Jump to content
Dogomania

Spacery


kordzinkasia1

Recommended Posts

Mam kilka pytań dotyczących yorków. Przede wszystkim chciałabym się dowiedzieć w jakim wieku taki yorczek powinien zacząć wychodzić na spacery? Znajomi moich rodziców powiedzieli, że przez pierwsze 3 miesiące szczeniak powinien się załatwiać w domu w wyznaczonym miejscu. Nie długo jadę na wakacje nad morze i zastanawiam się czy wziąć przed czy po wyjeździe? Chyba wezmę po ale chciałabym się upewnić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kordzinkasia1']a czy mogę np. przenosić pieska na trawę czy przez ten czas musi załatwiać sie w domu w wyznaczonym miejscu?[/quote]
Właśnie tam czycha na maluszka najwięcej niebezpieczeństew:shake: w postaci różnych chorób:shake:

Link to comment
Share on other sites

Generalnie chodzi o zachowanie braku kontaktu z innymi pieskami i ich odchodami, bo w nich są roznoszone choroby, stąd tez ktos pisał o butach . Dlatego też piesek powinien nie mieć kontaktu z pieskami i nie wyprowadza się go na spacery na dworek, ani na trawę ani na chodnik (tego oststniego nie proponuję go uczyć bo później będzie się załatwiał na chodnik). Teoretycznie jest możliwe wyprowadzanie psa na dwór od początku jak ktoś ma swój dom dobrze ogrodzony i na teren posesji nie wchodzą i nie wchodziły psy, ale to jedyny taki przypadek.
Ja mojego sieska trzymałam w domu a załatwiał się na podkład seni 60na60 cm kosztuje 1,25-1,50zł zależy gdzie(kupujesz go w aptece tniesz na pół i wymieniasz co 2-3 dni zależy ile siusia pies, dodatkowo nagradzaliśmy naszą Teqilkę jak załatwiła swoja potrzebę w wyznaczonym miejscu tabletkami mikita ze rzwaczem- nasza to uwielbia 100 tabletek 8 zł

Link to comment
Share on other sites

Mój piesek nie miał po prostu kontaktu z psami "z ulicy". Z naszym seniorem spotykał sie normalnie i wychodził za domek załatwiać swoje potrzeby... Dodam ze tam każdy piesek moze sobie przejsc bo jest to miejsce bez ogrodzenia...
Mój Riki żyje ma 6 miesiecy i jest zdrowy jak ryba :multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...