Jump to content
Dogomania

Dobra zmiana?


Chapi

Recommended Posts

Witam, mam rocznego Labka i chciałam spytać czy polecacie Royal Canin , bo słyszałam dużo złych rzeczy na temat RC np.Że RC teraz przejął gościu od pedigree,:roll: nie wiem czy to prawda w każdym razie dążę do pytania czy dobrze zrobiłam zmieniając RC na Dog Chow?..
Bo byłam u Wet. i polecił mi dla mojego Labcia właśnie Dog Chow.Ale niewiem!
A w y co sądzicie o tej zmianie?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ja jestem wierna RC, raczej mój psiak jest. Baaardzo lubi tą karmę, ma piękną sierść, zęby, jest zdrowy i wesoły, nie widzę powodu żeby coś zmieniać, zwłaszcza, że w krakvecie kupuje ją w przystępnej cenie, więc jakoś bardzo po kieszeniach mnie nie ciągnie. Skoro jednak wet stwierdził, że dla twojego psiaka jest coś lepszego to może warto zmienić. Szczerze mówiąc nie znam tej karmy, którą Ci polecił więc ciężko mi się wypowiadać na jej temat. Chcę jednak podkreślić, że dla mnie Royal Canin jest jedną z najlepszych.

Link to comment
Share on other sites

Według [url=http://www.dogfoodanalysis.com/]Dog Food Analysis - Reviews of kibble[/url] w sześciostopniowej skali jakości karm RC ma 2 gwiazdki, czyli jest to karma mniej niż przeciętna. Główne zarzuty to niska jakość ziarna w karmie, niewystarczająca zawartość mięsa i kontrowersyjny wypełniacz, czyli pulpa buraczana (uboczny produkt z cukrowni), która u wielu psów powoduje alergie, infekcje uszu i inne problemy.
Purina Dog Chow jest jeszcze gorsza: zarzuty to niewystarczająca zawartość mięsa, niska jakość ziarna i produktów mięsnych, produkty uboczne, tłuszcz nieznanego pochodzenia, i znów pulpa buraczana. Generalnie karma nie polecana.
Karmy z 6 gwiazdkami (z tych dostępnych u nas) to: Orijen i Taste of the Wild (dostępne w Krakvecie)
Karmy z 5 gwiazdkami: Acana
Znalazłam tę stronę jak szukałam karmy dla mojego boksa, Royal mu nie pasował absolutnie, Puriny Dog Chow też nie chciał. TotW pakuje niemozliwie :D

Link to comment
Share on other sites

z tego co się orientuję to acana puppy large breed ale wyczytałam, że np. acana pacifica, dog grasslands, dog prairie harvest są odpowiednie dla psów w każdym wieku więc myślę, że to już zależy od ciebie i od tego co twój pies lubi. może doradzi Ci ktoś kto również ma labka i się na tym bardziej zna niż ja :eviltong:

nie wyczytałam jeszcze do którego miesiąca najlepiej podawac karmę dla juniora myślę, że 12 miesięcy w przypadku dużej rasy to jeszcze może jeśc juniora ale z drugiej strony można spróbowac tych innych i wiedziec już na przyszłośc co psiakowi smakuje. :)

Link to comment
Share on other sites

Chapi, Dog Chow nie jest dobrą karmą i zdecydowanie bym Ci jej nie polecała. To tak jakby zwykła karma z supermarketu, tylko w ładnym opakowaniu. RC faktycznie stracił troche na jakości, ale i tak nawet przy tej stracie daleko mu do Dog Chow. Ja akurat karmiłam jednego ze swoich psów RC i byłam zadowolona. Bardzo dobra jest też Nutra Nuggets, polecam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...