Jump to content
Dogomania

Zapraszam miłosniukow PONa


ma

Recommended Posts

no zbiera nas się tu coraz więcej :)

co do Rejenta to właśnie skończył w Bratysławie interchampionat :) byłam pierwszą osoba która nim pokryła (moja Brawura zrobiła z niego faceta ;) z tego miotu jest ZALOTNA TRAMPERUS z Czańca i tu muszę sie pochwalić :) wystawiana 3 razy 2 razy dostałą Zwycięstwo Młodziezy + w Nowym Sączu Najlepszy Junior w Rasie, na swojej pierwszej wystawie była II za starszą Mł.Zw.Św. więc nie ma czego się wstydzić... jestem z niej strasznie dumna :) ma być w Rzeszowie a na pewno we Wrocławiu i w Poznaniu.

tak to już jest, że ludzie bardziej chcą suczki, ja też mam zamówienia na 3 suki a na psa nic..

w środę robię Brawurze USG, trzymajcie kciuki

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy wiecie moze, na jakie wystawy oplaca sie pojechac z PONem po 23 .9? Strasznie jestem zla :madgo: ze sie do Lodzi nie wyrobie, ale z drugiej strony Oda nie mialaby jeszcze 9 mies wiec troche bez sensu. Strasznie bym chciala, zeby tak zbierala wszystko, jak Zalotna, ale kto by nie chcial... :D

tak to już jest, że ludzie bardziej chcą suczki

Oda byla jedyna suczka w miocie + pieciu braci, a zamowien bylo na 5 suczek i 1 psa... Ale ja ja dostalam, ja ja! :biggrina:

No i trzymam kciuki za Brawure!

Link to comment
Share on other sites

Mam juz sprzedane dwa pieski PONki. I zamiast sie cieszyc to chce mi sie płakac. Nie wyobrazam sobie momentu jak je odbiorą. Chyba nie nadaje sie na hodowce. Nie umiem sie rozstac z pieskami. A będą miały wspanialych doswiadczonych właścicieli! Jeden pieske leci do USA i bedzie mieszkał w ogromnej posiadłosci nad jeziorem Michgan ( jak sie to pisze?) Drugi pod Warszawą. Jestem marudna co?

Link to comment
Share on other sites

Nie wyobrazam sobie momentu jak je odbiorą. Chyba nie nadaje sie na hodowce. Nie umiem sie rozstac z pieskami.

To tez moj najwiekszy strach... Ale jak Oda bedzie miala kiedys male, to tez chce zatrzymac jedno malenstwo, zeby nam ( czyli Odzie i mnie) nie bylo az tak smutno.

Aha, no i pozdrowienia dla przyszlej mamusi Brawury! :laola:

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanko w szczególności do Dzidtki, jak dajecie sobie radę na spacerach z psiakami, posiadjąc więcej niż jednego?

Jak wyjdę z moim i puszczę go ze smyczy to jestem w stanie go upilnować, ale zamierzam kupić drugiego i się zastanawiam jak dwa diabełki upilnować ? :wink:

Link to comment
Share on other sites

ja mam 3 PONy i lhasa, poniewaz Arak jest już całkiem niewidomy on wychodzi na smyczy (biedak obija się o wszystkie drzewa, samochody stojące, kubły na śmiecie itd) z nim wychodzi Tośka, a Brawura ze szczeniakiem lhasa w drugiej "turze" :) nie mam problemu z upilnowaniem, PON sam sie pilnuje (tzn pilnuje stada a stado to ja), nie mam jakiś problemów z uciekaniem

a właśnie skąd 2gi PON?

Link to comment
Share on other sites

W zasadzie racja , że sam się pilnuje, a w szczególności pilnuje dzieci.

Ale jak wychodzę z nim sam czasami jak zobaczy innego psiaka a ja jestem kilka metrów z tyłu to zaraz biegnie

Drugi, hmm.... wszystko rozstrzygnie się w najbliższych dniach.

Narazie jeszcze przekonuję małżonkę, że drugi pies jest nieodzowny w domu :wink:

Link to comment
Share on other sites

:D Przed chwilą miałam telefon od właścicielki suczki z moejej hodowli. Jej zebyscie słyszeli jej słowa" ona jest fantastyczna" co za cudowny piesek!" "zeby pani miala jeszcze jedna suczke" "jak pusto jest w domu jak corka ja zabrała" " Ile w niej radosci i zycia" Wyobrazacie sobie jaka jestem szczesliwa. Szkoda ze ta pani nie chce pieska ( boi sie o ogrod) bo widze ze moja Żywia bardzi dobrze trafiła. Ale mi dzie fajnie z tego powodu! :D :P 8)

Link to comment
Share on other sites

Najwazniejsze, zeby piesio dobrze trafilo! :) Niestety wielu ludzi jest tak strasznie nieodpowiedzialnych, ze glowa boli. Znowu sie zloszcze czytajac na stronie " PONa w potrzebie", ze ktos chce oddac 2letnia suczke " z powodu alergii". Nie osadzam od razu, bo moze i prawda, ale faktem jest ze w wiekszosci przypadkow " alergia" znaczy "nie radze sobie z psem".A suczka jest sliczna, szara, ze szwajcarskiej hodowli Mon Bijou. Tak mi jej strasznie zal :cry: Jak nie trafi w dobre rece, to sama sie zastanowie...

Link to comment
Share on other sites

Niestety tak często bywa, że ludzie patrzą na zdjęcie pona, zachwycają się i kupują. Tylko potem okauje się, że piesek musi wychodzić na spacery, jeść regularnie i nie można go wstawić na pół roku do szafy jak się dzieciom znudzi :( Paradoksalnie inteligencja pon ów jest w takich sytuacjach ich przekleństwem (strasznie cierpią). Sama miałam pona z kojca. Ten miał szczęście, bo w koncu znalazł dom, ale ile jest takich ponów? Ech, aż się nie chce myśleć...

Link to comment
Share on other sites

Najwiekszym "przekleństwem" PON ów jest ich piękna sierść. :D

Mój dopóki był młody sierść byłą średniej wielkości, to wszyscy się zachwycali i deklaraowali , że jak będą kupować psa to tylko PON a.

A jak urósł miał roczek , sierść długą, to entuzjazm opadł. Każdy się tylko pyta ile to włsów gubi, ile trzeba czesać itp.

Ale z jednej strony to nawet dobrze , bynajmniej nie mamy rasy modnej, rynku zarzuconego PON ami i masy pseudohodowców.

Link to comment
Share on other sites

Mnie juz wielu radzilo, zeby mala ogolic na lyso :o

I obciac grzywke "pod garnek". :D

Widzialam kiedys takiego ogolonego PONa- wygladal jak mysz i strasznie sie tego wstydzil.

A ta dziewczynka, o ktorej pisalam, najwidoczniej juz znalazla nowy dom. :angel:

Link to comment
Share on other sites

A tak a propos włosów jakie szczotki stosujecie do czesania swoich puplil ?

Czeszecie na mokro czy na sucho? Spotkałem się z różnymi sposobami czesania i sam nie wiem. :(

Ja mam grzebień metalowy z jednej strony rzadkie zęby z drugiej trochę gęściej, oraz szczotka metalowa z prostymi igłami, Z reguły psiaka trochę spryskuję.

A jak wy ?

Link to comment
Share on other sites

czesze tylko na mokro, jak nie szykuje na wystawę to natłuszczam (dzięki temu włos się nie łamie) czeszę tak zwaną "afganką" szczotka ma dwa rodzaje igieł, krótsze czarne (ich jest więcej) i dłuższe, twardsze białe

grzebień tylko do kołtunów ale unikam metalowych grzebieni i szczotek, za bardzo niszczą i wyrywają włos

używam amerykańskich kosmetyków #1 all system, ring5 i francuskich Khara

Link to comment
Share on other sites

Czytałem, że czesze się szczotką tzw. afganką, widziałem ją i zastanawiam się czy ta szczotka niejest zbyt miękka aby rozczesać włosy?

Mój psiak ma gęstą sierść i boję się , że ta szczotka prześlizgnie się powierzchu siersci nie rozczesze dokładnie, aż do skóry.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...