Jump to content
Dogomania

Śląski zlot Dogomaniaków !!;)


Bartiśkowa_

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Bartiśkowa_']hah no tak xd Barti ostatnio nawet zakochał sie w jednym samcu onka haha...niestety tamten nie odwzajemnił jego wielkiej miłości gejowskiej. Strasznie bym chciala żeby się pogodziły 3 takie piękności
w jednym domku to piękny widok by był ;) zobaczymy
Tylko gorzej jak one się już zgodzą a w domku nie będzie się jak poruszac xdd[/QUOTE]
O niee :( złamał Bartiśkowi serducho... niewdzięczny xD :evil_lol:
Też strasznie bym chciała i mam wielką nadzieje, bo musi być okey ;)
No no :evil_lol: psy rozłożą sie w domku, a nam przyjdzie w szóstke spać w łazience, albo na wycieraczce :D

Link to comment
Share on other sites

A może by tak każdy przedstawił swojego psiaka? tego którego zabiera.. i jakieś jego zdjęcie :P ?
można by już przydzielać do dumków ^^ D


Na forum dotyczącym zlotu każdy się przedstawiał i pokazywał zdjęcie swojego psa. Chyba, że tu też takie coś zrobimy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Endher']Na forum dot. zlotu każdy się przedstawiał i pokazywał zdjęcie swojego psa,chyba,że tu też takie coś zrobimy :P[/QUOTE]
No można by, bo ja rzadko wchodze na tamto zlotowe ;)
[quote name='Kaya93']Jej, dziewczyny, nie możemy też odrazu przesądzać, że sie nie polubią. Ja rozumiem wszystko, te nie przyjemne starcia Bartiego i Bona z Owczarkami (Moja Maja 3 razy była pogryziona przez ONka...) Ale nie wszystkie muszą takie być... . Skoro Barti będzie pozbawiony skarbów :P to może będzie im łatwiej sie porozumieć.
Zresztą wszystko okaże sie jak będziemy na miejscu. Teraz może zróbmy liste domków tak jak my byśmy chciały, a na miejscu sie okaże czy psy nam na to pozowlą i zostajemy w takich składach czy potrzebne będą zmianki :P No i trzeba zwrócić uwage na przestrzeń w domkach, żebyśmy sie pomieściły. Bo jak w jednym domku będzie pare wielkich niedziwadków to w rezultacie zabraknie miejsca dla nas xD[/QUOTE]
A co do tego to się zgadzam, bo skad mozecie wiedzieć że się odrazu nie polubią? To, że jest Onkopodobny to odrazu musi być agresywny, no kurde...? Postawcie się na miejscu Iś, ciekawe jak się ona teraz czuje? :roll: Wiadomo, że nie każdy pies z każdym się musi zgadzać, ale chyba nikt agresora ze sobą brać nie będzie zreszta chyba jada tu odpowiedzialni ludzie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Wy się odczepcie od ONków, bo będziecie mieć ze mną do czynienia :mad::diabloti:
To moja ukochana rasa :p Dlatego też moim ulubionym psem poprzedniego zlotu była Kraksa od Ulv, kochana bestia :loveu:[/QUOTE]

[COLOR="blue"]Jo sie nikogo a ni niczego nie czepiom jo onki lubia ale nie wierze zęby w małym domku nie było jakiegokolwiek konfliktu pomiędzy 3 dużymi psami i jeszce w domku bydzie suka[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

ja również nie mam nic do Onków tymabardziej Donków to biała być rasa która miała z nami zamieszkać ale wyszło inaczej i też nie załuję ;) To są dorosłe psy więc jakieś sprzeczki są możliwe chociażby o sukę xd
Ale najwaniejsze żeby ustalili chierarchię i sie jako tako dogadali.

Muszę mamę ścigać o wpłatę xd

Link to comment
Share on other sites

Dobra widzę że już sobie ustaliłyście. I spoko ^^
Ale czytając dwie poprzednie strony wstecz aż mi się wierzyć nie chciało. Na dogomani jestem ? Czy wśród starych bab od yorkopodobnych albo małych kundli, których kolega sąsiada sąsiadki został pogryziony przez onka, a tamta słyszała ze ast zagryzł dziecko więc każdy on i bull są złe ?
Ja uwielbiam bullowate, i jestem przewrażliwiona na tym punkcie. Nie chodzi o Krówa. Krów idealny nie jest, ja to wiem. Anula go raz widziała jak zaganiał mniejszego psa i mogła się zarazić. Ale jak już pisałam, Krów mądrzeje, a jak nie zmądrzeje całkiem to go nie wezmę. Ale mi nie o to chodzi.
To jest dogomania ! Podobno składająca się z ludzi którzy kochają psy. Kiedyś miałam taką sytuację, że na wybiegu dla psów mój tata gadał z młodszym małżeństwem i kobitą koło 50. Małżeństwo mieli 5 miesięczną astkę, kobita dorosłego średniego kundla. Kobieta zaczęła snuć historię, o ułożonej amstafce po szkoleniu, która pewnego pięknego dnia zagryzła bez najmniejszego powodu małego kundla. Po czym stwierdziła, ze te psy mają takie geny i wszystkie są mordercami. Pomijając to, ze na koniec jej kundel chciał odgryźć mojemu tacie rękę, podczas gdy amstafka latała merdając ogonem dookoła. W tym momencie czuje się jakbym czytała wypowiedzi takich bab, a nie dogomaniaków. Jakiś onek zagryzł, to wszystkie są złe. Na mojego psa kiedyś onek chapnął, to wszystkie onki są złe. Ludzie, co to za poglądy ?
Każdego psa się wychować, niezależnie od rasy. I z każdego psa da się zrobić mordercę. I czasem amstaff morderca może być lepiej ułożony i milszy w kontaktach z psami niż niewychowany labrador.
Ja rozumiem, ze każdy się o swojego psa boi. Ale jak dla mnie trzeba mieć jakiś umiar, żeby nie przesadzić.
Pomijając już taką kwestię, że każdy ma czasem jakieś spięcia. Psy też muszą ustalić hierarchię. Raztjeden na drugiego chapnie, raz któryś drugiego pogoni i spoko. Przynajmniej każdy się nauczy gdzie jego miejsce. Gdybym ja się miała każdym atakiem na Chestera przejmować, to bym już do sądu musiała z 5 osób z wybiegu i z 10 ze szkolenia zgłosić. Na szkoleniu gdzie jest mnóstwo dużych psów w podobnym wieku non stop dochodzi do małych spięć. Czasem trochę sierści jeden drugiemu wyrwie, czasem tylko postraszy, raz na jakiś czas zrani łapkę czy ucho, troszkę krwi czasem nawet poleci. Ale odkazi się, pożartuje i zaraz psy latają znowu razem. Ludzie się żreją, psy też mają prawo.

Jak kogoś uraziłam to przepraszam. Nie mówię, że Bartiśkowa i Anula nie kochają psów, albo że mają staroświeckie poglądy ^^ Ale ja tak to odebrałam. I serio nie chodzi mi tu teraz o Krowę.
Pestce i Kajeczkowi memu dziękuję że się wstawiły za mną :) i Ewci za onki ^^
Jak komuś to pomoże, mogę nie być z Wami w domku, przeżyję.

się rozpisałam :D
Amen. xd

Link to comment
Share on other sites

z osób 100% ustalamy domki

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Domek nr 1[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]1.Anula&Bono + pies - Ruda Śląska - Golden Retriever[/FONT][/COLOR]
[FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000]2. Iś & Chester - Kraków [/COLOR][/FONT]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]3. Bartiśkowa + pies - Jaworzno - Niufek[/FONT][/COLOR]
[FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000]4. Sweet - Swarzędz (Poznań) [/COLOR][/FONT]
[FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000]5. Kaya93 - Rzeszów - Cocker Spaniel [/COLOR][/FONT]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]6. dog193 - Bytom [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]7. Martunia (??)[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Domek nr 2 [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]1. Ainee + pies - Lubliniec/Lisów - owczarkowaty kundelek [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]2. RCookie + pies - Warszawa - mała Kundelka [/FONT][/COLOR]
[FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000]3. [COLOR=black]Zuza + pies - Częstochowa - york[/COLOR]
[/COLOR][/FONT][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]4. ?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]5. ? [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]6. ?[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Domek nr 3 [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]1. [COLOR=black]Ola 9338 + pies - Ruda Śląska - duży owczarkowaty[/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=black]2. Skibka + pies - Ruda Śląska -York[/COLOR][/FONT]
[/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]3. ?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]4. ?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]5. ?[/FONT][/COLOR]
6. ?[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Wpisywać sie osoby pewne zaznaczone brązowym kolorem !! ;)[/FONT][/COLOR]

Iś zgadzam sie z tobą ;) Znam niejednego przyjaznego dobrze ułożonego Asta czy też innego niby "psiego mordercę". To nie jest reguła. Każdego psa można i da się wyszkolić.
Nie mówię że krówek też jest taki tylko chciałam z góry usprawiedliwić mojego cielaka że gdyby nie polubił Chesta to przez to że wcześniej miał niezamiłe wspomnienia właśnie z tą rasą ale myślę że tak nie będzie ;). Ja osobiście bardzo chcę być w tym domku również i z Tobą :cool3:

[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Edycja postu mi nie działa ..
W ostatnim akapicie, nie chodziło mi o to, że odebrałam jakby dziewczyny nie kochały psów, tylko tak jak pisała wyżej, cała wypowiedź generalnie.

A o wpłacie napomknę tacie jak mu się humor poprawi, bo dzisiaj łazi cały dzień wkurzony i się drze, tym samym działając na nerwy mi. A muszę być miła jak go będe prosić xdd

Mogę się pochwalić ? Wezmę na zlot me dziecię (lustrzankę) ze statywem od Mikołaja :D. I moze obiektywem jak mi się uda zebrać na kupno w końcu ;P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...