Jump to content
Dogomania

Ringo - mały psychopata :D


tonacja

Recommended Posts

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Każdy szkoli inaczej,a wiesz że ja szkole po swojemu więc moje sposoby Ringulca nie nauczą ale powiem Ci co ja robię kiedy Atos mnie olewa.
Po prostu podchodzę do niego,mówię "zły pies" i zapinam na smycz.

Boję się że zaraz polecą tu obelgi na temat tego że pies sobie będzie kojarzył smycz z czymś złym,otóż prostuję - nie,a nawet gdyby,nie ucieka jak ją widzi :p

Szczerze,co najgorsze nie wiem na co reaguje Ringo,chociaż już go trochę poznałam nie wiem co bardziej woli - czy smaczki,czy zabawkę,czy też mizianie :shake:
Musiały byśmy się spotkać w 3(Ty Ja i Ringo) żebyśmy zobaczyły co z nim można zrobić:diabloti:

Jak to Baton powiedziała - najgorzej szkoli się swojego psa.:p

Link to comment
Share on other sites

No tak... z mojej własnej obserwacji wynika, że najbardziej lubi smakołyki :evil_lol: ale zabawką nie pogardzi. Staram się to stosować zamiennie, żeby za bardzo za żarciem nie był :diabloti:

Też myślę, że to byłby dobry pomysł, bo ja zacofana jestem.... już prawie 10 lat minęło od kiedy ja uczyłam psa komend :roll: i wtedy też jakoś tak łatwiej mi było, bo miałam do czynienia z suczką, zapatrzoną we mnie jak w obrazek :eviltong:

Może za dużo od niego wymagam... ktoś musiałby to ocenić patrząc z boku :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ale wiesz... chodzi o to, że może go zanudzam ciągle powtarzając te same komendy... może popełniam jakieś błędy, choć sama już nie wiem... czytam i czytam artykuły etc i nie dopatruję się jakiś drastycznych błędów.

Tak sobie właśnie myślałam nad tym klikierem... żeby całkowicie od nowa wszystkiego go nauczyć tą metodą...może to przyniosłoby lepsze efekty.

Link to comment
Share on other sites

Jakaś taka zmęczona jestem. I trochę się nudzę :roll: pogoda brzydka i humor kiepski.
Zrobiłam trochę zdjęć :eviltong: choć bez rewelacji:

[IMG]http://i37.tinypic.com/1672hld.jpg[/IMG]
"Ładnie waruję? :shiny:"

[IMG]http://i37.tinypic.com/1tqyc6.jpg[/IMG]
W czasie deszczu pieski się nudzą...

[IMG]http://i36.tinypic.com/2i8i3av.jpg[/IMG]
i ich właściciele też... Pozdrawiamy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[url]http://i37.tinypic.com/1tqyc6.jpg[/url]
Boskie zdjątko, ja przy takich cielęcych oczkach to bym chyba zapomniała o nauce ;)

A tak poważnie to najważniejsze to się nie zrażać, to jest młody psiak ciekawy świata innych psiaków i ludzi więc pewne komendy poprostu trudniej wyegzekwować. Zresztą psiak z tego co piszesz naprawde szybciutko i chętnie się uczy i już naprawde dużo umie. I to trzeba docenić. Powiem Ci że ja go podziwaim, że przychodzi na zawołanie jak się bawi z innym psem, ja przy moim psie mogłam o tym przez bardzo długi czas tylko pomarzyć.

Link to comment
Share on other sites

Tak ogólnie to jestem z niego dumna...bo jeszcze tak grzecznego psiaka jak on to nie widziałam. Z początku miałam straszny problem z jego ucieczkami do innych psów, ale pracowaliśmy i teraz na komendę przychodzi do mnie jak tylko się przywita z innym psem. Już nie muszę iść po niego i zapinać go na smycz ku uciesze przechodniów. Hmm... właściwie to nie mam z nim jakiś poważnych problemów, może trochę wyolbrzymiam niektóre sprawy :oops: Dzisiaj przykładowo świetnie się spisywał i muszę go pochwalić, bo świetnie się dzisiaj bawiliśmy a przy okazji nauczyliśmy się dokładniej komendy "oddaj" i "daj łapki" :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Raczej jest dość niezależny... i niecierpliwy :evil_lol:
Choć muszę przyznać, że z każdym dniem Ringo jest coraz bardziej do mnie przywiązany i chyba właśnie mnie traktuję jako "przywódcę stada" :evil_lol:. Na początku naszej znajomości bałam się, że będzie mieć mnie w du***, bo jest typem dość dominującym i wielkim indywidualistą.. przynajmniej tak mi się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chantell']a co Ringuś umie? :D[/QUOTE]

- siad
- leżeć
- noga
- aport/przynieś
- oddaj
- zostaw
- nie wolno
- daj łapkę/daj łapki
- pokaż brzuszek
- stój
- wejdź/wyjdź
- do mnie
- cicho
- zdechł pies
- wstań

Niektóre są oczywiście w fazie nauki... :roll: bo jeszcze nie za każdym razem nam wychodzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tonacja']Pfffr... e tam mądry. Zuchwalec jeden :evil_lol:

Sama zobaczysz dzisiaj jaki Ringo jest "mądry" i "grzeczny" :diabloti:[/quote]
To Paco może poszpanować...sposobała mu się komenda "do nogi" i co chwile sam ją wykonuje licząc na oklaski:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...