Jump to content
Dogomania

SKANDAL W BYDGOSZCZY!!!


Maya_Alex

Recommended Posts

Właśnie otrzymałam wiadomość:

"Na wystawie pod laweczkami w poblizu grzejnikow byla rozsypana trutka na szczury ( nie mylic z kuleczkami rozsypywanymi na biezniach). Zostalo potwerdzone to w rozmowie telefoniczej z panami z tego obiektu,ze rozsypywano trutke.Niestety wiele psow to jadlo (w tym mojej kolezanki),nie wiem jaka musi byc dawka ktora psu zaszkodzi,ale dla mnie to
niedopuszczalne by na wystawie psow pod lawkami dla oczekujacych na wejscie na ring lezala trutka na szczury!!"

To karygodne. Byłam na tej wystawie. Nie dość, że miejsca dla wystawców nie było prawie wcale to jeszcze taka plama. Moim zdaniem powinniśmy złożyć skargę. Moja sunia chodziła sobie obok klatki przy ławeczce. Nie wiem czy czegoś nie chwyciła. Do tej pory nie zaobserwowałam niepokojących objawów, ale dla pewności dziś jadę do weta. Proponuję - zróbcie to samo.

"Te trutki powoduja krwotoki wewnetrzne i jezeli pies zjadl duzo to naprawde moze byc dla niego smierelnym niebezpiezczenstwem."

JESTEM ROZTRZĘSIONA!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maya&Alex']Objawami zatrucia są wymioty i krwawa biegunka. Występują z reguły w ciągu godziny od spożycia trutki.
Zapobiegawczo można podać lakcid, jedną ampułkę. Ja tak zrobię pomimo tego, że objawy nie wystąpiły.[/quote]
LAKCID??To akurat nie ma zadnego wplywu na zatruci etrutka na szczury!!
Psom dobrze podac profilaktycznie duza dawke WIT.K najlepiej w postaci CYKLONAMINY.Ta substancja dzial natychmiast (jest to wit,K w postaci ,ktora szybko sie przyswaja).
Podanie tego psom nie zaszkodzi a moze pomoc poniewaz trutka naszczury dziala na zasadzie zahamowania krzepliwosci krwi.Niestety efekty zjedzenie tego nie beda widoczne natychmiast.
Czesto pojawiaja sie najpiewr krwawe wybroczynki w oku..poobserwujcie sowje psy i podajcie im preparaty z wit.K.
W malo "drastycznych" przypadkach to powinno pomoc w gorszych.....
Cala sprawe jesli jest prawdziwa uwazam za skandaliczna.Z drugiej strony uwazam ,ze nalezalo to zglosic natychmiast organizatorowi!!!! I ZAZDAC UPRZATNIECIA.
Trzymam kciuki za psiaki.
Pomijam fakt ,ze na wsytawie zapewne byly tez dzieci dla ,ktorych takie rozowe "cos" zawsze wzbudza zainteresowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maya&Alex']Aluzja, czy CYKLONAMINĘ mozna dostać bez recepty? Na pewno nie szkodzi? Kontaktowałam się z wetem na razie tylko telefonicznie, powiedział mi, że osłonowo mam podać Lakcid. Wprawdzie nie był to mój wet (mój jest na urlopie), może zaufałam troszkę lekkomyślnie.[/quote]
Mayu lakcid to preparat uzupelniajacy uszczerbki flory bakteryjnej w jelitach...byc moze jest to nieco pomocne ..poniewaz wytworzy sie wiecej witamin.Cyklonaminy raczej nie kupisz bez recepty i nie zaszkodzi psu.
Na razie nie paniku ...obserwuj psiaka.jak nie mozesz dostac Cyklonaminy podaj psu Wit.K -to kupisz bez recepty.Trzymam kciuki.

Nitencjo ..nie tylko zagrozenia zycia i zdrowia i psow ale rowniez ludzi poniewaz ,,"Trutka nie moze byc wystawiana w miejschach dostepnych dla zwierazt domowych oraz dzieci"!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...