Jump to content
Dogomania

Uczulenie?!!!?!!!?


kaszmir

Recommended Posts

Kochani pomóżcie mi bo juz sama nie wiem:(
Moja suczka je od dłuższego czasu suche karmy,wcześniej natomiast jadła głównie posiłki które ja jej przygotowywałam lecz niestety trzeba dobrze je komponować i przyznam nie jestem w tym najlepsza.Wiem z opinii wielu ludzi ze suche karmy są bardzo dobrze bo odpowiednio zbilansowane,oczywiscie te dobre karmy:lol:
Tylko mam taki problem ze moja suczka najpierw jadła Eukanube lecz nie bardzo jej smakowała,potem zmieniłam jej na Royala a dokładnie na mini sensible i powiem ze nawet jej smakowala i zaczeła chetnie jesc,lecz zauważyłam ze Sonia zaczęła sie drapać jakby była uczulona.Wiem że nie mogła wczesniej jesc miesa drobiowego jak jej gotowałam bo miała takie same objawy,no a Royal głównie jest z takiego miesa.
Proszę powiedzcie mi jakie inne karmy są najlepsze???Jakich producentów???

Link to comment
Share on other sites

miałam ten sam problem z moimi dziewczynami,bo oprócz tego ,że były przebiałkowane(drapanie się,o ile wykluczyłaś choć jedna pchełkę,która może spowodować odczyn alergiczny) to jeszcze są strasznymi grymaśnicami, teraz jedzą mieszankę karm z jagnięciną (robią mi mieszankę w zoologicznym)+ wołowinka lub gotowany kurczak+warzywa(głównie marchewkę)niekiedy jedzą karmę z rybką(royal lub boscha),biały serek,przepadają za bułeczką z masełkiem,jedza tez surową marchewkę,owoce(każda lubi inne)lubia częste zmiany a ja muszę wtedy kombinować co by zjadły bo inaczej strajkują i nie jedzą

Link to comment
Share on other sites

[B]coco13[/B] jeśli chodzi o pchełki to wykluczone,mala jest zabezpieczona i nie dopuszczam zeby je miała bo własnie mogła by być jakas reakcja alergiczna nawet od jednej.Ale wykluczam to.Jest to właśnie wina nieodpowiedniej karmy,którą własnie musze zmienic tylko nie wiem na jaką,bo dużo ich jest a nie wiem które najlepsze:placz:

Link to comment
Share on other sites

spróbuj powoli jakąś z rybą,np:acana pacifica,zapach średni,ale ludziska sobie chwalą,nie ma kurczaka i zbóż,acana grassland to jagnięcina i ryba też bez zbóż,bento krone też ma jagnięcinę,ale nie pamiętam jak z kurczakiem,pro plan też na łososiu...eukanuba ma jagnięcine dla małych ras....;)

aha Nutram też ma jagnięcinę...powodzenia...:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moja milusia shih tza,przez moj blad sie drapie,bowiem zmieniajac karme zapomnialam wprowadzac jej stopniowo... i ot podalam jej nowa.:oops:
Jak zakapowalam ,ze czesto sie skubie(po dwoch posilkach),postanowilam szybciuchno mieszac stara z nowa.Sunie jednak nadal sie drapie i cos tam wyskubuje zebami,na pewno czyni to rzadziej niz na poczatku,no ale jednak to czyni...
Nie wiem jak jej pomoc,czy cos powinnam podac?Zrezygnowac z tej nowej karmy?
W kazdym razie aby byc precyzyjna dodam ze pchiel nie ma,zadnych babelkow ani wysypki takze...po prostu drapie sie i skubie
Zatem?????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeśli drapie się po wprowadzeniu nowej karmy, to nie ma znaczenia czy wprowadzałaś ją stopniowo czy nie - po prostu jakiś składnik ją uczula. Zastanów się co zawiera nowa karma czego nie było w starej, poczytaj składy i mądrze wybierz nową. A czemu w ogóle zmieniasz poprzednią? Nie służyła dobrze?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...