Jump to content
Dogomania

Shih tzu a kitka????


miska

Recommended Posts

Witajcie!!Mam piekna 6-o miesieczna sunie rasy shih tzu i mam z nia maly problem,bowiem ta moja slodka cholerka nie chce nosic kitki:):):):)
Prosze,jesli wiecie ,napiszcie czy ,te klaczki ktore jej spadaja na oczy nie sa w stanie sprawic ,ze dostanie jakiegos stanu zapalnego oczu????
Poki co jest ok,ale....

Link to comment
Share on other sites

Musisz ją uczyć, że kitka musi być.
Tak samo jak musisz ją przyzwyczajać do zabiegów pielęgnacyjnych.
Najlepiej na stoliku czy pralce a pod łapki podłóż matę antypoślizgową.
Nigdy nie rób tego na kolanach czy podłodze.
Czasami szczenięta burzą się i protestują ale to minie, przyzwyczai się, że ma tak być i już - jak zawiążesz kitkę odwracaj jej uwagę zabawą, nagrodą, spacerkiem.
I uważaj przy wiązaniu kitki aby nie naciągać powiek lub skóry głowy czy jakiegoś pojedyńczego włoska który ciągnąc powoduje dyskomfort i przeszkadza szczeniaczkowi..(tak samo jak zbyt naciągniesz skórę głowy lub powieki)
Jeśli nie masz wprawy nie przecinaj gumki chcąc uczesać jeszcze raz kitkę- bo możesz pozbawiać małą kucyka ;) tylko leciutko zczesuj gumkę z kitki grzebykiem.
Używaj dobrego grzebienia i profesjonalnych gumek np.takich.

[IMG]http://img13.imageshack.us/img13/231/20090612img2272.jpg[/IMG]

Pewnie że możesz mieć problemy z oczami - nigdy wszystkich włosków nie da się wyłapać.
Włoski drażnią oko i powstają stany zapalne.
Najlepiej przemywaj jej profilaktycznie oczka rano i wieczorem [B][COLOR="Blue"]OPTEXEM.[/COLOR][/B]
Ucz i jeszcze raz ucz małą cierpliwości w pielęgnacji włosa i w noszeniu kitki!!!
Dla shih- tzu polecam szelki tego typu:
[IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/665/01/45/665014577[/IMG]
Obróżki nie polecam - można uszkodzić tchawicę przy nagłym szarpnięciu się pieska.Poza tym w takich szelkach o wiele stabilniej i wygodniej prowadzi się psa i nie wyciera się włosa.
Szelki dobrej firmy są najbezpieczniejsze(jakość taśmy, wykonanie i mocne zapięcie.)
Pozdrowionka dla malucha..:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miska']Witajcie!!Mam piekna 6-o miesieczna sunie rasy shih tzu i mam z nia maly problem,bowiem ta moja slodka cholerka nie chce nosic kitki:):):):)
Prosze,jesli wiecie ,napiszcie czy ,te klaczki ktore jej spadaja na oczy nie sa w stanie sprawic ,ze dostanie jakiegos stanu zapalnego oczu????
Poki co jest ok,ale....[/quote]

Może za mocno robisz tą kitkę. Musisz zawsze trochę poluzować, żeby pieskowi było wygodnie :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

[quote name='carolla4065']A ja mam dwumiesięcznego Shih tzu. Lecą mu włoski na oczka więc kupiłam spineczkę najzwyczajniejszą na świecie :) i od razu ją polubił[/QUOTE]
Ta spineczka pewnie długo sie nie utrzyma, przynajmniej u mojego sie nie sprawdza :lol:
Podczas zabawy albo miziania może mu spadac.. Na twoim miejscu przyzwyczajała bym pieska do noszenia kitki na gumeczce ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...