Jump to content
Dogomania

kastracja malamuta


banek

Recommended Posts

Psa mozna kastrowac juz od 10 mies zycia.I ja z wlasnego doswiadczenia wiem ze im dluzej sie czeka tym gorzej:cool1:
U mnie nikt badan nie wymagal ale dla wlasnego spokoju warto zrobic chociaz podstawowe badanie krwi czy serca.
Po kastracji psy zyja normalnie,krocej noga zyc te nie kastrowane ktore sa np narazone na nowotwory jader itd...
Dla mnie ten zabieg ma wiecej plusow niz minusow.
Pies bedzie na pewno spokojniejszy,nie bedzie sie meczyl czujac suke,nie bedzie mial checi zwiewania jak to czesto bywa u tej rasy:cool1:
Ja jestem bardzo zadowolona z zabiegu i polecam!!
Bardzo dobrze ze chcesz psiaka wykastrowac:p:multi:

Link to comment
Share on other sites

mojemu malamutowi kastracja przedłużyła o 2 lata życie. miał wtedy 9 lat i powiększoną prostatę.
w sieci znalazłam wątek o kastracji psów, a tam cytat z artykułu "Mity kastracji", autorstwa Joanny Irackiej oraz Tomasza Jastrzebowskiego z magazynu "Mój pies":
"Największe zagrożenie dla zdrowia wykastrowanych samców stanowi rak prostaty, występujący u nich czterokrotnie częściej niż u niewykastrowanych. Trzeba jednak pamiętać, że kastracja w znacznym stopniu chroni przed innymi chorobami prostaty, co prawda nie śmiertelnymi, ale za to występującymi o wiele częściej niż rak."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...