Jump to content
Dogomania

Hodowcy psów łamiący przepisy o ochronie zwierząt


kynol

Recommended Posts

Pomóżcie nam stworzyć listę hodowców psów rasowych, którzy łamią prawo,
okaleczając zwierzęta.

Dzięki Waszej pomocy chcemy stworzyć "czarną listę", zawierającą dane
hodowców, którzy mimo zakazu kopiowania wciąż oferują nabywcom psy po
zabiegach cięcia ogonów. Chodzi o hodowców ras, którym kiedyś wolno było,
zgodnie z prawem, przycinać ogony, czyli przede wszystkim: sznaucerów,
pinczerów, wyżłów, spanieli, niektórych terierów i molosowatych, np. bokserów
i rottweilerów.

Lista tworzona jest po to, żeby można było przedsięwziąć konkretne kroki
prawne przeciwko łamaniu Ustawy o ochronie zwierząt. Przekażemy ją Inspekcji
Weterynaryjnej z żądaniem interwencji. Przypominamy, że za łamanie przepisów
dotyczących zakazu kopiowania grozić może odpowiedzialność karna, włącznie z
przepadkiem zwierzęcia
[url]http://empatia.pl/str.php?dz=61&id=306&str=3[/url]

Jeśli macie jakieś konkretne informacje, że w ostatnich miesiącach hodowcy
zlecali lekarzom weterynarii zabiegi kopiowania na szczeniętach, sprzedawali
psy z przyciętymi ogonami, lub nawet uszami, albo umieszczali ogłoszenia, że
takie szczenięta oferują, dajcie nam znać.
Piszcie na adres [email][email protected][/email] , aby nie robić zbędnej sensacji lub reklamy na forum. Pokazujmy lepiej hodowców, którzy już tego nie czynią.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zobaczymy jak obecnie będą zachowywać się władze Związku. Powinni dostosować swoje wewnętrzne uregulowania i sposób działania do istniejących przepisów. Swego czasu oficjalnie tłumaczyli się, że nie zalecają hodowcom kopiowania. Z drugiej strony jest sporo dowodów na to, że propagują niezgodne z prawem przycinanie ogonów i uszu. Oczekiwać należy, ze zaczną wprowadzać zakaz wystawiania takich psów - im wcześniej zaczną, tym łagodniej będzie to przebiegać. Później może być spore rozczarowanie wśród niektórych hodowców.

Link to comment
Share on other sites

co za strata energii i czasu!, a nie możesz zająć się producentami, kryjącymi suki co pół roku, trzymającymi psy w nieludzkich warunkach.
Chciałabym bardzo, aby psy od producentów miały takie wspaniałe życie jak znane mi "kopiowane" psy moich przyjaciół i zaprzyjaźnionych hodowli.
Świetna linia postępowania, tylko, ze producenci, którzy chcą kopiować będa robic to we własnej piwnicy, wiadomo jak humanitarnie i estetycznie.

Link to comment
Share on other sites

W pełni zgadzam się z Jagodą!
Widać stoarzyszenie Empatia chce znaleźć dla siebie jakąś "niszę" w dziedzinie ochrony zwierząt, żeby jakoś zaistnieć :-? Bo wiadomo, tym katowanym, dręczonym, głodzonym, przywiązywanym do drzew, wyrzucanym z aut to już tyle organizacji pomaga, że się ginie w tłumie :-?
A przecież wszyscy wiedzą, że na wpół zagłodzony, porzucony, przywiązany sznurkiem do drzewa niekopiowany doberman, jest o niebo szczęśliwszy, niż pozbawiony kawałka uszu i ogona biedak wylegujący się na kanapie :-?

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co? Na tym forum naprawde sa rozsadni ludzie, az milo poczytac-nie wieje fanatyzmem. Tak naprawde w naszym kraju nie ma zakazu, ani zwiazek tego nie pilnuje, lekarze maja tylko stanowisko Krajowej Rady o tym ze nie powinno sie kopiowac bez wskazan zdrowotnych. Czyli jak zwykle nikt nic nie wie. A jesli chodzi o pietnowanie hodowcow to na tej samej zasadzie mozna zaczac pietnowac tych ktorzy rozmnazaja psy nierodowodowe, wyrzucaja psy w lesie bo leczenie za drogo wychodzi czy topia szczeniaki-okrutne ale to chyba wieksze cierpienie zwierzat niz obciecie ogona 2-dniowemu szczenieciu przy uzyciu znieczulenia miejscowego.Wielu lekarzy juz tego nie robi i chwala im za to ale nie popadajmy w skrajnosci. Wiele czasu minie zanim ludzie przestana ciac ogony dobermanom, rotweilerom czy sznaucerom

Link to comment
Share on other sites

Guest Guśka

[quote name='kynol'] Oczekiwać należy, ze zaczną wprowadzać zakaz wystawiania takich psów - im wcześniej zaczną, tym łagodniej będzie to przebiegać. Później może być spore rozczarowanie wśród niektórych hodowców.[/quote]

Oczekiwać należy , że Związek wreszcie raczy się zająć nielegalnym handlem psami pod wystawami , które sam organizuje. Oraz wszelakiej maści producentami , którzy sprzedają szczeniaki na różnych giełdach i placach pod przykrywką "rasowe bez rodowodów" . Zresztą często faktycznie tak jest - szczeniaki sa po rasowcyh rodzicach , którzy są zarejestrowani w ZK. Może wystarczyłaby zwykła kontrola na na takiej giełdzie zamiast grzać cztery litery w siedzibie ZK ?

A ja osobiście oczekuję , ze Emaptia jako jakby nie było organizacja
walczącą o prawa zwierząt i której celem min. jest "aktywne zabieganie o humanitarne traktowanie zwierząt i ludzi oraz o ochronę ich praw" przeprowadzi wreszcie akcję mającą na celu uświadomienie społeczeństwa o skutkach kupowania psów od handlarzy.
Wg mnie jest to bardziej potrzebne niż akcja pod tytułem "stop kopiowaniu"
Myślę również że bardziej przydatne byłoby utworzenie listy nieuczciwych hodowców, którzy wg mnie łamią prawo kryjąc zwierzęta chore, o niezrównoważonej psychice oraz eksploatują suki tak często jak tylko jest to możliwe.

Bo to jest niestety najczęściej powodem , że przedwcześnie żegnamy naszych pupili a nie fakt , że miały kopiowane uszy lub ogon.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witajcie,
Mam do Was prośbę: czy możecie mi podpowiedzieć gdzie znaleźć przepis dotyczący gatunków zwierząt dopuszczonych do obrotu w Polsce?
Ta informacja jest mi pilnie potrzebna, ponieważ chcę złożyć "skargę" na jednego z rozmnażaczy - "producentów" psów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...