Jump to content
Dogomania

Dyscyplina


Daga03

Recommended Posts

Mój piesek ma 8 tygodni i kilka razy już słyszalm od weterynarza , że za bardzo go rozpuszczam.mam więc kilka pytań.
1.Jak nauczyć pieska aportowania np.przynieś piłkę , siad wyjdz itd.
2.Jak go nauczyć zabawy jego zabawkami , - mój chociaż ma ich pełno to najbardziej lubin gryźć moje ręce (nie mogę nawet go pogłaskać ) i szarpać skarpetki na moich nogach.Juz nawet siedzę z nim na podłodze pokazuje zabawki , gryzaki ale on na to nie zwraca uwagi i od razu bierze się za gryzienie rąk.
3.Jak mnie widzi , że siedzę na sofie to przychodzi i drapie pazurami sofę tak jakby chciał sie wdrapać i wymusza na mnie żebym go brała i w końcu ulegam.
4.Jak jestem w domu to nie istnieją dla niego zabawki tylko ciagle ze mną ,nic nie mogę zrobić bo mi po nogach skacze.
Jak mam uczyć go dyscypliny?? pomózcie , bo jest jeszcze w takim wieku , że czegoś mogę go jeszcze nauczyć , potem będzie coraz trudniej.:roll:

Link to comment
Share on other sites

o.k. masz racje ale czy tu mówimy o yorku??? z tego co mi mówił weterynarz i chodowca , każda rasa wymaga innego podejścia, więc nie bedę brała przykładu ze sznaucera czy pudla bo nie chce mi sie eksperymentować,ineresuje mnie york.

Link to comment
Share on other sites

Ja wszystkie psy uczyłam na tych samych zasadach, poczynając od jamnika, przez PONa, pinczera, a na yorce kończąc, tylko jednym nauka zajmowała trochę więcej czasu, innym mniej, niektóre potrzebowały silnej ręki, niektóre stoickiego spokoju i powtarzania do usr**ej śmierci :eviltong:.
Polecam książkę "Mój pies się nie boi", jest w niej rozdział poświęcony podstawom pracy z psem, fajna jest też książka "Kliker - skuteczne szkolenie psa" z dołączoną płytą DVD.
Do Ciebie należy zaobserwowanie, czy lepiej jako nagroda działają smakołyki czy zabawa ulubioną rzeczą, czy też na przemian, w zależności od sytuacji.
Poczytaj, pooglądaj, nie ulegaj psu we wszystkim, a jak to opanujesz to będziesz mogła rzeźbić :p

Link to comment
Share on other sites

Pomalu ;pomalu . On ma tylko 8 tygodni a ty chcesz z niego zrobic cyrkowca .

Yorki sa inteligentne i szybko sie ucza zlego i dobrego . Nie trzeba ich karcic ,odepchnac i podnies glos wystarczy i jak raz powiedzialas nie to jest zawsze nie .
Dobrego dresowania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga03']o.k. masz racje ale czy tu mówimy o yorku??? z tego co mi mówił weterynarz i chodowca , każda rasa wymaga innego podejścia, więc nie bedę brała przykładu ze sznaucera czy pudla bo nie chce mi sie eksperymentować,ineresuje mnie york.[/quote]
Myślisz że stać mnie na indywidualne lekcje z Melą?\Otóż nie, stoimy i pracujemy na placu obok ONków, kaukaza, sznaucera i innych ''takich tam'' maluszków. Zasada dla wszystkich jest taka sama, a że psy mają różne charaktery to jest inna sprawa i rozpatruje się to indywidualnie- no ale charakter twojego psa musisz poznać Ty ;)
ps. [URL]http://www.youtube.com/watch?v=TD755GDTLwI&feature=channel[/URL], tutaj są szkoleniowcy ze szkoły do której uczęszczamy z Melą, i wierz mi że prawdziwy ego aportowania nauczyły się mając rok(mimo że są szkolone od pierwszych dni życia). Najpierw musisz psa nauczyć się nakręcać na aport, ale to już temat rzeka....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga03']o.k. masz racje ale czy tu mówimy o yorku??? z tego co mi mówił weterynarz i [SIZE=3][B]ch[/B][/SIZE]odowca , każda rasa wymaga innego podejścia, więc nie bedę brała przykładu ze sznaucera czy pudla bo nie chce mi sie eksperymentować,ineresuje mnie york.[/quote]
Czy Ty naprawdę wierzysz w to, że Yorka trenuje się inaczej jak pudla ? :cool1: Uwierz - to jedno i to samo i jak napisał rufus szkolenia odbywają się w grupie i każdy pies jest innej rasy. Nie ma szkoleń dla Yorków, ONków, Pudli it.d. szkolenie to szkolenie!

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze psy uczyłam na tych samych zasadach.Wszystkie wyrosły na mądre i grzeczne psy,tyle że np.jeden lepiej umiał siad a drugi aport...Po drugie pies co ma 8 tygodni jest bardzo malutki,możesz uczyć go przychodzenia na zawołanie i reakcji na imię a komend,sztuczek itp.około po 4 miesiącu;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...