Jump to content
Dogomania

wybór psa,proszę o radę


Emas

Recommended Posts

Tak jak w temacie,zacząlem sie interesowac tą dyscyplina sportu od niedawna i postanowilem wziąść w niej udział na serio.Ale mam małe pytanie bo mam psa,ale 2letniego boksera i czy on nadaje sie do tej dyscypliny?I jaki rower najlepiej wybrac i gdzie kupić uprząz? Z góry bardzo dziekuje i Pozdrawiamy;p

Link to comment
Share on other sites

Wyboru psa nie ma, bo juz jest ;).
Trudno ocenic, czy sie bedzie nadawal, ze wzgledu na problemy z skrocona kufa, zawsze mozna sprobowac, stopniowo od krotkich dystansow.
Duzo zalezy od tego, co do tej pory robiliscie, jak spedzaliscie czas, jak wygladaly spacery.
Co do reszty:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f926/bikejoring-28433/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

no tak nie ma ,ale podobno boksery maja słabsze serce,to prawda?bo boję sie troszke o niego... A od jakich dystansów moglibyśmy zacząc treningi? No głównie biegałem z nim bez roweru,ale teraz spróbowalem tak.Gdy biegałem z nim to robił to bardzo szybko i dlatego postanowiłem to wykorzystać do tej dyscypliny;) A może moglibyście mi podac jakiś mały plan treningowy i dlugość trasy na początek.Byłbym bardzo wdzięczny;) Pozdrawiamy i z góry dziękujemy;)

Link to comment
Share on other sites

Boksery mają predyspozycje, i zdarza się że niestety mają słabsze serducho. Ja bym radziła kontrolnie serducho zbadać.
Co do planu treningowego to trudno mi jest powiedzieć. Pies przede wszystkim musi znać komendy, w prawo, w lewo, prosto i oczywiście - GO!
Co do dystansów, widać po psie, po jakiej trasie jest już zmęczony. Ja po wakacjach sezon zawsze zaczynam od rozbiegania psiaka na 2-3 km. Stopniowo zwiększam dystanse, w miarę tego jak rośnie kondycja psa.
Trenujemy regularnie najczęściej 4 razy w tygodniu. 2 dni biegania dzień odpoczynku i znowu 2 ni biegania i dzień odpoczynku. Czasem biegamy 2 dni i odpoczywamy 2 dni. Wszystko zależy od psiego samopoczucia i mojego oczywiście. Trzeba pamiętać, że psiak też musi zregenerować siły.

A żeby psiak chętnie biegał, nigdy nie męczę go za bardzo, zawsze pozostawiam nutkę niedosytu, żeby z niecierpliwością czekał na kolejny raz.
Oczywiście koniecznie specjalne szelki i amortyzowana lina.

Reasumując, psiaka trzeba obserwować, poznać jego możliwości i chęci i dostosować sobie jakoś treningi żeby wszystko grało tobie i psiakowi. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...