Jump to content
Dogomania

Dla chudego, starszego psa


Naklejka

Recommended Posts

Jestem posiadaczką 11letniej suczki w typie Onka. Aktualnie je karmę z supermarketu, ale chcę jej zmienić dietę ;) Niestety co roku w lato nie chce jeść i jest bardzo chuda :roll: a jej stawy nie są już w najlepszym stanie, każda zmianą karmy prowadzi do biegunki ( wprowadzana stopniowo)
No i właśnie nie wiem jaką karmę kupić....
Koszty.... do 120zł za 15kg
Myślałam nad brit'em, arion'em i bosch'em <- wszystkie dla psów aktywnych

Link to comment
Share on other sites

jesli jadla 11 lat karme z marketu to nic jej juz nie pomoze.
tak jak czlowiekowi, ktory w wieku 70 lat stwierdzil, ze sie zle odzywial i na stare lata zacznie jesc zdrowsze jedzenie.
zla karma juz sie odbila na zdrowiu suczki. i to pewnie na kilka sposobow.

szkoda, ze tak pozno zorientowalas sie, ze lepiej psu podawac lepsza karme.
moim zdaniem lepiej jest od poczatku posiadania psa inwestowac w jego odzywianie, niz pozniej cierpiec razem z nim i wydawac na weta kolosalne sumy.

bosch jest ok, tylko popros o kilka probek, bo nie kazdy pies go lubi.
mozesz sprobowac tez royala dla owczarkow niemieckich. royala sa tez dla psow starszych, z przeroznymi witaminami, wzmacniajace. musialabys sie dowiedziec u weta, ktora bylaby najlepsza z royala dla niej.
dobra tez jest acana.
brita nie znam, arionem karmie koty i nie narzekaja.

Link to comment
Share on other sites

Dostałam ją jako 2;letnią suczkę, przez jakieś 4lata jadła gotowane jedzenie i w lecie też nie chciała jeść...
Jej poprzedni właściciel powiedział nam że jest "kiepska do jedzenia" hah wtedy miałam 5lat xD Nie wiedziałam nic o karmieniu psów, dopiero od 2lat próbuję namówić rodziców, ale oni dalej swoje.... W tym roku pozwolili kupić inną lepszą karmę bo jest okropnie chuda, a gotowane jedzenie i kości zje zawsze.
Ona zje wszystko, bosch raczej bedzie jej smakować

Moja mama ma staromodne poglądy na temat żywienia i wychowywania psów.Uważa że i tak ma się dobrze bo kiedyś karmiło się psy resztkami ze stołu....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']. W tym roku pozwolili kupić inną lepszą karmę bo jest okropnie chuda, a gotowane jedzenie i kości zje zawsze.
Ona zje wszystko, bosch raczej bedzie jej smakować
[/quote]
To moze dookresl, czy nie zjada czy tez na kiepskiej karmie zle wyglada, bo na razie piszesz sprzecznosci.
Skoro wiadomo, ze pies lubi gotowane, domowe jedzenie, to po co wmuszac sucha karme.
Zacznijcie gotowac ryz/makaron z miesem, warzywami, siemieniem i innymi dodatkami. Przydadza sie kurze lapki do gotowania i podawania (bez kosci) i moze jakis suplement na stawy (arthroflex?), bo sunia dosc wiekowa.
Jak wyglada uzebienie?

Link to comment
Share on other sites

Ona poprostu nie chce jeść, zimą je normalne porcje. Na gotowanie nie na czasu i mama się nie zgodziła, chociaż przez wakacje ja jej gotowałam ryż z karma z puszki
Uzębienie? W świetnym stanie ;-)
raczej kupimy boscha, w pobliskiej hurtowni go mają :) 100zł za 15kg :)
kiedyś gotowane jedzenie to był rosół z kasza i oczywiście kość, latem jadła tylko tą kość resztę się wyrzucało... Wtedy uwielbiała suchą karme dlatego na nią przeszliśmy ;-)

Link to comment
Share on other sites

Na ogol pies chetniej bedzie jadl domowe jedzenie. Zasada jest roznorodnosc dodatkow, poczytaj w topikach o przepisach na gotowane.
Sucha karma z czasem moze byc problemowa dla starszych psow, ze wzgledu na twarde granulki, zawartosc konserwantow, wysoki stopien przetworzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Spacery są spokoje więc po zjedzeniu paru kęsów nic jej nie będzie;)
Dziękuję za odpowiedzi :)

Zrobiło się chłodno, je trochę więcej ale nadal za mało... powinna ważyć 30kg czyli aktualne karmy powinna zjeść ok.400g a je ok.200 czasami się zdarza że zje więcej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...