Jump to content
Dogomania

Pomoc ZK w hodowlach zagranicznych


blaira

Recommended Posts

Mam pytanko....chialabym sprowadzic psa zzagranicy jednak nie mam takich znajomosci by czasem hodwca chcial spolpracowac i chetny na sprzedanie szczeniaka do Polski. Dlatego pytanie czy ZK mogloby jakos pomoc w tym. Naprawde zalezy mina psie z importu ale nawet nie znam nikogo kto moglby mi pomoc w zrobieniu " plusow" "wchodow" u hodowcy zagranicznego.

Link to comment
Share on other sites

ZK Ci w tym nie pomoże. Sama musisz nawiazac kontakt z hodowca zagranicznym. Poszukać wśród znajomych czy nie mają kontaktów. Kupno psa za granicą(myslę o takim dobrym psie) jest trudna sprawą. Hodowcy nie chca sprzedawac dobrych egzemplarzy w tzw. nieznane. Zacznij korespondencję z właścicielem hodowli, udowodnij że na prawdę zależy ci na psie, to wtedy ci się uda. Wszystkie sprowadzane psy do Polski są przez prywatne kontakty.

Link to comment
Share on other sites

blaira, ja nie całkiem rozumiem, jakiej pomocy oczekujesz od ZK. Czy szukasz znajomości lub "wtyczki", czy też chciałabyś, aby Cię zarekomendowano hodowcy, że jesteś fajna i odpowiedzialna i warto Ci sprzedać szczeniaka. 8)
Jeśli szukasz wtyczek, to raczej trzeba to robić prywatnie, poszukać kogoś, kto może zna interesujących Cię hodowców, a nie przez związek.
Natomiast w drugim przypadku, myślę, że możesz się starać o opinię czy coś w tym rodzaju. Jeżeli aktywnie działasz w swoim oddziale, bierzesz udział w pracach sekcji rasy, o którą Ci chodzi i dałaś się poznać jako miłośniczka konkretnej rasy i osoba odpowiedzialna i godna zaufania, myślę, że możesz wystąpić o wydanie opinii do kierownika sekcji. Spróbować warto, trzeba mieć jednak jakieś zasługi. :wink:

Link to comment
Share on other sites

ale jest tyle importow w Polsce....napisz do hodowcy-dlaczego mialby nie sprzedac Ci szczeniaka????????????Ja wlasnie planuje imporcika-i wspolpraca z hodowca idzie dobrze..juz mam jednego importa-nie ja kupowalam,ale odkad sie dowiedzialam o niespodziance-jestem w kontakcie z hodowczynia...wystarczy napisac-o swoich pragnieniach,o tym dlaczego chcemy psa z tej hodowli,podkreslic korzysci ze sprzedazy psa do Polski-jestesmy nowi w UE-niewiele jest importow-ale liczba rosnie..dla hodowcy byc pierwszym w danej rasie w Polsce to jakis sukces-moja hodowczyni mi napisala,ze sie bardzo cieszy,ze w nowym dla niej kraju bedzie suka-ktora byc moze dostarczy jej renomy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...