szybko i nie nudzi tak łatwo.

Ważniejsze od tego czy zaczniesz szkolić miesiąc wcześniej czy później, jest to, żebyś wybrała dobrą szkołę! Póki piesek jest za mały na szkolenie, zacznij ćwiczyć z nim sama w krótkich kilkuminutowych seansach, a pozostały czas poświęć na wyszukanie informacji o psich szkołach w Twojej okolicy.
Dobry szkoleniowiec to skarb! ;)

Link to comment
Share on other sites

Jukirin treser do ktorego dzwonilas mial racje - taki psiak jest za maly na szkolenie w grupie!! Tam psy pol roczne czesto wysiadaja w polowie cwiczen, dla nich to za duzo.
W takim wieku, jak juz tu pisano tylko przedszkole - nic z grupowych ani indywidualnych, po co? W takim wieku sama mozesz go uczyc komend i napewno szybko zalapie bez sensu chodzic chyba w tym wieku na indywidualne. Przedszkole nie tyle co szkoli psa ale uczy zabawy w grupach itp

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes'] Przedszkole nie tyle co szkoli psa ale uczy zabawy w grupach itp [/quote]
No nie no, jak to nie uczy. :confused: U nas w przedszkolu było:
- siad,
- waruj,
- stój,
- do mnie,
- nauka zostawania psa na miejscu,
- nauka chodzenia na smyczy,
- nauka chodzenia bez smyczy,
- przyzwyczajanie do badania ząbków i jąderek...
Słowem było trochę nauki i trochę zabawy. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Moim zdaniem zapisz sie na skzolenie grupowe, poniewaz pies nauczy sie wykonywac komendy przy rozpraszajacych go psach.To fakt ze szkolenie indywidualne tez jest dobre ale pies bedzie wykonywal tylko twoje komendy gdy wokol nie bedzie zadnego psa ani zadnego czynnika rozpraszajacego.Ja chodzilam z Axelem na szkolenie grupowe (tam tez poprawiali nasze bledy), Axel nauczyl sie panowac nad czynnikiem rozpraszajacym i wszystko umie super.Szkolenie indywidulane jest tez bardzo kosztowne ja placilam 300 zl, a za indywidualne placi sie 1200 zl :D

Link to comment
Share on other sites

Kompletnie nie zgadzam się z Agnes!Do psiego przeczkola moga sie zapisać psiaki które maja tylko 7 tygodni!Im wcześnie zaczniesz chodzić z nim na zajęcia tym lepiej dla ciebie i dla twojego psa.Proponuje szkolenie grupowe bo widzisz jak twój pies zachowuje się w stosunku do innych i nad czym musisz najbardziej się skupić.Oczywiście szkolenie powinno ,a raczej uważam że musi być pozytywne np.kliker.Bo jezeli poczekasz aż twój pies bedzie starsz,czyli pare miesięcy to najpierw zeby go czegos nauczyć będziesz go musiał oduczyć niechcianych zachowań,a teraz zaczynasz jak by od zera.Mój pies miał 3 miesiące jak poszłam z nim na szkolenie klikerowe(oczywiście grupowe) i świetnie sobie poradził!Skąd jesteś to moze bedę mogła ci polecić jakies szkolenie?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...