Jump to content
Dogomania

Kwalifikacje, Puchar i inne wzory oraz punktacje


Michał&Eli

Recommended Posts

Zastanawiam się dlaczego nie można zrobić regulaminu pod konkretne zawody WC?
Czy nie wystarczy robić kwalifikacji zgodnie np. z punktacją właśnie z WC.
Para po 3 zawodach (12 startów), która ma najmniej punktów wygrywa i jedzie .Proste dla każdego i prawdopodobnie b.wiarygodne

Jak widać w L - tylko Rosja przebiegła wszystkie biegi na czysto i dzięki temu wygrała.
Myślę,że w pozostałych klasach będzie podobnie, która druzyna przebiegnie na czysto ta bedzie na pudle :-)

pozdr Sławek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Michał&Eli']Zastanawiam się dlaczego nie można zrobić regulaminu pod konkretne zawody WC?
Czy nie wystarczy robić kwalifikacji zgodnie np. z punktacją właśnie z WC.
Para po 3 zawodach (12 startów), która ma najmniej punktów wygrywa i jedzie .Proste dla każdego i prawdopodobnie b.wiarygodne
pozdr Sławek[/quote]
Proste i wiarygodne......Temat wielokrotnie już wałkowany. Co sezon nowe wzory kwalifikacji z przeliczaniem, doliczaniem, dzieleniem punktów za czas itd....
Myślę że na pytanie dlaczego tak a nie np. w sposób jw. nie uzyskasz odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

W tym roku regulamin polskich kwalifikacji do dorosłych MŚ mnie nie interesował ale zajrzałem tam teraz i szczęka mi opadła.
Regulamin Agility jest przecież prosty i czytelny : punkty karne, czas ... i wszystko jasne.
Po pierwsze "czysto" a dopiero po drugie "najszybciej". Czytelność reguł - to właśnie w tym sporcie jest fajne.
Po co sobie komplikować życie skoro wszystko zostało już wymyślone?

Ale nawet abstrahując od tego dokumentu, dlaczego nie zgłoszono indywidualnie np. 3-ech najlepszych psów w medium?
Kasy szkoda? Przecież i tak tam pojechali - niech zdobywają doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IraKa']Też jestem za uproszczeniami.
Czysty, szybki przebieg i nic więcej nie potrzeba żeby wygrać , jak widać:razz:[/quote]
Od lat to wiadomo, tylko tendencja w Polsce jest taka ze nie wazne są psy które wygrywaja kwalifikacje na czysto, ale te które są szybkie z błędami.
Obecny PP tez zaczyna mieć dziwne kombinacje w przeliczeniu.

JaK widac to myslenie sie nie sprawdza. Ale coż brnijmy dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Felki Ghandi i Jazz']W tym roku regulamin polskich kwalifikacji do dorosłych MŚ mnie nie interesował ale zajrzałem tam teraz i szczęka mi opadła.
Regulamin Agility jest przecież prosty i czytelny : punkty karne, czas ... i wszystko jasne.
Po pierwsze "czysto" a dopiero po drugie "najszybciej". Czytelność reguł - to właśnie w tym sporcie jest fajne.
Po co sobie komplikować życie skoro wszystko zostało już wymyślone?
[/quote]
Od trzech lat powtarzam sobie to pytanie. I odpowiedzi nie znajduję.
W tamtym roku wzór doprowadził ze zakwalifikowało sie tylko pare psów. Dopiero na wniosek P Rurarza dobrano poza wzorem kolejnych psów, ale tez te co były kolejne we wzorze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Felki Ghandi i Jazz']W tym roku regulamin polskich kwalifikacji do dorosłych MŚ mnie nie interesował ale zajrzałem tam teraz i szczęka mi opadła.
Regulamin Agility jest przecież prosty i czytelny : punkty karne, czas ... i wszystko jasne.
Po pierwsze "czysto" a dopiero po drugie "najszybciej". Czytelność reguł - to właśnie w tym sporcie jest fajne.
Po co sobie komplikować życie skoro wszystko zostało już wymyślone?

Ale nawet abstrahując od tego dokumentu, dlaczego nie zgłoszono indywidualnie np. 3-ech najlepszych psów w medium?
Kasy szkoda? Przecież i tak tam pojechali - niech zdobywają doświadczenia.[/quote]

W kwestii wyjaśnienia tego ostatniego postulatu ;)
KAzdy kraj ma limit zawodników. Moze wystawic w kazdej klasie indywidualnych jedne psy a w druzynowych inne psy. Czyli może zabrac 18 psów. Jednak nie moze przekroczyć limitu 36 biegów. Jezeli wiec w jakiejś klasie daje wiecej psów niz 3 tym samym musi zmniejszyc biegi w innej klasie. Czyli jasniej mówiac dodatkowy czwarty pies w largach i smalach które biegały w indywidualnych, zabrały miejsca dwom psom w mediumach indywidualnych. Czyli dlatego Oxa i Astor nie biegły w indywidualnych mediumach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Michał&Eli']Zastanawiam się dlaczego nie można zrobić regulaminu pod konkretne zawody WC?
Czy nie wystarczy robić kwalifikacji zgodnie np. z punktacją właśnie z WC.
Para po 3 zawodach (12 startów), która ma najmniej punktów wygrywa i jedzie .Proste dla każdego i prawdopodobnie b.wiarygodne[/quote]

Sugerujesz, że pojechały nie te teamy, co trzeba?

[quote name='LALUNA']Od lat to wiadomo, tylko tendencja w Polsce jest taka [B]ze nie wazne są psy które wygrywaja kwalifikacje na czysto, ale te które są szybkie z błędami.[/B]
Obecny PP tez zaczyna mieć dziwne kombinacje w przeliczeniu.

[B]JaK widac to myslenie sie nie sprawdza[/B]. Ale coż brnijmy dalej.[/quote]

Primo:
Przy kwalifikacjach do biegów drużynowych[B] za czysty bieg jest dwa razy więcej punktów[/B] niż za bieg z jednym błędem lub odmową.
Przy kwalifikacjach do biegów indywidualnych[B] punkty są przyznawane wyłącznie za biegi bez błędów i odmów[/B].
Cytuję:
[quote]2. Konkurencje drużynowe
[...]
- bezbłędny bieg Agility – 6 pkt
- bieg Agility z jednym błędem lub odmową- 3 pkt
- bezbłędny bieg Jumping – 4 pkt
- bieg Jumping z jednym błędem lub odmową – 2 pkt[/quote][quote]3. Konkurencje indywidualne
[...]
Punkty przyznaje się wyłącznie za biegi bez błędów i odmów.[/quote]Gdzie Ty tu widzisz "ze nie wazne są psy które wygrywaja kwalifikacje na czysto, ale te które są szybkie z błędami"? Bo ja widzę coś wręcz przeciwnego...

Secundo - sugerujesz, że pojechały nie te teamy, co trzeba? Że sposób kwalifikacji jest zły, bo nasze rezultaty są z z roku na rok lepsze (smalle - 11 miejsce w tym roku!!) lub porównywalne (large - 13 miejsce).

Wiecie, człowiek wraca z tych zawodów, jeszcze naładowany atmosferą, hukiem hali, oklaskami, krzykiem i tańcami. Radością z wielkiego agilitowego święta. I jak czyta takie rzeczy, to się robi naprawdę smutno...
Wiecie, że Francuzi mieli szanse na wszystko? Na medale w kilku kategoriach, i drużynowo, i indywidualnie. I wszystko skopali, wszystko. I każdy z zawodników schodząc z ringu po detce czy błędzie dostawał od swoich owację na stojąco. Bo w końcu dali z siebie wszystko. A czym witacie naszych zawodników? Dyskusjami, że zakwalifikowali się niesłusznie, bo są szybcy i robią błędy? Smutno, cholera, smutno...

Link to comment
Share on other sites

Jest mi bardzo przykro, że zdetkowałyśmy się z Sunday trzy razy, pod tym względem był to najgorszy nasz występ na MŚA.

Ale jak sobie poczytałam uwagi na temat kwalifikacji i inne w duchu "najwolniejszy, a najwyżej zaszedł", to zrobiło mi się jeszcze przykrzej, bo one jakby sugerują "powinniśmy byli wysłać kogoś innego".

Proponuję bliższe przyjrzenie się wynikom zawodów kwalifikacyjnych, nim się zacznie tego typu uwagi wygłaszać:

Ze smallikowego podwórka:

Z 12 biegów kwalifikacyjnych Sunday ukończyła wszystkie, z czego 9 na czysto, trzy miały po jednym błędzie - o ile pamiętam jedna strefa i dwie zrzutki lub odwrotnie :P.

Z sześciu dni zawodów Pipi była na podium pięć razy, cztery razy na pierwszym miejscu, raz na trzecim. Sunday czterokrotnie na pudle, dwa razy na pierwszym, raz na drugim, raz na trzecim. Podobnie Kejti i Melisa, zresztą wszyscy startujący regularnie wiedzą, że Ania z nimi z reguły biega na czysto i z reguły jest na podium i to od wielu lat z rzędu. Czy można było znaleźć w Polsce lepsze psy, które mogłyby nas reprezentować?

O tym jakiej klasy zawodnikami są Magda Ziółkowska z Maczkiem, Marta z Kryśką czy Iwona z Cirem chyba też nie trzeba nikogo przekonywać?

Zmierzam do tego, że być może nasz system kwalifikacji jest dla niektórych zbyt zawiły, by go pojąć, jednak de facto prowadzą w nim psy, które biegają na czysto (wszak najwięcej punktów otrzymuje się za czyste biegi), a przy tym szybko i wygrywają zawody. Tyle, że przy okazji stara się wykluczać sytuację, w której kwalifikuje się pies bardzo wolny, biegający na czysto i wygrywający z braku lepszych przeciwników.

A detki na MŚ? No cóż, to jest sport. Bywa, że i przewodnik i pies mają gorszy dzień, tory są trudne, a nerwy spore. Wystarczy spojrzeć na to, ile par się zdetkowało - i jakich :eviltong:.

Relację z MŚ postaram się stworzyć, jak trochę odeśpię.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki, zwłaszcza kibicom, którzy pojechali z nami i znosili dla nas różne niewygody, w tym wczesne wstawanie :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy']Sugerujesz, że pojechały nie te teamy, co trzeba?...
... A czym witacie naszych zawodników? Dyskusjami, że zakwalifikowali się niesłusznie, bo są szybcy i robią błędy? Smutno, cholera, smutno...[/QUOTE]


Wiesz ja myślę, że tu nikt niczego nie sugeruje. Po prostu: dyskusja.
Oj, zmęczona chyba jesteś troszkę :p
Przecież cieszymy się i kibicujemy naszym jak zawsze. Myślisz,że co robiłam przez piątek, sobotę i niedzielę. Siedziałm i klikałam: kiedy nasz, jaki wynik itp
A też wolałabym żeby kwalifikacje odbywały się bez udziwnień ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Przy kwalifikacjach do biegów drużynowych[B] za czysty bieg jest dwa razy więcej punktów[/B] niż za bieg z jednym błędem lub odmową.
[/QUOTE]
Owszem tylko ze wystarczy ze pies wygrywa zawody na czysto, kazdy nawet bieg to jednak inny pies który ma wiecej punktów karnych i nawet sie nie liczy w klasyfikacji a ma jednak lepszy czas o 4 sek to juz temu co wygrywa nic sie nie liczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni']...Proponuję bliższe przyjrzenie się wynikom zawodów kwalifikacyjnych...[/QUOTE]

Sorry ale to wszystko co napisałś dowodzi że nie są potrzebne skomplikowane przeliczenia bo i tak pojechały psy, które wygrywają zawody w swoich wielkościach.
Tyle ode mnie bo temat i tak mnie nie dotyczy.

I gratuluję CAŁEJ ekipie występów - byliście dzielni :p co widać na zdjęciach.

Link to comment
Share on other sites

[quote]
Tyle, że przy okazji stara się wykluczać sytuację, w której kwalifikuje się pies bardzo wolny, biegający na czysto i wygrywający z braku lepszych przeciwników.
[/quote]
Rauni od tego jest sędzia który ustala jeszcze cos takiego jak czas standardowy. Pies bardzo wolny nie wygrałby zawodów na czysto a miałby punky karny za czas.

[quote]
Zmierzam do tego, że być może nasz system kwalifikacji jest dla niektórych zbyt zawiły, by go pojąć,
[/quote]
Był tak bardzo zawiły, ze w tamtym roku zakwalifikował bardzo mało psów.

[quote] , jednak de facto prowadzą w nim psy, które biegają na czysto (wszak najwięcej punktów otrzymuje się za czyste biegi)[/quote]

Moze do drużynowych nalezałoby brac psy które potrafia w jeden dzien przebiec na czysto dwa biegi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IraKa']Sorry ale to wszystko co napisałś [B]dowodzi że nie są potrzebne skomplikowane przeliczenia[/B] bo i tak pojechały psy, które wygrywają zawody w swoich wielkościach.
Tyle ode mnie bo temat i tak mnie nie dotyczy.
[/quote]

Jak mądrze gadosz.
Ale i tak large są lepsze niz mediumy :eviltong:
Poszukaj jeszcze filmików z large z jakimis bc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Owszem tylko ze wystarczy ze pies wygrywa zawody na czysto, kazdy nawet bieg to jednak inny pies który ma wiecej punktów karnych i nawet sie nie liczy w klasyfikacji a ma jednak lepszy czas o [B]4 sek[/B] to juz temu co wygrywa nic sie nie liczy.[/quote]

Dla large - [B]5s[/B].

Oglądając dwukrotnie Mistrzostwa Świata doskonale czuję, dlaczego ustalono takie reguły. Nie jest sztuką zobaczyć, jak bardzo inaczej biega się w drużynowych, a inaczej w indywidualnych. I dlaczego inne psy się wystawia do poszczególnych konkurencji.

[quote name='ito']masz oczywiście od wszytskich osób uwiecznionych na zdjęciach pozwolenia na publikacje? :diabloti: heh[/quote]
Wyobraź sobie, że nikogo nie zapytałam :diabloti:

[quote name='ito']a tak na serio to czekamy na FOTY !!!!!![/quote]
No co Ty, na razie jeszcze nie przejrzałam tych, które mam, i nie zdążyłam skasować nieostrych :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Dla large - [B]5s[/B].
[/QUOTE]
Czyli jednak cos jeszcze jest oprócz tych warunków co podałas.
A dla smali i mediumów dwukrotnie juz zmieniano ilosc sekund

[QUOTE]
Oglądając dwukrotnie Mistrzostwa Świata doskonale czuję, dlaczego ustalono takie reguły.[/QUOTE]
Mówisz o regułach naszych krajowych zmienianych co roku?
Czy ogólnie o strategi innych krajów?

A zreszta nie bardzo mi sie chce wałkować ten sam temat któy przewija sie juz od lat.
Chyba wiekszosc osob jest za tym aby jak powiedziała Iraka
[QUOTE]A też wolałabym żeby kwalifikacje odbywały się bez udziwnień ;-) [/QUOTE]

Tylko ze nie ma to żadnego znaczenia. Bo głosowania raczej nikt nie zrobi, aby sie przekonac jak chce wiekszosc osób.
Wiec moze zostawmy juz ten temat. Mi sie nie chce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy']Sugerujesz, że pojechały nie te teamy, co trzeba?[/quote]
Marysiu tego nikt tu nie powiedział.
[quote name='Marysia_i_gończy']Wiecie, człowiek wraca z tych zawodów, jeszcze naładowany atmosferą, hukiem hali, oklaskami, krzykiem i tańcami. Radością z wielkiego agilitowego święta. I jak czyta takie rzeczy, to się robi naprawdę smutno...
A czym witacie naszych zawodników? Dyskusjami, że zakwalifikowali się niesłusznie, bo są szybcy i robią błędy? Smutno, cholera, smutno...[/quote]
Zbyt pochopnie wyciągnięte wnioski. Chodzi o zmianę zasad kwalifikacji które będą prostsze bez skomplikowanych wzorów. Zastosowanie tych prostych zasad nie zmieniło by składu i nie ma powodu do urazy. Przecież ten wątek podczas zawodów wrzał z emocji i nikt nie krytykował naszej ekipy. Marysiu [SIZE=1](nie mam nic złego na myśli)[/SIZE] ale odpocznij i podziel się z nami tym co masz w aparacie :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dajcie spokoj, pojechali najlepsi :) Nie rozumiem dlaczego niektorzy zglaszaja jakies watpliwosci co do tego. Wszystkim naszym zawodnikom należą się ogromne brawa za godne reprezentowanie kraju. Nie mialam niestety okazji pokibicowac im osobiscie ale wierze ze dali z siebie wszystko.
Nie widzialam biegu Susan Garrett, ktora, jak twierdzi Marysia, przestala sie starac po zrzutce, ale jesli faktycznie tak bylo, to tym bardziej nalezy sie zastanowic, czy wiecej wyrazow uznania nalezy sie zawodnikowi, ktory zazwyczaj znajduje sie na podium, ale przestaje pracowac, kiedy cos mu nie pojdzie w trakcie biegu, czy zawodnikom, ktorzy mimo pewnych awarii dalej walcza dzielnie i dobrze biegaja. A chyba kazdy, kto obiektywnie na to spojrzy, potwierdzi, ze pojechala czolowka polskiego agility.

Jesli chodzi o te rozwazania o predkosci i bledach - przeciez nie od wczoraj wiadomo, ze Beata bardziej ceni biegi bez błędów, niż szybkość na torze. Stad wg mnie to zdanie, ze 'najwolniejsza Kejti zaszła najwyżej'. Nie będę po raz miliardowy wdawała się w dyskusję, co jest ważniejsze, fajniejsze i tak dalej. Powiem tylko, ze ciesze sie, ze mamy w reprezentacji szybkie psy, takie jak chociazby Pipi, Cir czy Mac, ktore owszem, popelniaja bledy, ale jesli juz biegaja na czysto, to czesto nie maja sobie rownych i naprawde pokazuja klase. GRATULACJE dla wszystkich startujacych :)

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że osobom, które poruszyły problem kwalifikacji, chodziło o coś innego. O to, że jedyną zawodniczką zakwalifikowaną w M do startu indywidualnego była ta, która w kwalifikacjach zajęła miejsce czwarte, a nie ta, która zajęła miejsce pierwsze. Zostało to zmienione już na miejscu na Mistrzostwach, ale gdy ta dyskusja się zaczynała, jeszcze nie było to wiadome.

Gratuluję WSZYSTKIM naszym zawodnikom :multi:, ale jako że bliższa koszula ciału, to szczególnie gratuluję Sajko (bo biega również z moim psem), Marcie z Kryśką, Niuce z Tolą (bo to tervuereny, a ja sama mam tervuereny), oraz Iwonie z Cirem (bo też belg, tylko coś mu sierść za krótka urosła ;)). :eviltong: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Sugerujesz, że pojechały nie te teamy, co trzeba?[/QUOTE]
[U][B]Pojechały dokładnie te , które trzeba.
[/B][/U]Nie chodzi o to kto jedzie tylko po co.Chodzi też o to co poprawić -chyba,że nic już nie musimy. Myślę,że jednak tak nie jest.
Na nastepne MŚ (jak w każdym sporcie ) należy wyznaczyć wg. mnie plan minimum i dążyć już od kwalifikacji do jego wykonania.
Jeżeli sponsor chce sukcesu to trzeba pomysleć co zrobić żeby mu taki sukces dać-normalna strategia.
Wg.mnie najlatwiej sponsora w chwili obecnej zadowolić dobrym wynikiem w drużynie tam po prostu łatwiej dla nas o sukces.Miejsca od 1-5 są w naszym zasięgu !!!! --zobaczcie wyniki na spokojnie i przeanalizujcie je.
Na sukcesy indywidualne jeszcze za wcześnie -może za kilka lat doświadczone osoby z nowymi psami coś powalczą.
Co warto zmienić -dla startów indywidualnych chyba nic - tam,żeby walczyć potrzeba szybkich psów i przewodników stawiających wszystko na jedną kartę -takich zaczynamy już widywać.
Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w drużynie.
Tu potrzeba treningu mentalnego zawodnika. Taki trening trwa zapewne dłużej niż może się wydawać. Czyste przebiegi całej drużyny dają sukces-- o tym należy pamiętać podczas całych przygotowań -to chyba zupełnie inne bieganie niż bieg indywidualny-tam czysty przebieg sukcesu nie gwarantuje. w drużynie nie wygrywa się spontanicznym biegiem tylko strategicznie przemyślanym.
Przy biegu indywidualnym po błedzie wielu zawodnikó rozpada się psychicznie -zawodnik w drużynie tak powinien być przygotowany aby 1 czy 2 błedy nie powodowały u niego palpitacji serca-żeby biegł równo dalej.
Na ostatnich zawodach we Wrocławiu w L wygrały psy, po których nikt by się nie spodziewał- od razu rozległy się głosy o styl. Prawie nikt nie pomyślał o tym ,że to właśnie jest skuteczne i strategiczne bieganie przydatne choćby dla zawodnika w drużynie.
Nie sztuka wygrać szybkim samochodem wyścig--sztuka wygrać wolniejszym.
Jeżeli jako zawodnicy mamy jakieś braki (a każdy je ma )to znajdźmy na dzień dzisiejszy swoje mocne strony i znich korzystajmy w 120%.

Lansowanie w chwili obecnej szybkich psów jest jak najbardziej potrzebne do reprezentacji indywidualnej ale do drużynowej już nie.
Wg. mnie to nie o to tu chodzi. Ma być 6 równych (najlepiej czystych przebiegów) a nie najszybszych.

Jednak cała dywagacja jest bez sensu bo nie znam CELU i planu minimum jaki założone mają i mieć będą przyszłe reprezentacje.
Mam nadzieję,że dyskusja przebiegać będzie w normalnej a nie złośliwej atmosferze.

ps. Na pucharze ras byliśmy jako drużyna blisko pokonania Rosji w indywidualnych już nie było tak różowo :-)

Na koniec gratuluję CAŁEJ REPREZENTACJI KRAJU -trzymaliśmy za Was kciuki wszyscy--naprawdę :-)


pozdrawiam Sławek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...