Jump to content
Dogomania

strach przed czesaniem


agnisia

Recommended Posts

witam wszystkich od ostatniej wizyty u fryzjera mam straszny problem z czesaniem mojej 11 miesiecznej suczki sznaucera miniaturki. Zawsze było ok. sunia kladła sie na wersalke a ja ja mogłam czesać i czesać ostatnio jak córka poszła z nia na obcięcie łapek fryzjer podobno strasznie mocno rozczesywał jej lapki az piskała jak kazała mu je umyć to powiedział ze nie trzeba. Od tamtej pory jak zobaczy grzebien to cała sie trzesie ze strachu i mam trudności w rozczesaniu jej łapek. Staram sie robic bardzo delikatnie dawac smaczki ale ona nic nie chce brać podczas czesania czeka jak na ścięciu i płacze tak żałośnie jakbymjej nie wiadomo co robiła jak mam ja odczulic

Link to comment
Share on other sites

Trzeba widocznie bardziej stopniowo podejść a nie od razu czesać. Tzn. jesli ucieka na widok grzebienia to np. położyć go w miejscu gdzie pies bedzie musial przechodzic i nagradzac za przechodzenie obok, ignorowanie. Po pewnym czasie dotykac psa grzebieniem i na końcu dopiero czesać. Znaleźć nagrodę dla której pies zrobi wszystko i oczywiście nie oczekiwać że odczulanie zajmie jeden dzień :D to musi potrwać.

Albo fryzjer niedobry albo suczka nadwrażliwa. No fryzjer na pewno nie ma tyle czasu zeby się "ciućkać" z każdym klientem. Łapę w dłoń, raz dwa trzy szczotką i tyle. Jeśli pies przyszedł tylko na podcięcie to powinien być wyczesany wcześniej bo inaczej fryzjer będzie szarpal za kołtuny i to będzie bolesne.

Link to comment
Share on other sites

Juz jest znaczna poprawa. Powoli wracamy do normalnej sytuacji gdzie sunia lezy a ja ja czeszę. Kupiłam grzebien z obrotowymi zabkami i jest rewelacyjny po prostu . Generalnie sunia nie ma kołtunów bo jest czesana codziennie ale szybko jej sie splątuja i rozczochrują więc mam co czesać. Chyba ma za długi włos na łapkach ale mój fryzjer mówi ze jest ok . Może macie jakieś wzorcowo ostrzyżone łapki sznaucerka albo sposób jak sie prawidłowo obcina. Pokazałabym fryzjerowi.

Link to comment
Share on other sites

Na tej stronie poniżej masz rysunki, które możesz powiększyć i na kolejnej też jest. [URL="http://www.strippingknives.com/grooming/schnauzertips_5.htm"]Schnauzer Grooming Page 5[/URL]

Generalnie formuje się słupki pionowe. Łapy powinny wydawać się mocne ale tez proporcjonalne. Ostatnio jest tendencja do robienia dzwonów, pozostawia się wiecej łosa na dole przednich łap.

Ale jeśli nie planujesz wystawiania możesz oczywiście strzyc jak się żywnie podoba.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='leepa'] jesli ucieka na widok grzebienia to np. położyć go w miejscu gdzie pies bedzie musial przechodzic i nagradzac za przechodzenie obok, ignorowanie.
.[/quote]

Mój nie przechodzi koło grzebienia...
Na widok leżącego grzebienia/szczotki chwyta grzebień/szczotkę w pysk i zaczyna "pracować" nad fizyczną likwidacją wroga :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Z czesaniem jest już ok. Mała leży na wersalce a ja ja czesze jak poprzednio . Zauwazyłam nawet że po kapieli w szamponie dr.Seidla nie robią sie kołtuny sierść jest wspaniała bardzo łatwo sie rozczesuje nawet po kilku dniach. Ten szampon jest od razu z odzywką i leczniczy na łupież . Po kapieli łupież zniknął a sierść jest wspaniała. Do tej pory używałam róznych odżywek z wyższej półki i nic nie dawało teraz jestem bardzo zadowolona myślę że pies też.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...