Jump to content
Dogomania

Amatorzy klasy velo


ewaka

Recommended Posts

Kochani mam pytanie do Was wszystkich. Jak już czesc z was wie, łódzka Wataha pomaga w tym roku ociupinkę Jurkowi Prochalowi przy organizacji jego dorocznego już siódmego wyścigu o Złotego Buta. Byliśmy u niego w Wysokiej podczas ostatniego weekendu, wytyczyliśmy i przeszliśmy trasę i... próbujemy namówić go aby po raz pierwszy odważył się otworzyć na tych zawodach klasę velo (oczywiscie pod warunkiem ze nie będzie śniegu).

Oczywiscie musialaby sie zgłosić odpowiednia ilość osób. Mamy już trójkę chętnych odważnych. zastrzegam jednak, że do tej pory nie bylo w Wysokiej tej klasy bo te zawody uznawane były za jedne z trudniejszych, nazwane przez niektórych crossowymi. Trasę jednak przeszliśmy i choć nie jest łatwa, to do przejechania.

Ma około 8 km i odbywać się będzie na dwa etapy 8 w sobotę i 8 w niedzielę. tam i z powrotem

Gdyby ktoś był chętny, to dajcie znać na mojego mejla i będziemy Prochala urabiać dalej. :-).

Kto był już na zawodach w wysokiej

www.grafkom.pl/zloty_but/

to wie, że każdy maszer który wystartuje w zawodach dostaje parę trapersko-maszerskich butów, bo wieś Wysoka to osada tysiąca szewców :-)

wiem, że część z was startowała już w velo m.in. na jurze, to może się odważy i tutaj.

aha, zapomniałam dodac ze Zloty But będzie w tym roku 23-24 listopada

papaty

Link to comment
Share on other sites

Biegnie?, a nie jedzie?

My sie tez wybieramy na Złotego Buta- po raz pierwszy, ja w klasie C1.

Mowisz, ze trasa jest ciezka...tzn duzo gorek? jak tak to bede namawiac tate na start z nasza najstarsza sunia, zobaczymy jak sie spisza w Lublincu. Tak wlasciwie to, tam by sobie poradzila, bo ona nie jest szybka, ale wytrzymala, bardziej srednie dystanse by jej pasowaly:))

Takze mozliwe, ze bedziecie mieli jeszcze jednego zawodnika:))

Ale o zapelnienie tej trasy to ja bym sie raczej nie bala, zawsze jest duzo ludzi chetnych.

ehh...no ja tez startowalam w Morsku- suuper bylo!! Tylko niestety piesia, z ktora tam bylam, teraz jest w C1:(( przydalo by sie wiecej psow..... :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

to miło, że się spotkamy ;-)))

tak szczerze mówiąc, to liczyłam na was bo wiem że akurat wy już w velo startowaliście. ale w C1 też na pewno będzie fajnie. ;-)))

my przez to że kupilismy bnsz domeczek wypłukalismy sie obrzydliwe z kasy i sprawa wózka stanęła w miejscu., a dopinac sie do naszych malamutkow nie ma chyba sensu, ale nic to...

pzdr

i szukam dalej chętnych ;-)

Link to comment
Share on other sites

najprawdopodobniej pojedziemy z każdym z haszczaków osobno na rowerze jak Prochal się w końcu na velo zdecyduje.

Skandynawka nas trochę mało pociąga (papierosy robia swoje ;-)))

A po prostu przez ten dom prawdopodobnie nie zdążymy pospawać własnego wózka do tego czasu, a z resztą z dwoma to i tak nie mielibysmy zadnych szans.... co prawda podpinamy ostatnio sunię znajomych, która zaczyna z nami biegać, ale nigdy wcześniej tego nie robiła ;-(.... i musi się rozruszać...

ale w domciu już rosnie nam nowa silna siła, która na przyszły rok już będzie mogła dołączyć do naszych chłopaków.

papaty

Link to comment
Share on other sites

Witam :)

Ja zgłaszam obie moje ręce i cztery łapy do tego wyścigu :)

Chciałabym wystartować na rowerze choć wolę jeździć wózkiem, który zrobił mi wójek. Wózek jest bardzo lekki, tak, ze nie nada się dla większej ilości psów, waży odrobinkę więcej niż rower górski. darwin spokojnie sam go ciągnie ale na zawodach to chyba mnie nie dopuszczą z wózkiem i jednym psem :( Niestety wszystkie moje koleżanki zaciążyły, lub są dopiero po szczeniakach i nie prędko mogą zacząć treningi. Zapoznałam jedną nową sunię ale młoda i zapasiona, prwadopodobnie nigdy nie trenowała, nie wiem tez czy nowi właściciele zgłoszą się do mnie na treningi. Jeżeli nie zostanie dopuszczony mój rydwan to i tak pojadę ale na rowerze, niestety nie ukrywam, ze lepiej się czuję na wózeczku, prędzej podbiegnę pod górę niż podjadę rowerem.

poradźcie coś :(

Acha, jeszcze chciałam się dopytac o szczegóły, do kogo miałabym się zgłosić, gdzie wpłacić pieniążki i ile :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hmmm, może ja bym się pokusił... Czy klasa velo może być z dwoma psiakami, czy tylko z jednym? I czy wymagany jest rodowód (Kazan nie ma - i nie dam rady do tego czasu załatwić)?

Jak wyglądają formalności?

proszę o informacje... :lol:

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie dokladnie nie wiem...., ale kiedys tak zartem pytalam sie jednego z organizatorow zawodow czy z dwoma mozna, a ten powiedzial ze nie....

Teraz tak mysle, ze kiedys to byla jeszcze dowolnosc, ale jak ta klasa wejdzie do naszej federacji to ona ustali regoly i wydaje mi sie, ze bedzie mozna startowac tylko z 1. Zobaczymy co to bedzie.....

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

teraz na dwa psy jest zrobiona klasa D. ale i tak startuja ludziki na wózkach.

Klasa jest podzielona jeszcze na D Junior (chyba do 15-stego roku zycia ale nie jestem pewny).....

.... ale ogólnie klasa D jest stworzona dla tych co dopierio zaczynaja sie bawic w ten sport :)

Link to comment
Share on other sites

To cytat z regulaminu ze strony Złotego Buta

"Klasa Rower ( 1 pies ): zaprzęg w tej klasie składa się z maszera , poruszającego się

na rowerze , na którym może pedałować i 1 psa .

Klasa ta podzielona jest na kobiety ( RK ) i mężczyzn ( RM ) według przepisów organizacyjnych ( par. 11 ) .

W klasie tej mogą startować dzieci ( RJ ) w wieku co najmniej 10 lat .

Uprząż psa musi być tak skonstruowana, aby nie mógł się z niej samodzielnie wydostać .

Pies ciągnie rower za pomocą liny , przymocowanej do końca uprzęży . DługoPć liny nie może przekraczać 3 metry , nawet gdy wykonana jest z materiału rozciągliwego (w tym wypadku mierzy się linę rozciągniętą ). Rower musi być wyposażony w skutecznie działające hamulce, niezależne na każde koło .

Na starcie maszer ustawia przednią krawędź przedniego koła na linii startu .

Maszer musi podążać za psem . Nie wolno mu :

wyprzedzać psa

ciągnąć psa, aby zmusić go do posuwania się naprzód, może zachęcać psa słownie .

Jeśli pies nie chce dalej biec z jakiegokolwiek powodu maszerowi nie wolno kontynuować etapu. "

Czy to oznacza, że klasa Velo już tam była?

Link to comment
Share on other sites

mike odpowiedz wyslalac na ma mejla. Przepraszam za zwloke, ale wciaz nie wiem w co rece wlozyc. Na Zlotym Bucie velo nie bylo do tej pory, chociaz mialo byc w ubieglym roku, stad te informacje. Raz ze zglaszalo sie zbyt malo osob na te klase, a dwa ze warunki w tych okolicach nie sa latwe. Do tego wszytskiego w tamtym roku jednego dnia padal snieg a nastepnego lal rzesisty deszcz. Byl problem czy startowac na wozku czy saniach :D , a co dopiero decydowac sie na rower. :o

Jezeli odbedzie sie w tym roku, to nie bedzie dzielona na K i M.

Rodowod jest potrzebny do klas A, B i C

do velo, skandynawki i klas otwartych juz nie.

Zloty But nie nalezy do federacji PFSZPRP tylko do POZSSPZ, ale zawdoy sa miedzynarodowe i licza sie do Carpathia Cup, z tego co wiem...

papaatki

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie: :D

wiadomo, że jak bedzie śnieg nie będzie velo, czy można w takim razie zgłosić się na wszelki wypadek na cani-cross? Jeżeli nie ma śniegu - velo, jest śnieg - cani-cross(bo ja nart biegowych ani, ani). :-?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...