Jump to content
Dogomania

cieczka, której nie było


Falkor

Recommended Posts

Sunia ma prawie 9 miesięcy. 2 miesiące temu poszłam do weta umówić się na sterlke.On na to,że jeśli suczce 'zbiera się' na cieczkę to już za późno i możemy ja dopiero wysterylizować 3 miesiące po pierwszej cieczce.Rzeczywiście, wyglądało na to że bedzie miała cieczkę lada dzień (napuchniety srom itd) .Ale cieczki nie było, czy możliwe żeby była tak skąpa, że nikt nie zauważył? Zasatanawiam się kiedy upłyną te 3 miesiące do sterylki -od cieczki, której nie było, czy -no właśnie-kiedy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Falkor']możemy ja dopiero wysterylizować 3 miesiące po pierwszej cieczce[/quote]Fakt, że każe czekać 3 miesiące już mi się niepodoba, bo nie ma powodu tak długo czekać.

[quote name='Falkor']czy możliwe żeby była tak skąpa, że nikt nie zauważył? [/quote]Jaka to rasa? Jeśli sunia jest mała, to na pewno możliwe, bo krwawiłaby niewiele. Jeśli duża, to chyba coś słyszałam o takich "cichych" cieczkach, ale to chyba mniej prawdopodobne. A co ze sromem? Nadal napuchnięty, czy zmniejszył się? I jak reagowały na nią psy?

Ja bym chyba jednak poszła do innego weta, bo dla mnie, tamten się nie sprawdził... :( I wysterylizowała teraz, jeśli cieczki nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Jezeli suka miała ukryta cieczke dwa miesiace temu to moze teraz ma jakies objawy ciąży urojonej , a raczej porodu urojonego.

Czy nic dziwnego nie zauważyłaś w jej zachowaniu? nie kopie? nie znosi misków? nie wylizuje się ? itp.

wiem , że nie musi miec wcale objawów ciąży urojonej , ale moze akurat po tych objawach da sie ustalic czas cieczki..

Link to comment
Share on other sites

Wetowi chyba chodziło o to,że jeśli cieczka tuż tuż to się sterylizacji nie robi, a po cieczce trzeba odczekać 3 miesiące. Srom już nie opuchnięty.Zachowanie niezmienne: wesoła, dziecinna, szalona.Pech chciał,że wtedy miałam kase na sterylke, teraz nie mam :cry: więc chyba przepadło, bo po drugiej cieczce sterylka juz nie ma sensu, tak słyszałam.Suczka jest bokserką dość dużą. Więc jeśli to co było, było cieczką -to teraz ją powinnam sterylizować-teoretycznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Falkor']Pech chciał,że wtedy miałam kase na sterylke, teraz nie mam :cry: [b]więc chyba przepadło, bo po drugiej cieczce sterylka juz nie ma sensu, tak słyszałam.[/b][/quote]

:o w jakim sensie nie ma sensu? to znaczy, chodzi mi o to, co takiego miala spowodowac sterylizacja przed druga cieczka, czego zabieg wykonany potem juz nie spowoduje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Falkor']Wetowi chyba chodziło o to,że jeśli cieczka tuż tuż to się sterylizacji nie robi, a po cieczce trzeba odczekać 3 miesiące.[/quote]Kiedy właśnie to nieprawda. Nie trzeba czekać trzech miesięcy!

[quote name='Falkor']po drugiej cieczce sterylka juz nie ma sensu, tak słyszałam.[/quote]Że co proszę??? A to dlaczego? :o Po drugiej cieczce rzeczywiście szansa na guzy sutków wraca prawie do takiej samej, jak u suk niewysterylizowanych, ale nadal masz całą masę innych zalet, z absolutną pewnością uniknięcia ryzyka ropomacicza - bo nie ma macicy.

Skąd jesteś? Wiesz o akcji ARKI i tanich sterylkach 19 marca?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pierwszy raz spotkałam się z ukrytą cieczką, troche jestem zaniepokojona. Mówicie, że może taka być? Moje suczysko prawdopodobnie coś takiego przeszło, miała powiększony srom jakieś 3 tygodnie, psy się nią interesowały bardziej niz zwykle, teraz ma wielki apetyt, powiększone gruczoły... ale z drugiej strony nie kapnęła ani jedna kropla krwi, ani się nie nadstawiała, a termin cieczki dawno minął.. może to zaburzenia hormonalne? Może powinnam to zbadać? Hm... Jeśli będzie się powtarzać, no to nieźle... :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire'][quote name='asher']chodzi mi o to, co takiego miala spowodowac sterylizacja przed druga cieczka, czego zabieg wykonany potem juz nie spowoduje?[/quote]Znacznie zmniejszone ryzyko guzów sutków.[/quote]

ale przeciez sterylizacja wykonana miedzy druga, a czwarta cieczka nadal ma dzialanie ochronne? mniejsze, bo mniejsze, ale ma. dopiero po czwartej cieczce ten wplyw sterylizacji praktycznie calkiem zanika.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']ale przeciez sterylizacja wykonana miedzy druga, a czwarta cieczka nadal ma dzialanie ochronne? [/quote]Tak, dlatego między innymi tak zaprotestowałam, gdy ktoś napisał, że po drugiej cieczce nie ma sensu.

[quote name='asher']mniejsze, bo mniejsze, ale ma. [/quote]Dużo mniejsze. Tak że na Twoje pytanie
[quote name='asher']co takiego miala spowodowac sterylizacja przed druga cieczka, czego zabieg wykonany potem juz nie spowoduje?[/quote] moja odpowiedź, że
[quote name='Flare']Znacznie zmniejszone ryzyko guzów sutków.[/quote] jest poprawna. Po drugiej cieczce, to ryzyko nadal się zmniejsza, ale już nie "znacznie" (o kilka procent raczej niż kilkadziesiąt).

Natomiast pozostają inne zalety zdrowotne, takie jak np. całkowita eliminacja ryzyka ropomacicza i niemożliwość ciąży - więc sterylizację warto robić nawet późno.

NB, suczka moich przyjaciół, collie, 11 lat, właśnie niedawno przechodziła ropomacicze. Przeżyła, ale sterylizacja wykonywana na macicy pełnej ropy u starego psa jest zabiegiem dużo trudniejszym i bardziej niebezpiecznym niż normalna sterylizacja u młodej suczki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...