Jump to content
Dogomania

Od kiedy trening z Malamutem


Lakers

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie. Nie długo (14-tego Października) moja Sunka skończy 9 miesięcy. Zwracam się do tych którzy zajmuja się sportem zaprzęgowym, od kiedy można zacząć treningi z Malamutem oraz jakie obciążenia można stosować (dystans, czas biegu).

Zamerzam przyzwyczajać ją do roweru. Trochę późno, ale przypominam że swojego czasu, chyba w wyniku zbyt intensywnych "spacerów" w okresie rozwoju, Sunka mi kulała. Teraz również nie chciałbym popełnić żadnego błędu i stąd moje pytania: od kiedy i ile?

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za uznanie :D, zdjęcie na emblemacie jest już trochę przeterminowane, ponieważ pochodzi z wystawy w Gdyni - to było chyba w Lipcu.

Mam trochę zdjęć z okresu wystawy w Sopocie, gdy odwiedziła mnie Edyta z Ewą - ale to już też było.

Może zrobię trochę nowych zdjęć w górach - wybieram się 7-mego do Kościeliska k/Zakopanego i liczę na dobrą pogodę 8)

Link to comment
Share on other sites

A jak to sie objawialo Lakers ?

Bo ja zauwazylem - albo poprostu znow przewrazliwienie ze moja Silme tak jakby nie do konca pewnie stawiala czasem przednie lapy. Czasem jak siedzi i opiera sie na przednich lapach to w tych dolnych "przeglubach" caly czas jej drza jak na trzezwo u alkoholika :(

Link to comment
Share on other sites

Cześć

Tatsu, było to tak: Sunka bardzo często potykała się o prawą przednią łapkę - tak jakby nagle natrafiła na dołek w piachu.

Do tego (miała to dosyć długo) podczas siusiania nie podpierała się całkowicie na prawej łapce tylko przesuwała ją do łapki tylniej.

Później, gdy nabrała wagi, zaczeła kuleć poważnie.

Sunka również gdy siedziała, to prawą łapkę podkurczała (opierała się na jej czubku) i wtedy ona jej drgała.

Z tych moich doświadczeń oraz z rozmów z weterynarzami, powstało moje przeświadczenie, że im później wysiłek dla Malamuta tym lepiej.

Są to psy o potężnej budowie i trzeba dać im czas na ukształtowanie swojego kośćca.

Nie mając jednak doświadczeń z innymi Malmutami, pytam tych doświadczonych, którzy zajmują się sportem, od kiedy można zacząć "trenować" z Malamutami, czy słuszna jest teoria, że dopiero po 12-tym miesiącu życia.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jezeli chodzi o malamuta to zgadzam sie co do treningow powyzej 12 miesiaca. Teoretycznie husky tez powinny zaczac intensywne biegi dopiero powyzej roku, ale jednak malamuty sa ciezsze od haszczakow, takze do huskych to nie musi sie, az tak bardzo odnosic.

Generalnie teraz na spacerkach mozesz jej zaczac doczepiac opone do szelek, zeby sobie troche pociagnela.(tylko nie za dlugie dystanse)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A jak zmeczyc 3 miesiecznego malamuta? Biegac nie chce, zreszta mozna przy tym stracic zycie bo Conor biegnac na smyczy potrafi nagle wskoczyc pod nogi. Bieganie "luzem" specjalnie go nie meczy, dluuuugie spacerki tez, chociaz potrafi nagle siasc lub polozyc sie na srodku alejki i nie ma mowy zeby poszedl dalej. Jak osiol, nawet ciagnac go nie mozna..... Czy ze szczeniakiem w tym wieku mozna juz cos robic? Czy tylko swobodne brykanie po lace poki co?

Link to comment
Share on other sites

Nie męczyć na siłę - właśnie ok 3 miesiąca zaczeły się problemy Sunki z łapką - po lekkiej dozie nadgorliwości z mojej strony.

Sunka też na spacerze przystawała i musiałem ją czasami nieść do domu :-?

Jeżeli szczeniak przystaje i nie chce dalej iść - to już jest zmęczony.

Pamiętaj że Conor strasznie dużo waży jak na swój wiek, a łapki są duże ale jeszcze nie wzmocnione - cierpliwości.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...