Jump to content
Dogomania

krostki od mrozu????


szaruga

Recommended Posts

Wiatjcie,
moja suczka (labrador, 4 miesiące) po weekendowych dłuższych spacerach ma dziwne objawy...
1. czerwone krostki podchodzące ropą na brzuszku (tylko i wyłącznie na brzuszku i tylko te większe sa ropne) - nie ma ich bardzo dużo - około 20, są różnej wielkości
2. uszy w środku są zaróżowione - tak jak poliki po mrozie (ale utrzymuje się to przez kilka godzin)
dodam jeszcze że krostki w ciągu tygodnia, jak spacery są krótsze - goją się i poźniej znow w weekend pojawiają
.............
co o tym sądzicie? czy czyjs piesek tez mial podobne objawy? no i czy... isc do veta?
z góry dziękuję :)
szaruga

Link to comment
Share on other sites

Diabluś krostków nie ma. Ale co do uszek, to podobne objawy. Mocne zaróżowienie, które utrzymuje się przez kilka godzin.
Jutro wybieram się do veta, posłucham co powie. Nie martwię się zbytnio, bo innych dolegliwości nie ma, a humor dopisuje. W końcu mnie też uszy na mrozie czerwienieją :wink:
Pozdrawiam,
Shiva

Link to comment
Share on other sites

Wybacz, że zapytam: Dlaczego czekasz z długim spacerem do weekendu? My z Diablo spacerujemy codziennie ok. 6-7 km - na jednym spacerze długim. No i codziennie jest kilka krótkich ok. 20 min. połączonych z np. wyjściem do sklepu i bieganiem po podwórku.
Prawdę mówiąc, Diablo rozniósł by nam dom bez tego długiego spacerku.
Więc jak sobie radzisz z temperamentem Fridy przez cały tydzień???

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie mamy czasu na tak dlugie spacery codziennie - no i poza tym troszke mnie martwily te krostki...
gdy przychodzi weekend i wolnego mamy duzo wiecej - rekompensujemy Fridzie roboczy tydzień i spędzamy z nią bardzo duzo czasu na swiezym powietrzu. No a poza tym słyszalam, że takie szczeniaki nie powinny odbywac takich dlugich spacerów (oczywiscie nie stosuję sie w 100% jak widzisz :-) )
W ciagu tygodnia - Frida wychodzi na około 5 spacerów po 20 minut i jak sie uda - jeden dluzszy okolo 40 min...
Ale oczywiście energia i tak ją rozsadza :-)
pozdrowienia! :D

Link to comment
Share on other sites

szaruga
u mojego laba jak był mały też pojawiały się takie krostki, okazało się że jest uczulony na nabiał. Odstawiliśmy mu kaszki mleczne, które dostawał od czasu do czasu jak mój młodszy brat nie dojadł i krostki się już nie pojawiły. Także być może i u ciebie problem jest na tle uczuleniowym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...