Jump to content
Dogomania

DOJŻEWANIE PSA ( ON )


megi1

Recommended Posts

Nie ma żadnego gotowego schematu... wszystko zależy od różnych czynników m.in wychowania, rasy, mało tego, w obrębie danej rasy, a nawet i tego samego miotu psy mogą się zachowywać skrajnie różnie.

Psy w wieku dojrzewania mogą ''buntować się'', próbować stać się Alfa i właśnie zadaniem właściciela jest nie dopuścić do tego i utrzymać swoje przywództwo. A pies może to robić w różny sposób, np. warczeć na właściciela, udawać, że w ogóle nie słyszy jego poleceń, nie wykonywać komend albo wykonywać je tylko kiedy ma na to ochotę itp.
Jeśli właściciel psa pokaże, że jest silniejszy od niego to później pies będzie wiedział kto rządzi w tym układzie :)

Link to comment
Share on other sites

Moj pies wlasnie dojrzewa czym wystawia moja cierpliwosc na ciezka probe
dostaje jakies zalecone przez veta tabletki na uspokojenie ale to chyba ja powinnam je przyjmowac
U nas to wyglada tak ze "wyostrzyl" mu sie jego terrierowaty charrrrakterek, ale to chyba zalezy od rasy jak napisala przedmowczyni

Moj piesek warczy, szczeka (a cale zycie nie szczekal), atakuje inne psy (tzn stara sie bo z oczywistego powodu rozmiarowego ma male szanse), grymasi przy jedzeniu, udaje ze jest gluchy jak pien, a ostatnio jeszcze zaczol intensywnie tropic.
:evil:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megi1']ale czy takie zachowanie jak opisala julita104 z wiekiem przejdzie ???????? ( bo mnie si to dotyczy )[/quote]
Samo nic nie przejdzie :evilbat:
Jeśli będziesz z psem pracować to przetrwacie trudny okres i jest szansa, ze będzie z niego normalny pies. 8)

megi1, możesz zmienić tytuł topiku na "Doj[b]RZ[/b]ewanie"? Proszę!

Link to comment
Share on other sites

a jakiego masz pieska?
ja juz nie raz powtarzalam na forum ze jestem wielką orędowniczką psich szkoleń
i tu sie powtorze :-)
Zwłaszcza ze pogoda ładna, to warto isc
my tez niebawem wybieramy sie ponownie, bo bardzo to nam pomaga, a poza tym pies sie wybiega na przeszkodach :)
ja mysle ze czesc zachowan moze zlagodnieje, w sumie jak u nastolatka :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...