Jump to content
Dogomania

Po pierwszym szczepieniu


sadus5000

Recommended Posts

[quote name='sadus5000']Witam wszystkich! Mam pytanie dotyczące zachowania psa po pierwszym szczepieniu. Czy to normalne,że na drugi dzień po szczepieniu stał się trochę osowiały, dużo śpi i rzadziej sika?[/quote]
Tak, psiak po szczepieniu może być osłabiony, może mieć nawet wymioty i biegunkę, w końcu musi zwalczyć wirusy, które zostały podane w szczepionce. Oczywiście każdy pies inaczej reaguje na szczepionkę. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Moja psina wczoraj miała pierwsze szczepienie na zakazy i wściekliznę.... była szczepiona jeszcze w schronisku.

Dziś w drodze do mnie zwymiotowała,  mało pije, mało je, ciągle podsypia, mało siusia, kupkę zrobiła raz. Czy powinno martwić mnie jej zachowanie, czy też biorąc pod uwagę stres związany z nowym domem i wczorajsze szczepienie jej zachowanie można uznać za "normalne" ?

Jutro mimo wszytko wybiorę się na przegląd do weta.

Dzisiaj mimo że jest dopiero po pierwszym szczepieniu wyniosłam ją przed blok i spacerowałyśmy po trawniku...

Mam wrażenie że Lucyna ma ciepłe uszy i nosek...

 

P.S, Moja psina to kundelek, mieszanka Cocker Spaniela nie wiem z czym (rodzice nie znani)

Link to comment
Share on other sites

Często po zmianie domu (tu - po przyjeździe ze schroniska) szczeniak bywa w gorszym nastroju...ale oczywiście trzeba obserwować.

W jakim wieku jest mała? Pierwsze szczepienie i od razu wścieklizna? Coś mi tu nie pasuje...

 

Z przedblokowym trawnikiem bym uważała,bo zapewne jest tam sporo psich odchodów itp,a to nie najbezpieczniejsze dla malucha...

 

Mała jest na avatarze? Słodziaszka :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź !

Tak jak mówiłam, mała była szczepiona w schronisku i odniosłam wrażenie że tamtejsza Pani Weterynarz nie podchodzi do tematu zbyt profesjonalnie. Podobno zaszczepiła małą na zakazy i wściekliznę za jednym zamachem przy pierwszej dawce. Wiem że wścieklizna jest przy trzeciej dawce i również mnie to zdziwiło.

Mała ma ok 4 miesięcy, na tyle została oceniona przez weta ze schronu.

Jutro wizyta u weterynarza który mam nadzieję dokładnie przejrzy małą.

Będę ostrożna z trawnikiem przed blokiem jednak chciała bym w miarę szybko nauczyć małą że załatwiać można się na dworze i że na świecie jest dużo ciekawych i niegroźnych istot.

Dzisiaj już jej odpuszczę, niech odpocznie i się wyśpi. Jak zrobi siusiu w domu to nic się nie stanie

P.S. Tak, na avatarze to Lucyna :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...