Jump to content
Dogomania

Specjalista szkolenia psów


Ifat

Recommended Posts

ukazało się ogłoszenie o kursie, następnie Rafka wydała opinię (to jeden z elementów funkcjonowania forum - można) ElGreco zadał kilka pytań...jest w tym dobry! Należą się podziękowania Ifat za próby przybliżenia postaci obu panów i ich pracy.
Ja nie dostrzegłam tutaj agresji, czy nieuczciwego zwalczania konkurencji. Ktoś kto ma wątpliwości czy inne zdanie nie oznacza jeszcze, że jest wrogiem. Ja traktuję takie wypowiedzi jako weryfikacje tego co jest. Fakt, być może dyskusja, wymiana opinii, uwag - wyeliminuje ich z rynku, ale jeżeli "przeciw" będzie wiecej niż "za", to czy tak własnie być nie powinno?
Poznałam Wojtka - to świetny edukator. Liczę, że nadal doskonale prowadzi warsztaty.
Kiedy go jednak poznałam...używał terminu "dogoterapia"...Czy zmiana nazewnictwa związana jest z formą prowadzenia zajęć???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']
I niestety, mam nieodparte wrażenie że nie przeczytałeś programu kursu.
A ja własnie mam nadzieje ze na kursie bedzie uczył zastosowania i używania róznego rodzaju akcesoriów.
Może z wyjatkiem dławika ze sznurka propagowanego przez jednego z "pozytywnych" szkoleniowców który nazwał go "behawioralną smyczą treningową" (aczkolwiek nawet drut kolczasty jest bardziej humanitarny od tego narzedzia)
[/quote]
Przeczytalem program kursu, bardzo dokladnie.
Mam nadzieje ze wiedza o zastosowaniu i uzywaniu roznego rodzaju akcesoriow nie obroci sie przeciwko psu gdy bedzie sprawial problemy.
Co do "behawioralnej smyczy treningowej" to ja zawsze sie smieje na to haslo. To tak jak obroze elektryczna nazwac "elektroniczna obroza behawioralna". Zreszta nie tylko ta nazwa wywoluje u mnie chichot, ale np. filmiki na YouTuBe z "agresywnymi" psami zamieszczanymi przez autora i tworcy "behawioralnej smyczy treningowej". Podobnie jak huser, reklamowany jako bardzo pozytywny sposob rozwiazania problemu szczekania. Grunt to dobra reklama i PR. Ludzie w to wierza. Podobnie jest z wszelkiego rodzaju kursami. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...