Jump to content
Dogomania

Drza lapki - zapalenie ucha srodkowego


Alaa

Recommended Posts

Wandzia ma problemy ze wstawaniem, wlasnie bylysmy siku, udalo mi sie ja postawic jakos na czterech lapkach i wyjsc na zewnatrz, ale tyl caly czas drzy, Wandziusia traci rownowage i zatacza sie, przewraca - czekamy na weta:-(
Jestem zalamana.

Link to comment
Share on other sites

Tak dokladnie to niewiemy ile Wandzia ma latek, bo to znajdusia jest - okolo 7 pewnie ma, moze i wiecej? Dostala zastrzyki - metacam i rimadyl od jutra - ale nie wyglada to najlepiej - a operacja przy Wandzinym serduszku w ogole nie wchodzi w gre. :cry:
Nie wiem, spi i sie z materacyka nie rusza - a ja sie tak strasznie boje.

Link to comment
Share on other sites

Trzymaj się Alaa , jutro nowy dzień może on będzie dla was szczęśliwszy.
Trzeba mieć nadzieję że wszystko będzie dobrze.Trzymam za was kciuki.
Nie potrafię bardziej cię pocieszyć. :(
Wandziu , trzymaj się psinko.

Link to comment
Share on other sites

Ja też trzymam kciuki! :kciuki:
Czy weterynarz postawił jakąs diagnozę? To schorzenie ortopedyczne, neurologiczne?

Moja kuzynka ma 7 miesięcznego sznaucerka miniaturę. Piesek wygląda na zdrowego, je, jest wesoły. Ale kiedy siedzi, lub stoi bez ruchu widac, że lekko trzęsa mu się łapki... Generalnie nie ma problemów z poruszaniem się, tak jak twoja suczka, ale... nie biega, tylko skacze - jak antylopa :o Wygląda to przezabawnie, ale zastanawiam się, czy nie świadczy to o jakichs problemach z łapkami? Macie może jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']

Moja kuzynka ma 7 miesięcznego sznaucerka miniaturę. Piesek wygląda na zdrowego, je, jest wesoły. Ale kiedy siedzi, lub stoi bez ruchu widac, że lekko trzęsa mu się łapki... Generalnie nie ma problemów z poruszaniem się, tak jak twoja suczka, ale... nie biega, tylko skacze - jak antylopa :o [/quote]
A czy to nie jest tężyczka skoro to taki młody psiak???

Link to comment
Share on other sites

Jest troszke lepiej. Wczoraj pierwszy raz gdy bylysmy na siku nie przewrocila sie, wydaje mi sie, te jest troszke stabilniejsza na tych lapkach - ale nie chce zapeszac. Wet - a w zasadzie dwoch wetow - mowi, ze tu trzeba operowac - kregi sa zr0sniete w odcinku ledzwiowym, nie ma ruchomosci odpowiedniej i to powoduje bol - poza tym sa takie wyrostki kostne i to rowniez powoduje bol - a Wandziusi nie mozna operowac - bo ona ma chore serduszko. I ja nie wiem - obserwuje, podaje rimadyl - wygrzewam, masuje, robie takie oklady - i placze.Juz dwa razy miala takie ciezkie wstawanie - ale odkad ja mamy , tzn, dwa lata temu z hakiem wzielismy Wandziusie od Agnieszki z Psiego Aniola - ciezko wstaje - ale wowczas bardziej niepokojace bylo serduszko, udalo sie doprowadzic do stanu, ze z 40 mg enarenalu, digoxiny i euphyliny Wandziusia teraz otrzymuje 1/4 tej dawki - i przyszlo co innego. Watroba sie polepszyla, trzustka tez jest juz ok, przestala lapac infekcje, czasami to wydaje mi sie, ze moja sunia ma wszystkie nieszczescia swiata w sobie - i jak juz cieszylismy sie, ze wygralismy z tymi chorobami - to przyszlo nowe zle :cry:

Link to comment
Share on other sites

Biedna Wandzia :(
Ale musicie sie trzymac - jak będziecie smutni, to sunie będzie jeszcze ciężej. Więc uszy do góry! :buzi:

A to pewne, że suni nie można operowac? Czasem nawet przy ciężkiej chorobie serca da się tak znieczulić, by operacja była w miarę bezpieczna...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzieki Dziewczyny, ze pytacie - ja juz nie wiem, rozni weci roznie mowia. Twierdz moj wet, ze to moze byc zapalenie ucha srodkowego - i ze te zawroty i problemy z utrzymaniem rownowagi sa wlasnie z tym zwiazane. Dostala synulox, po 7 dniach stosowania naprawde pomoglo. W tej chwili stan jest ze tak sie wyraze :wink: stabilny , wyniki krwi rewelacja - najlepsze z dotychczasowych - ale uslyszalam tez od weta, ze to moze byc guz - uciskajacy nerw i powodujacy problemy z rownowaga. Poza tym glowa jest przekrzywiona, wyglada, jakby lekko sparalizowana - teraz sie poprawia, ale bardzo nieznacznie. Wandziusia chodzi normalnie, nie placze, wiec jej nie boli - bo ona popiskuje jak cos jej jest - we wtorek do kontroli, zakraplam jej trzy razy dziennie uszki - i ma byc lepiej. Rentgeny - 3 sztuki - nie pokazaly niczego zlego - spondyloza jest wprawdzie - ale nie powinna byc zrodlem az takiego bolu - jest mocne zwyrodnienie w miejscu polaczenia kosci krzyzowej z kregoslupem czy jakos tak - pokazywal mi to wet na zdjeciu -- i to by sie zgadzalo , bo na te strone zle wstaje i czesto sobie wlasnie w tym miejscu wylizuje futerko.
Wandziiusia jest chora od zawsze - wzielam ja z chorym serduszkiem, serduszko poprawilo sie niesamowicie - no to teraz to. W zasadzie to w najlepszym przypadku ma "tylko" sraczke :wink: To jest moja gwiazdusia i ja staje na glowie, zeby bylo dobrze - ale cudow tez nie zrobie. 100 km jezdzimy z nia do wetow...Poki co polepszylo sie, krew dobra, nie przewraca sie - moze rzeczywiscie to tylko to ucho???

Link to comment
Share on other sites

Alaa, już było gdzieś pisane tu, na dogomanii - spondylozę mają właściwie wszystkie starsze psy, niemal zawsze jest bezobjawowa, więc raczej niż przypisywać objawy psinki spondylozie, lepiej szukać problemu gdzie indziej, bo [b]prawie [/b]na pewno objawy nie są spowodowane spondylozą.

Link to comment
Share on other sites

Jak sie ma psinka?? Mam nadzieje ze jest lepiej.
Znalazlam cos takiego moze jej pomoze:

R 11 - Krople na reumatyzm mięśniowy krążki międzykręgowe
Lumbago, postrzał (= mięśnioból lędźwiowy), ból w plecach przy zwyrodnieniowo-reumatycznych zmianach dysków jak chondroza i osteochondroza oraz spondyloza (= zesztywnienie kręgosłupa). Ostry i przewlekły reumatyzm mięśniowy. Zwyrodnieniowo-reumatyczne zmiany kręgosłupa, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (zespół objawów w okolicach szyi i lędźwi), nerwoból splotu barkowego, ewentualnie również nerwoból międzyżebrowy i isjasz (= rwa kulszowa). Przewlekłe zapalne reumatyczne schorzenia ścięgien, wiązadeł i stawów.
R 81 - Maldol - środek przeciwbólowy
Bóle głowy, nerwoból, mięśniobóle, bóle stawów.
Pozdrawiam i życze zdrowka dla psinki

Link to comment
Share on other sites

Beata dziekuje za wskazowke - kupuje dla mojego Tatusia krople R25 - na prostate - kupie dla Wandziusi R 11 - patrz, juz od lat kupuje te kropelki i nie wpadlam na to, zeby oprocz Traumeelu i Zeelu cos innego homeopatycznego dla Wandzi wyprobowac.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Z Wandziusia juz dobrze :D
To bylo naprawde zapalenie ucha srodkowego - niesamowite jest to, ze dopiero trzeci z rzedu wet wpadl na to! Po kuracji antybiotykiem i surolanem jest dobrze, dziewczynka w dobrej formie, tylko ciagle glodna bo ja trzeba stanowczo odchudzic, po pierwdze, ze piesek ma byc szczuply po drugie, te jej plecki nie wygladaja za dobrze!
Flaire mialas racje - czy do cholery tak trudno znalezc dobrego weta czy tylko ja mam pecha? :evil:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...