Jump to content
Dogomania

Smycz


Saccus

Recommended Posts

Mam pytanko, za kilka dni będziemy mieć haszczaka i chciałem kupić dla niego smycz ale usłyszałem, że młode psy nie powinny chodzić na smyczy czy to prawda??
Aha i jeszcze jedna sprawa, pies ma 2 miesiące, a rodzice chcą aby mieszkał w budzie bo nie zgadzają się na psa w domu, czy to aby dobre wyjście?

Link to comment
Share on other sites

ogrodzenie będzie za tydzień, a psa jednak nie będziemy trzymać na łańcuchu. Niestety kwestia domu nie zmieniona lecz to nie zależy ode mnie.
Problemem dla rodziców jest tylko sikanie i gryzienie mebli w domu, a nie moge im wytłumaczyć że tego można psa oduczyć

Link to comment
Share on other sites

Wszystko wymaga czasu. Małe dziecko też psoci i broi zanim się nauczy co wolno, a czego nie.
Tak samo jest ze szczeniakiem. Minie trochę czasu zanim będzie wiedział co może, a co jest niepożądane.
Szkoda tylko, że takie malutkie psie dziecko, oderwane od matki i rodzeństwa zamierzacie trzymać samo, w obcej budzie, z dala od ciepła, w nowym - przepełnionym obcymi zapachami miejscu.
Moim zdaniem to okrutne i z pewnością nie pozostanie bez wpływu na jego psychikę.
Husky to nie jest rasa do trzymania na łańcuchu. Z resztą uważam, że żaden pies nie jest do tego stworzony :roll:
Nie rozumiem po co bierzesz psa, skoro nie potrafisz mu stworzyć odpowiednich warunków... Zwłaszcza szczeniaka, którym trzeba się zająć jak małym dzieckiem, poświęcić mu mnóstwo czasu. A nie zostawić go samego na dworze w budzie...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...