Jump to content
Dogomania

ON dziwnie zapadniete boki


slawexs

Recommended Posts

witam,mam pytanie posiadam owczarka niemieckiego juz prawie bedzie mial ponad 1.5 roku,i jego budowa ciala jest troche dziwna,tzn.calosc od glowy poprzez tlow jest masywna,a boki ma dziwnie zapadniete,jak sie patrzy na niego z gory to juz normalnie taka przyslowiowa "ósemka" i to w sumie tak mial od malego,kazdy mi mowil ze pies jest w okresie dorastania i jak podrosnie to powinno sie to wyrownac,no i minela jakies 8 miesiecy od tego czasu i nic,czy to juz poprostu taka budowa czy moze mial ktos taka sytuacje z pieskiem u siebie?

z gory dziex za odp

Link to comment
Share on other sites

Slawek, a pytałeś weterynarza?

Może być tak, jak pisze Magdarynka, że pies ma taką przemianę materii, że nigdy nie nabierze ciała. Mój Filip też tak miał, że niby był dość dobrze zbudowany, klata szeroka jak na "teriera", ale boczki miał lekko wpadnięte i zawsze wyglądał na chudego. Chociaż futro trochę go kryło ;)

A czym go karmisz? Jak chcesz to mozesz spróbować go podtuczyć, są tu topiki o tuczeniu zbyt chudych psiaków, poczytaj, może dowiesz się czy robisz cos nie tak.

Link to comment
Share on other sites

no wiec jesli chodzi o to co mu daje do jedzenia,to raczej jest to pokarm przygotowywany przeze mnie,ale glownie jest to ryz zmieszany z kasza,porcje rosolowe,ratki,a mozesz mi podac linki do tych topicow o podtuczeniu;) (fajnie to brzmi) psa,bo tak szukam i w sumie znalezc nie moge nic konkretnego.

z gory dziex

Link to comment
Share on other sites

slawexs,
[url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=12781]Tutaj[/url] coś niecoś było na ten temat, i [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=14373]tutaj[/url] też...
Najprościej dla Ciebie byłoby przerzucić psa na dobrą, wysokoenergetyczną karmę dla psów pracujących i podawanie jej w dość dużych ilościach. 8)
I upewnij się, że pies jest zdrowy.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem teraz znów na etapie podtuczania psiaka ze sterczącymi gnatami :)
Też pytałam tu na forum o rady [url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=20797[/url]
Obecnie psiak dostaje karmę Acana Premium Deluxe (wysokoenergetyczną), poza tym gotuję mu piersi kurczaka z warzywami i ryżem. Zamiast ryżu dostaje też czasem makaron.
Dodatkowo 10 dni temu dostał na odrobaczenie tabletkę Drontalu. Jutro, pojutrze dostanie kolejną tabletkę.
Mam go dokładnie 4 tygodnie i już zaczyna być widać efekty.
Psia dupka już nie jest aż tak koścista, jak była na początku :D
Przytył pół kilo, co przy jego wadze obecnie 12,5 kg jest chyba sukcesem :D

Link to comment
Share on other sites

darek, ale ryz z jagniecina to karma dla alergikow, a tu chodzi raczej o wysokoenergetyczna :)
slawexs obie karmy sa dobre, ale zapytaj lepiej psa ;) tzn kup troche tej, potem troche tej i zobacz ktora bedzie lepiej jadl, trawil. Moze byc tak, ze wybierzesz Nutre a pies nie bedzie chcial tego ruszyc, a bedzie wcinal chetnie Acane. Zawsze lepiej kupic na poczatek mniej karmy i sprawdzic. Mozesz poczytac ten tutaj na forum o tych karmach, bo jest sporo tego typu topicow

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...