Jump to content
Dogomania

Żaba na ziemi co robić?


Chapi

Recommended Posts

Hey mam rocznego labka i mam z nim kłopocik mianowicie kiedy idę z nim na
spacerek a z przeciwka idzie jakiś pies albo jacyś ludzie to od razu kładzie się na ziemi żabą i ani drgnie rozumiem,że chce się bawić ale bez przesady!:roll:
Wygląda bardzo śmiesznie jak się tak położy to tak jak by się skradał...

Link to comment
Share on other sites

nam to sprawiało kłopot gdy Irish się kładła na przejściu na środku ulicy, ale gdy nie ma zagrożenia to dlaczego jest to problematyczne? chodzi o to, że śmeisznie wygląda czy jak?
Irish gdy była mała kładła się tak bardzo często, z wiekiem (ma teraz ponad 2,5 roku) jej to raczej przeszło, nadal się kładzie ale najczęściej reaguje na moje "idziemy" albo po prostu przeczekujemy aż pies przejdzie. też szukałam info jak wtedy postępować, ale jeśli pies okazuje tym swoje przyjazne zamiary to chyba lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Uważam,że jeśli opisane powyżej zachowanie przeszkadza właścicielowi, to powinien przede wszystkim nie dopuścić, by pies sobie takie zachowanie nagradzał i utrwalał spotkaniem (kontaktem) z drugim psem, czyli trzeba prosić właścicieli innych psiaków, by omijali nas szerokim łukiem...
Pies, po jakimś czasie skojarzy, że wykładanie się na ziemi przed innymi czworonogami nie przynosi spodziewanych efektów...
Warto też nauczyć psa zachowania zastępczego, które będzie się opłacało - czyli np. siad i kontakt wzrokowy z właścicielem, po którym pies zostaje spuszczony i może podbiec i przywitać się z innym czworonogiem ;)

Link to comment
Share on other sites

tylko, że czasami pies się kładzie zanim jest możliwość poproszenia o to właściciela innego psa, by nie podchodził, również nie w każdej sytuacji można wymagać od ludzi z psami by zeszli z pola widzenia naszego psa.
My mamy zachowania zastępcze, najczęściej komenda noga i kontakt wzrokowy, jednak nie za każdym razem można dostrzeć innego psa wcześniej niż zrobi to mój pies. poza tym takie spotkania najczęściej są na osiedlu i nie ma mowy o takiej nagrodzie jak puszczenie ze smyczy i zabawa z psem.
w krytycznych momentach tzn na środku przejścia dla pieszych, łaskotałam Irish po brzuchu i wstawała, dawałam komendę idziemy czy noga i szłyśmy dalej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...