Jump to content
Dogomania

Czy podawać tabletkę?


Recommended Posts

Byłam z psem (7 miesięcznym) miesiąc temu na odrobaczaniu. Dostał pół tabletki Bayera i kupa ok, żadnych wymiocin. Zauważyłam jednak, że pies ma trochę powiększony brzuch, a tabletkę, którą dostał podaję się w proporcjach 1 tabletka na 10 kg wagi i wtedy, miesiąc temu Timek ważył już ponad 10 kg, a i tak dostał 0.5 preparatu. Czy to dlatago, że jest jeszcze szczeniakiem? A jeżeli dawka była za mała i nie wystarczyła do wydalenia pasożytów??

Link to post
Share on other sites

[quote name='stratoos']Byłam z psem (7 miesięcznym) miesiąc temu na odrobaczaniu. Dostał pół tabletki Bayera i kupa ok, żadnych wymiocin. Zauważyłam jednak, że pies ma trochę powiększony brzuch, a tabletkę, którą dostał podaję się w proporcjach 1 tabletka na 10 kg wagi i wtedy, miesiąc temu Timek ważył już ponad 10 kg, a i tak dostał 0.5 preparatu. Czy to dlatago, że jest jeszcze szczeniakiem? A jeżeli dawka była za mała i nie wystarczyła do wydalenia pasożytów??[/quote]


Pies powinien dostać odpowiednią dawkę leku na odrobaczanie bez względu na to w jakim jest wieku i firma Bayer ma formę leku dla Juniorów np Drontal w formie pasty. Nie wiem czemu podano psu mniejszą dawkę leku. To, że nie zaobserwowałaś robaków w kale czy nie było wymiotów to jeszcze żaden dowód , że robaków nie ma.Ja podaję psu lek np Drontal dokładnie w/g wagi ciała 1-10kg i powtarzam dawkę po 10 dniach. Odrobaczanie powtarzam 2x w roku. Jeżeli wet uznał, że 1 tabletka wystarczy to i tak powinien zabieg być powtórzony po 10 dniach. Daje to gwarancję zniszczenia larw robaków.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Announcements

×
×
  • Create New...