Jump to content
Dogomania

Wypadnięte oko; proza: jakie koszty leczenia?


piksella

Recommended Posts

Może ktoś z Was ma doświadczenia z operacją, zabiegiem związanym z wypadnięciem oka...? /u psa/... Piszę, bo przeglądałam ogłoszenia 'psy w potrzebie' i dość często się ten problem zdarza u bezdomnych psiaków. Zaczęłam się zastanawiać, czy to skomplikowany zabieg, czy dużo kosztuje /oczywiście nigdy nie da się przewidzieć toku leczenia, wiem/ powiedzmy, czy przeciętnie liczy się to w setkach, czy tysiącach zł..?

Nigdzie w sieci się nie dokopałam do informacji na ten temat. Ewentualnie się dowiem na żywo, ale te rozmowy o pieniądzach ... :roll: /zaraz który wet pomyśli, że żałuję pewnie własnemu psu na oko/. No to mówcie:
-czy były komplikacje
-jak długo się to goiło
-i, właśnie - jakiego rzędu to koszty są...? Z góry dzięki za info. :wink:

Link to comment
Share on other sites

piksella, zapytaj u własnego weterynarza.
[quote]zaraz który wet pomyśli, że żałuję pewnie własnemu psu na oko[/quote]
Dla mnie to zupełnie normalne, że pytam o koszt jakiegoś zabiegu. I nie ma to nic wspólnego z żałowaniem kasy na własnego psa, tylko każdy musi wiedzieć na jakie koszty się przygotować.

Link to comment
Share on other sites

ja mialam taki przypadek ale prawie 17 lat temu wiec jesli chodzi o koszty to nie pomoge, ale o to zapytaj weta, zaden wstyd, przeciez musisz wiedziec jaka sume przygotowac...

natomiast jesli chodzi o sam zabieg, to operacja przebiegla bez komplikacji, a pies szybko doszedl do siebie, nie widzial juz potem niestety na to oko (mimo staran lekarza, ktory walczyl do konca o oko), ale tez okazalo sie, ze dla psa to zadne kalectwo i bardzo szybko przyzywczail sie do nowej sytuacji
walsciwie bylo to trudniejsze dla nas niz dla niego

operacje przeszedl w wieku 5 lat, a zyl 19 i do konca byl w swietnej formie

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zalezy jaki to byl uraz, czy byly komplikacje no i oczywiscie od tego jak ceni sie nasz wet.
Jesli doszlo do powaznego uszkodzenia rogowki to leczenie moze trwac miesiacami.
Operacja oka w jednej z wiekszych klinik w Poznaniu - kolo 300 zł - ale nie polecam bo nie bardzo sie znaja (no ale co robic jak wypadek sie zdarzy wieczorem a nie ma innego weta w okolicy).
Konsultacja w Warszawie u dr Garncarza okolo 50 zl, konsultacja u okulisty w Poznaniu od 30 zl do 70 zl.
Jak sie oko nie goi to cudowne mascie, zastrzyki, tabletki, ktorych cen nawet nie staram sie zliczyc. Plus co tydzien kontrola u weta.
Zabieg naciecia rogowki jesli oko sie nie goi - u swietnego okulisty w Poznaniu 250 zl.
Moze sie jeszcze przy okazji zdarzyc przeszczep slinianki ale ceny nie znam.
Reasumujac - tanio nie jest, zeby nie powiedziec ze zbanczyc mozna ale warto walczyc o zdrowie pieska.

Link to comment
Share on other sites

Ehh, oczywiście gdyby to był mój pies, już byłby po operacji /choćbym miała dokonać skoku na bank/... Mój wet - chodzi o to, że równo miesiąc temu umarł tam mój pies /eutanazja/ i nie bardzo jeszcze mam ochotę tam wchodzić :(
To było retoryczne pytanie, dot. psów ze schronisk cierpiących na tę dolegliwość...
Nie mogę żadnego adoptować i zastanawiałam się, czy byłabym w stanie zasponsorować taką operację.
No to tyle.
Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam wszystkich ludzi i psów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...