Jump to content
Dogomania

Reumatyzm


scrappy-doo

Recommended Posts

By mieć pomysły trzeba by wiedzieć troszkę więcej..
W jakich sytuacjach pojawia się utykanie, skoro nie występuje zawsze. Jeżeli pies zaczyna utykać bezpośrednio po większym wysiłku np. dłuższym spacerze lub intensywnej zabawie to zazwyczaj jest to problem urazowy. Jeżeli zaś problemy pojawiają się, gdy pies wstaje po dłuższym leżeniu, a ból mija kiedy pies się "rozchodzi" to jest to zazwyczaj problem związany z stawami.
Reumatyzm jako diagnoza do mnie nie przemawia.. Jeżeli jednak został stwierdzony to jakie leczenie zaproponował ten weterynarz? I czy pokusił się o zdjęcie RTG? Jeżeli nie powiedział nic konkretnego i nie zrobił zdjęcia radziłabym wizytę u innego weta. Nie ma dymu bez ognia, a właściwa diagnoza jest podstawą prawidłowego leczenia. Zaniedbanie może być nieszczęśliwe w skutkach, zwłaszcza że to młody psiak i całe życie przed nim.

Link to comment
Share on other sites

Jestem chyba w temacie. Otóż mój Diablo (6 i 1/2 m-ca) kilka tygodni temu też zaczął utykać na przednią łapkę. Poszliśmy zrobić rtg i lekarz, który u nas na Śląski jest uznany jako dobry ortopeda stwierdził na 90% "młodzieńcze zapalenie stawów", jest tez łacińska nazwa, której nie pomnę. Podobno młode psy to mają i lubi się przemieścić po jakimś czasie na drugą łapkę. Diablo to miał po szaleństwach na śniegu. Po odpoczynku przechodziło mu do następnego razu. I jeszcze jedno, uciekał z tą łapką, gdy chciało się jej dotknąć, więc chyba rzeczywiście bolał go staw.
Zalecenie było takie: nie pozwalać na szaleństwa (labradorkowi ?! - jak to zrobić) i mieliśmy iść do naszego prowadzącego veta, no i obserwować. Ale - Bogi dzięki - dolegliwości jakoś same przeszły :lol:
Więc może w Twoim przypadku to też taki właśnie przypadek. Mam nadzieję :D
Pozdrawiamy, Shiva & Diablo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...