Jump to content
Dogomania

Hodowle buldożkow francuskich (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Dina2

Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzień dobry śpiochy!
Nie ma was rano,nie ma wieczorem,co się dzieje?

Draczyn, moja Miśka w porównaniu z Draczką to kluska,waży przeważnie 12,8kg.Chyba jest za gruba,bo ona jest raczej z tych mniejszych buldożków.
Ale jest też starsza,ma 11 miesięcy.Wklejam jej fotki :D .
[URL=http://imageshack.us][img]http://img295.imageshack.us/img295/6994/tndscf00298lm.jpg[/img][/URL]
v[URL=http://imageshack.us][img]http://img295.imageshack.us/img295/4937/tndscf00572px.jpg[/img][/URL]
[URL=http://imageshack.us][img]http://img295.imageshack.us/img295/8461/tndscf01212rg.jpg[/img][/URL]
[URL=http://imageshack.us][img]http://img398.imageshack.us/img398/7587/tndscf02098ks.jpg[/img][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Pytałaś...na innym forum :D .
Ale mogę jeszcze raz napisać.Dojrzewałam dosyć długo do zakupu pieska(aż 3 lata) bałam się obowiązków z tym związanych.Miał to być cavalier king charles spaniel.Jak już zaczęłam szukać w necie ogłoszeń,przypadkowo natknęłam się na fotkę buldożka francuskiego(wcześniej nie znałam tej rasy) i już byłam pewna,że ta płaska,śliczna mordka zagości u mnie w domu.
I popatrz,bałam się obowiązków związanych z jednym psem a teraz chcę drugiego :lol: :lol: :lol: .Na szczęście mam nienormowany czas pracy i mogę
poświęcić Miśce dużo czasu,rzadko zostaje sama w domu :D .

Link to comment
Share on other sites

Kocham molosy. Miałam kiedys wspaniałą bokserkę Sabę. Została odkupiona od jakiegos żula za butelke wódki. Prawdopodobnie gdzies ja ukradł (Sabę). Szukalismy właściciela, ale nikt sie nie znalazł. Nawet kiedys pojechaliśmy na spotkanie z ludźmi, ktorym zginęła bokserka o tym imieniu, ale nie była to ta Saba... Saba była członkiem rodziny i była tak mądra, że w całej rodzinie krążą o niej legendy. Jednak nie zdecydowałabym sie teraz na boksera - mam niewielkie mieszkanie, na głowie dwuletnia córeczkę i doktorat, a boksery to wulkany, niewyszalane demoluja mieszkania itp. Ale jednak ciągnie mnie do molosów, chocby miały to byc molosy mini;). Poza tym jestem zdecydowana sprzątać po moim piesku, a kupy buldozka sa łatwiejsze do sprzatnięcia niż boksera, czy bullmastiffa. No i jednak są tańsze w utrzymaniu...

Link to comment
Share on other sites

Moja siostra ma boksera...każdy jej odradzał tę rasę,a bo głupie psy,a bo nienauczalne a bo demolują mieszkania...ale ona zawsze marzyła o bokserze
i kupiła.Też miała problemy,bo piesek był niedożywiony,odwapniony i maleńki jak na swój wiek.Ale pod jej opieką wraca do zdrowia,pięknie przybiera na wadze.A ona jest szczęśliwa,że go ma.I mówi,że głupi są ci,korzy mówią,że boksery są głupie,bo jeśli do tych psów podchodzi się z miłościa,to wszystko rozumią i wszystkiego są w stanie się nauczyć.

Link to comment
Share on other sites

witaj, Draczyn!
Ciesze się, że masz dobre zdanie o bokserach. Myślę, że to, że zdobyły w swoim czasie dużą popularność sprawiło, że rozmnazane na potęge straciły nieco na jakości. Ale ta tendencja powoli się odwraca. sa dobre hodowle i są przepiekne, mądre psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ats']witaj, Draczyn!
Ciesze się, że masz dobre zdanie o bokserach. Myślę, że to, że zdobyły w swoim czasie dużą popularność sprawiło, że rozmnazane na potęge straciły nieco na jakości. Ale ta tendencja powoli się odwraca. sa dobre hodowle i są przepiekne, mądre psy.[/quote]Masz rację Ats. Kiedyś, jak otworzyło się katalog wystawowy. to były prawie same boksery i owczarki niemieckie. Ladne to psiątko Misiaczka, a gdzie ona się podziała. napisze parę postów o 7ej rano, gdy ja jeszcze głęboko śpię i znika. wogóle nie mogę z nią pogadać :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ats']cieawe, co trzeba zrobić, aby przywabić tu trochę ludzi...[/quote]Myślę, że na różnych forach możnaby było powysyłać pv z odpowiednią reklamą dogo. Dla mnie to jest trudne, bo sama nie umie jeszcze logować się, ale ty Ats mogłabyś spróbować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'][quote name='ats']witaj, Draczyn!
Ciesze się, że masz dobre zdanie o bokserach. Myślę, że to, że zdobyły w swoim czasie dużą popularność sprawiło, że rozmnazane na potęge straciły nieco na jakości. Ale ta tendencja powoli się odwraca. sa dobre hodowle i są przepiekne, mądre psy.[/quote]Masz rację Ats. Kiedyś, jak otworzyło się katalog wystawowy. to były prawie same boksery i owczarki niemieckie. Ladne to psiątko Misiaczka, a gdzie ona się podziała. napisze parę postów o 7ej rano, gdy ja jeszcze głęboko śpię i znika. wogóle nie mogę z nią pogadać :evil: :evil:[/quote]
Witaj Draczyn
Cieszę się,że Miśka Wam się podoba.
Ja dziś będę tak znikać co jakiś czas, bo mam troszkę roboty.Teraz zrobiłam sobie krótką przerwę aby z wami pogadać
:D .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'][quote name='ats']cieawe, co trzeba zrobić, aby przywabić tu trochę ludzi...[/quote]Myślę, że na różnych forach możnaby było powysyłać pv z odpowiednią reklamą dogo. Dla mnie to jest trudne, bo sama nie umie jeszcze logować się, ale ty Ats mogłabyś spróbować[/quote]
Draczyn,to trzeba napisać na jakimś forum gdzie siedzą "buldożki"...a takie jak wiadomo,jest jedno :D .A tam Anutka już powiadomiła część osób.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiaczek'][quote name='Draczyn'][quote name='ats']cieawe, co trzeba zrobić, aby przywabić tu trochę ludzi...[/quote]Myślę, że na różnych forach możnaby było powysyłać pv z odpowiednią reklamą dogo. Dla mnie to jest trudne, bo sama nie umie jeszcze logować się, ale ty Ats mogłabyś spróbować[/quote]
Draczyn,to trzeba napisać na jakimś forum gdzie siedzą "buldożki"...a takie jak wiadomo,jest jedno :D .A tam Anutka już powiadomiła część osób.[/quote]Przed wszskim trzebabz było powiadomić resztę, ale są jeszcze inne fora o psach. Tam też może udałoby się wułuskać jakieś buldożki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'][quote name='misiaczek'][quote name='Draczyn'][quote name='ats']cieawe, co trzeba zrobić, aby przywabić tu trochę ludzi...[/quote]Myślę, że na różnych forach możnaby było powysyłać pv z odpowiednią reklamą dogo. Dla mnie to jest trudne, bo sama nie umie jeszcze logować się, ale ty Ats mogłabyś spróbować[/quote]
Draczyn,to trzeba napisać na jakimś forum gdzie siedzą "buldożki"...a takie jak wiadomo,jest jedno :D .A tam Anutka już powiadomiła część osób.[/quote]Przed wszskim trzebabz było powiadomić resztę, ale są jeszcze inne fora o psach. Tam też może udałoby się wułuskać jakieś buldożki[/quote]
Draczyn są inne fora....ale "buldożków" nie ma.Przeleciałam już chyba wszystkie większe fora w necie i posucha z bulwami.Ale przecież Ty masz kontakty napewno z innymi hodowcami...moze nawet z Twoimi "klientami" kupującymi pieski...może warto ich powiadomić.
A co do tamtego forum...reszta osób wie,że siedzimy na dgm więc gdyby chcieli,to by tu już dawno zawitali.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ats']Z różnych przyczyn to forum wydaje mi sie fajniejsze - może dlatego, że w wolnej chwili mozna przeleciec wszelkie dostępne rasy, zawsze się cos dzieje... duzo fajnych linków, no i nikt nikogo nie obraża.[/quote]

Co prawda to prawda,ale ja z malym pytaniem,czy mi się wydaje,że buldożki
dawniej były mniejsze i nie takie masywne,czy to odległe czasy płatają mi figla. :D

Link to comment
Share on other sites

Alfa,to mój pierwszy buldożek...i mi się wydaje,że ona jest malutka... a masywne muszą być.Jeśli wydaje Ci się na podstawie fotek,że są duże,to zdjęcia "kłamią" .Chyba,że na żywca widziałaś jakiegoś dużego buldożka.Bo ja widziałam takiego u mnie na osiedlu...ale on jest bez rodowodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alfa1'][quote name='ats']Z różnych przyczyn to forum wydaje mi sie fajniejsze - może dlatego, że w wolnej chwili mozna przeleciec wszelkie dostępne rasy, zawsze się cos dzieje... duzo fajnych linków, no i nikt nikogo nie obraża.[/quote]

Co prawda to prawda,ale ja z malym pytaniem,czy mi się wydaje,że buldożki
dawniej były mniejsze i nie takie masywne,czy to odległe czasy płatają mi figla. :D[/quote]Zawsze były i mniejsze i większe. Pamiętam takiego psa Rarytas 100pociech on ważył ok 20 kg, a dopuszczlna norma to 14 plus ewentualnie 15% u wubitnie pięknych egzemplarzy, ale ten pies dawał piękne potomstwo i o dziwo wcale nie wielkie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"misiaczek"'][quote name='"Draczyn"'][quote name='misiaczek'][quote name='Draczyn'][quote name='ats']cieawe, co trzeba zrobić, aby przywabić tu trochę ludzi...[/quote]Myślę, że na różnych forach możnaby było powysyłać pv z odpowiednią reklamą dogo. Dla mnie to jest trudne, bo sama nie umie jeszcze logować się, ale ty Ats mogłabyś spróbować[/quote]Ponadto wiele osób tak się zraziło do forum po tamtych przeżyciach, że nie chcą słyszeć o żadnych forach
A co do tamtego forum...reszta osób wie,że siedzimy na dgm więc gdyby chcieli,to by tu już dawno zawitali.[/quote]Tam ze starych bywalców są tylko trzy osoby. Jest sporo zupenie nowych

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...