Jump to content
Dogomania

Właściciel chce sprzedać psa-jakie warunki??


MOORA

Recommended Posts

Witam
Mam pytania :
Czy jeśli ktoś kupił psa w hodowli, z rodowodem , a teraz chce go sprzedać - odsprzedać, to musi powiadomić o tym hodowcę ??
Czy obecny właściciel spisuje jakąś umowę z przyszłym właścicielem ??
Czy trzeba to jakoś zgłaszać w ZKwP.??

Z góry dziękuję za odp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MOORA']Witam
Mam pytania :
Czy jeśli ktoś kupił psa w hodowli, z rodowodem , a teraz chce go sprzedać - odsprzedać, to musi powiadomić o tym hodowcę ??
Czy obecny właściciel spisuje jakąś umowę z przyszłym właścicielem ??
Czy trzeba to jakoś zgłaszać w ZKwP.??

Z góry dziękuję za odp.[/quote]
Ja spisywałam umowe, że mam prawo pierwokupu szczeniaka ze swojej hodowli. A to oznacza, że jak nowy właściciel chce się psa pozbyć to musi najpierw mnie o tym powiadomoć. To bardzo ważne, bo powołujac na świat szczenięta jestem za nie odpowiedzialna całe zycie.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odp.

Nie ,nie - ja nie chce sprzedać mojego szczeniora (jestem w nim zakochana :loveu: )

Ta wiadomość to dla mojej sąsiadki (okazało sie , że ona ma problemy zdrowotne) , ale po dłuższych rozmowach chyba i tak psiaka weźmie ktoś z rodziny - całe szczęście

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='birma74']Jeśli w umowie kupna Twojego psa jest zapis o prawie pierwokupu przez hodowcę w wypadku gdy kupujący chce psa sprzedać to obowiązkowo tak,jeśli nie to kwestia Twego sumienia ja niezależnie od zapisu w umowie powiadomiłabym.[/quote]
a co w przypadku, gdy właściciel chcą psa zbyć wie o tym, że hodowca ma zamiar skorzystać z prawa pierwokupu zawartego w umowie a mimo to pozbywa się psa nie informując hodowcy gdzie i komu? A poinformowany o złamaniu umowy twierdzi, ze ma psa z powrotem u siebie, chociaż nie jest to prawda?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...