Jump to content
Dogomania

Czy ktos sie zna na pielegnacji terierka tybetanskiego?


Ki-wi

Recommended Posts

Zgodze sie Kiwi z Tobą ze wiele zalezy od wychowania i nawet " baranka " mozesz zepsuć totalnie.
Jednak niektóre rasy gorzej znoszą zostawanie samemu w domu. Ja mam b upierdliwą sąsiadkę i wszystko jej przeszkadza :-( A czasami trzeba pracować .
Moje lhasa nie szczekają i dlatego tak do końca nie mogę sie zdecydować i przeważnie zostaje lhasaczek :-))

Link to comment
Share on other sites

Ewik co do upierdliwych sasiadow to rozumiem cie doskonale,mam takich pod soba i utrudniaja mi zycie jak moga nie tylko ze wzgledu na psa tylko,ze w ogole smiem sie poruszac po swoim mieszkaniu,ale to juz inna bajka.
Moim bledem bylo nie zostawianie szczeniaka samego od poczaku, w tym czasie byla moja tesciowa u nas i Dandy zawsze mial towarzystwo, wiec potem byly problemy z zostaniem samemu.Wsadzilam wiele wysilku aby go oduczyc tego wycia w sumie jakos nam sie udaje najgorzej jest na dluzszy czas np. dluzej niz 5 godz. i gdy jest ciemno, zreszta i tak jak wychodze to zalaczam radio i jak wieczor to zostawiam swiatlo.nagrywalam go nawet na video i to co nagralam to na medal Dandy ani mru mru.Jedno jest pewne terier tybetanski terierowi tybetanskiemu nie rowny i mozna miec bardzo cichego osobnika i bardzo glosnego.Tobie zycze abys trafila na cichego;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mnie się wydaje, z enie ma szczeniaka, który czegoś nie zniszczy, zwlaszcza kiedy zostaje sam ;) Dizel zżarl pare kapci i "przesadzil" kilka kwiatów, bo byly w jego zasięgu. ale z tego wyrósl na szczęście.
co do szczekania, to z zasady tt sa czujne i nieufne, jedna mniej, a inne bardziej. ja mam akurat egzemplarz "bardziej", co nie zmienia faktu, ze to najukochańszy pies na świecie :D

Link to comment
Share on other sites

rozmawialam ostatnio z panem który kupił szczenię z mojego ostatniego miotu . Są psem absolutnie zachwyceni pomimo pewnych problemów z którymi musieli nauczyć się sobie radzić . Chlopcu tez zdarzyło się coś zeżreć i teraz kiedy zostaje sam na dluzej zostawiają mu na podlodze stosik gazet do przeczytania . Ja jednak polecam zostawianie psu gnata do gryzienia .Po powrocie państwa do domciu gnat powinien być schowany żeby znowu był atrakcyjny kiedy pies zostanie sam .

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie niby super pomysl i ja oczywiscie tez tak chcilam zostawie Dandiemu gnata kupilam wiec rarytas gnat z szynki parmenskiej dlam pies wniebowziety ja na to ubieram sie i wychodze.po powrocie widze, ze jak gnata zostawilam tak zostal a Dandy wzial sie za niego dopiero jak wrocilam i tak jest ze wszystkim czy to ze zwaczem czy jakimis psimi ciastaki , nie ma mnie to nie ruszy.Dandy jenak nic nie psuje ani nic nie zespsul w domu jako malec mial tylko sentymet do klapek gumowych chyba mu nie zle smierdzialy guma i probowal sie zabrac za komplet wypoczynkowy z wikliny ale mu przeszlo po krotkim czasie.raz tylko przeszaedl sam siebie i rozbroil nam caly camping!!!Zostal sam obok byl plac naktormy dzieciaki graly w pilke przypuszczamy , ze kopali tez w camping i pies dostal szalu jak wrocilismy drzwi do campingu byly oskubane od srodka prawie na wylot!!!!Do tego trzeba powiedziec , ze najpierw jest strasznie twardy plastyk potem cos w rodzaju waty ,ale dozo mocniejsza niz szklana i metal.caly camping w tej wacie, klejacej ,pies caly w wacie padniety i przestraszony a mi rece opadly.Poza tym zadnych wiekszych strat hihihih

Link to comment
Share on other sites

No.... tez tak mysle ,ale nie chce wam mowic jak moj ojciec zobaczyl ten camping byl on bowiem od niego pozyczony, no zadowolony nie byl.
A macie pomysl dlaczego psiak nic nie ruszy jak zostaje sam chocby nie wiem jakie dobre bylo a jak wroce to sie dopiero za to zabiera?

Link to comment
Share on other sites

Kiwi, u mnie bardzo często jest tak samo, że Dizel pożera zostawioną przed wyjściem rzecz dopiero jak wrócimy :) zwyle tylko zjadal jeżeli zostawiliśmy mu kość wieprzową taką z mięskiem :cool3: reszta leżala odlogiem, choć chwytal w paszczę z apetytem, zjadal dopiero po powrocie. co nie zmienia faktu, że dzięki temu zostawal spokojny :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

[quote name='rodzice']psy sie zabijają - dla psów to smakolyk . Można stosować łyzke dziennie , dla mniejszych psiaków łyżeczke[/QUOTE]

gdzie można kupic takie cudo?
Trafilo mi sie psisko "z odzysku" o ktorym moj wet twierdzi ze moze smialo za TT robic i chetnie bym wloski podreperowala, bo okrutnie watkowate ;)
A zwykly olej rzepakowy mozna dodawac? Czy lepiej celowac w jakis slonecznikowy czy lniany?

Link to comment
Share on other sites

musisz śledzić bazarki, bo dziewczyny bardzo często wystawiają i olej i suszoną rybkę, którą również polecam :)
możesz podawać też gammolen ->tu możesz poczytać [URL]http://www.krakvet.pl/gammolen-preparat-poprawiajacy-kondycje-skory-kaps-p-4998.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...