Jump to content
Dogomania

Owczarek Niemiecki Porady!


Zorlis

Recommended Posts

Mam zamiar zakupic owczarka nimieckiego długowłosego czy mogli byście cos doradzić co powiniem wiedziec o tych psach nie wiem jakies artykuły ksiązki Pokaże projekt Kojca jaki chcę zrobić pokazał zdjęcie budyneczku w jakim to ma być ale pada deszcz akurat [URL]http://i693.photobucket.com/albums/vv292/air1212/Kojec.jpg[/URL]

Duzooo czytałem ale według mnie wiedzy nigdy nie zawiele??

Link to comment
Share on other sites

Onk marzył mi się od zawsze i to są psy podatne na szkolenie i wogole ojciec chciałby bo kiedyś miał w pracy jest policjantem ale policja nei dała na operacje (to było z 16 lat temu) i pies zmarł na raka od tamtego czasu 1 pies ale to mnie nei było na świecie. (mam 15 lat) tzn byłem ale nie pamietam.

Aha a kojec po to ze np goście to psa do kojca , albo na noc bo w domu za duzy pies. ogrodek nie mam za duzy macie jakieś artykuły o dobrym szkoleniu szczeniaków i wogole?

Link to comment
Share on other sites

Wielkość psa nie gra roli jeżeli chodzi o mieszkanie w domu:shake:

Jesteś świadomy że owczarek niemiecki = praca po kilka godzin dziennie? I ogródek sam nie wybiega ani nie wychowa psa.
Odezwij się w temacie owczarków niemieckich - na dole są poszczególne działy dla różnych grup i ras psów:) tam znajdziesz owczarkarzy.

Link to comment
Share on other sites

Amigo, proponowałbym trochę zmienic projekt boksu. odstap od murowania budy z cegły a zastąp ją buda z drzewa. Pamietaj, aby buda miała zdjemowany dach. Podchodzac do budowy boksu, rob wszystko tak, aby miec łatwy dostep do wszystkich miejsc i tak aby higienia psa była na najwyższym poziomie. Pies to takie urzadzenie ktore usuwa ze swojego oganizmu odpady, typu kupy i mocz. Projektując boks weż to pod uwage. Spadek posadzki w taki sposób aby bezproblemowo spłukac powierzchnię. Ta powierzchnię koniecznie zaipregnuj, uchroni to od wchłaniania w nią wilgosci, moczu. Jeśli dobrze zaimpregnujesz, to skróci ci to czas sprzatania, nie bedzie nigdy zadnych nieprzyjemnych zapachów i uchroni przed odpryskami i kurzeniem. nie bedzie sie kurzyc to piesek bedzie zawsze czysty i oczki piekne. pamietaj i ruchomym podajniku do boksu. wyjedziesz gdzies do babci na kilka dni, mama bedzie musiała dac psu jesc a on np. lubi skakac na przywitanie i opierac sie lapkami, a mama akurat ubrana w nową garsonkę do pracy zaraz jedzie, wiec rozumiesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam pytanie...Czy owczarki niemieckie dobrze dogadują sie z innymi psami?
Mam owczaraka juz od jakiegoś roku i chce kupić maltańczyka tylko obawiam sie reakcji owczarka, który nie jest przyjażnie nastawiony do innych psów.Owczarek jest na dworze a maltańczyk będzie w domu...

Przepraszam jeżeli ten temat źle umieściłam, alre jestem tu pierwszy raz.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

rasa psa ma niewielkie znaczenie, jeżeli chodzi o dogadywanie się z innymi psami. Problemem jest brak socjalizacji(czyli obcowania psa z innymi psami, ludźmi w rożnych miejscach i rożnym czasie,ale zawsze pod nadzorem przewodnika). Agresja w stosunku do psów nie bierze się z powietrza. Zawsze są to błędy przewodnika.
Owczarki Niemieckie, to psy nastawione na współpracę z człowiekiem, mówi się o nich, że są pracoholikami. Zamknięcie takiego psa w kojcu kończy się właśnie tym co u Ciebie. Pies nie ma kontaktu z innymi psami i reaguje na nie wrogo.
Zanim kupisz kolejnego psa, radziłą bym poczytać forum, douczyć się w kwestii wychowania psa. Popracuj troche z tym psem, którego już masz, jak wyjdziecie na prostą mozna mysleć o kolejnym.


(a tak swoją drogą, co to za nowa moda? Jeden pies do kojca a drugi przytulanka do domku?:shake:)

Link to comment
Share on other sites

Mój pies wcale nie jest zamknięty cały czas! często chodze z nim na długie spacery, a niemalże cały dzień jego kojec jest otwarty i może wyjść z niego i do niego wejść, kiedy tylko mu się podoba na wielki ogród...:p
a to, że jest trochę cięty na inne psy to nie znaczy, że jest to jakiś problem spowodowany brakiem socjalizacji...z tego co wiem to może też być cecha charakteru lub przejściowy okres...
I powtórze to jeszcze raz, że on wcale nie jest przeznaczony do kojca...:shake: proszę nie robić z niego jakiejś ofiary losu!
Ja nic nie wiedziałam o takiej modzie... To jest mój własny wybór i nikomu nie powinno to przeszkadzać.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...