Jump to content
Dogomania

Prosba o pomoc w zbudowaniu domku i...


prz3m3k

Recommended Posts

Witajcie serdecznie! Za 2 tygodnie mam do odbioru pieknego malucha siberian husky. Mam juz wybrane imie ale to narazie wszystko co mam ;)

Chcialem samodzielnie zbudowac jakis ladny ocieplany domek dla mojej pieknej i zwracam sie do Was z prosba... Jakbyscie mili jakies swoje projekty to bardzo chetnie bym sie zapoznal, napewno bardzo mi to pomoze w budowie. Prosil bym tez o pomoc w dopasowaniu rozmiarow budy do psa bo nigdy jeszcze nie budowalem :)

2 sprawa to prosil bym o wymienienie mi rzeczy ktore beda mi pomocne i potrzebne w calym okresie dorastania maluszka :) Dziekuje z gory !

Link to comment
Share on other sites

Dla jednego haskacza kojec nie bardzo ma sens.
Predzej warto przystosowac dom do nowego nabytku :evil_lol:.
Izolacja szczeniaka w kojcu zaowocowac moze problemami z socjalizacja, wychowaniem, jemu bardziej potrzebny bedzie kontakt z czlowiekiem i szkolenie od poczatku niz buda i samotnosc.
Zwlaszcza, ze juz sie zimno robi.

Na poczatek poradnik obslugi szczeniaka:
[URL]http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp[/URL]
[URL]http://pies.onet.pl/3659,13,16,bedzie_sikac__piszczec_i_gryzc,artykul.html[/URL]
legowisko. zabawki, miski, srodki na weta i przemyslana dieta.
Rozumiem, ze pies z dobrej, rejestrowanej hodowli, po przebadanych rodzicach, w odpowiednim wieku, wiec przydadza sie namiary na hodowce i wsparcie z jego strony.
No i warto sie rozejrzec za dobrym osrodkiem szkoleniowym w okolicy, przemyslec temat psiego przedszkola (fajny pomysl na socjalizacje szczylka) i szkolenia.
A na przyszlosc, temat zabezpieczenia suni przed ciaza, kwestie wystawiania, uczestnictwa w zawodach, treningach, ewentualna sterylka.

Link to comment
Share on other sites

również odradzam kojec dla psiaka. Pies potrzebuje rodziny (stada). Podpisuję się pod każdym słowem poprzednika. Tresuręmożeszprowadzić rówńież sam, jeżeli masz w tym jakieś doświadczenie (mi to sprawia wiele radości a mam 4 miesięcznego hasiola). Nawiązujesz wtedy silną więź z psiakiem. Buda przyda się ale w przyszłości ( mój pies jak się robi ciepło sam się wyprowadza na balkon:eviltong:). jednak nie zamykaj gona siłę na dworze bo źle się to skończy husky to wyjątkowe psy pod każdym względem ;).
W razie wątpliwości pytaj tutaj z pewnością postaramy się pomóc. Kto pyta nie błądzi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zakładam, że ta buda, to tylko tak na chwilę jak psiak będzie wypuszczany z domu. Husky to zwierzę stadne. Jeśli nie ma towarzystwa innych psów, to potrzebuje towarzystwa ludzi. Jak będzie siedzial sam, to będzie dziczał i się nudził i tylko szukał drogi ucieczki.
Przede wszystkim musisz mieć dobrze zabezpieczone miejsce, gdzie psiak będzie na zewnątrz - takie żeby nie dalo się podkopać, uciec górą, otworzyć bramki (Husky są zdolne do otwierania różnych drzwi, mnie kiedyś moje psy zamknęły na klucz :) w pokoju. Na szczęście miałam w kieszeni komórkę, a mąż był w domu.).
Niestety jak się buduje budy nie wiem. Trzeba poszukać na jakiś stronach. Na pewno takie informacje się znajdą.
Hania

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...