Jump to content
Dogomania

Stres przedzakupowy


Cygan

Recommended Posts

Witam serdecznie! Właśnie przymierzam się do zakupu onka. Wczoraj byłem w hodowli, oglądałem i wybrałem. Nie wiem czy mogę wkleić linka do zakończonej aukcji z alledrogo. Aaa, zrobię to. Oto ona. Pierwsze i drugie zdjęcie. [url=http://www.allegro.pl/show_item.php?item=708892484]owczarek niemiecki, owczarki niemieckie szczeniaki (708892484) - Aukcje internetowe Allegro[/url] . W związku z powyższym mam kilka pytań. Na co mam zwrócić uwagę w papierach? CZy potrzebuję umowy kupna/sprzedaży? Czy tak na pierwszy rzut oka wszystko z nim ok? Obecnie ma około 3 m-cy. Pierwszy raz kupuję rodowodowego psa i jestem zielony... Za wszelkie opinie, porady i sugestie z góry dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cygan'] Na co mam zwrócić uwagę w papierach[ /QUOTE]
Dostaniesz od hodowcy metrykę pieska.Jest to dokument potwierdzający jego pochodzenie na podstawie którego możesz wyrobić rodowód w Związku Kynologicznym(lub innym klubie,w którym zarejestrowana jest hodowla)

[quote name='Cygan'] CZy potrzebuję umowy kupna/sprzedaży? [/QUOTE]

W większości hodowli są zawierane takie umowy i myślę,że dobrze gdybyś taką umowę miał.

[quote name='Cygan']Czy tak na pierwszy rzut oka wszystko z nim ok? [/QUOTE]
Suczka śliczna.Po zdięciu ciężko stwierdzić cokolwiek innego:)
Ale zapraszam na forum [url]www.owczarek.pl/forum[url]- możliwe,że któryś z forumowiczy ma psa po tej matce albo ojcu.


Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cygan']Heh... czyli "mój" hodowca trochę odbiega od ideału. Nie widziałem kojców, szczeniaki wyprowadził do nas. Suki te nie widziałem. Hmmm, czyli jeszzce jedna wizyta przed decyzją. Dzięki ;)[/quote]

sorrki..jak to wyprowadził ??? to znaczy gdzie????? jeśli nie były w kojcach to gdzie przebywały szczenieta....a suka....???

Teoretycznie powinieneś mieć wgląd na matkę i maluchy, sam ocenisz czy hodowla warta jest twojego zainteresowania. Od hodowcy powinienieś dostać metrykę malucha, książeczkę zdrowia z min. 2 szczepieniami , umowę przekazania szczenięcia /u wiekszości hodowców to standard/ Dobrze żebyś miał wglą do rodowodu matki i przeglądu miotu.

W jakim miesiacu się te maluchy urodziły????

Link to comment
Share on other sites

rany, dopiero zauwazyłam :angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy: ten gość prowadzi hodowlę psów rasowych i jednocześnie pseudohodowle

[url=http://www.allegro.pl/item726081671_maltanczyki_szczeniaki.html]maltańczyki szczeniaki (726081671) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

jakaś masakra :mad::mad::mad::mad::mad:

i co ?? Wrocławski ZK na takie praktyki pozwala??????

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze tam nie byłem drugi raz. Wybieram się w tym tygodniu. Ten który wystawia te maltańczyki nie jest właścicielem owczarków. Rozmawiałem z hodowcą onków i powiedział że kolega mu tą aukcję założył. Numer telefonu też się nie zgadza. Zwróć uwagę. Hodowla jest na takiej farmie, kilkaset metrów od zabudowań. hodowca wyprowadził szczeniaki za ogrodzenie (4szt). Powiedział, że obok kojców nie dałoby się rozmawiać bo byłby jeden jazgot. Byliśmy tam dobre 30-40 min. Szczeniaki wyglądają dobrze, cały czas szalały. Zwróciłem uwagę na tę hodowlę ze względu na bliskość (tez jestem z wro) no i cene.

Dzwoniłem do pana hodowcy. Suczki jeszcze nie sprzedał, urodziła się 30.05.2009r.

Link to comment
Share on other sites

Jadę w piątek po południu. Jeśli wszystko będzie ok to wracam ze szczeniakiem. Matka to Harizma vom Haus Tchórz a ojciec Dollar Vom Zellcośtam. Nie pamiętam dokładnie. Hodowca ma 2 suki hodowlane i obie miały szczeniaki w podobnym czasie. Myslę że wszystko jest ok z tą hodowlą, znalażłem troche iinformacji w necie i psy tego pana zbierają dobre oceny. Z resztą zobacze i napisze.

Dzisiaj będe kompletował wyprawkę, czyli smycz, legowisko, przysmaki, szampon, karmiona jest karmą Purina Pro plan(chyba nic nie przekręciłem) i taką pewnie na początek kupię. Jakieś sugestie co do tego czego jeszzce potrzebuję?

Link to comment
Share on other sites

obrożę przeciwpchelną i dobry szampon na początek...i po kąpieli zakropić Fiprexem....potem odrobaczyć.......

Po harizmie i Dollarze znajomi wzieli sunię..właśnie z tego miotu /podobno wtedy już były dwie ostatnie z czego jedna trafiła do nich/ Suna fajna choć była baaaaaaaaaaardzo brudna a warunki w hodowli nawet jak na Onki były wręcz uwłaczajace wszelkim standardom :mad::mad::mad::mad:.. wiem..bo znimi byłam......:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Tzn, że odradzasz zakup u tego hodowcy? Kurczę :(. A ja się tak napaliłem. A co ze szczeniakiem którego kupili twoi znajomi? Nie choruje? Był zapchlony? Byłem przekonany, że jak się jeździ z psami po wystawach to dba się o takie rzeczy...

Link to comment
Share on other sites

Z tgo "hodofcy" rezygnuje. Szkoda mi tych szczeniaków bo są sliczne ale... Zakup szczenika odkładam na przyszły miesiąc do czasu przeprowadzki na nowe, większe mieszkanie. Za 2 tygodnie pójdę na wystawę psów we Wrocławiu i może coś "upoluję".

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Oto i ona! Santa Matador :)
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d765d2188b06cce.html]P1000450.JPG | cygan6 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl[/url]

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f0aee2773748894a.html]P1000446.JPG | cygan6 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mam mały dylemat. Sunia właśnie kończy 4 m-c i prz okazji kończy się worek Belcando puppy. Pytanie co dalej? Dalej jechać na Belcando tylko juniorze czy może jakąś inną. Przy czym zaznaczyć muszę, że te 170-180 zł za 15kg to górna granica kwoty jaką moge wydawać na karmę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...