Jump to content
Dogomania

Kąpanie samoyeda


romanmario

Recommended Posts

Pies 3 lata,kąpany 2-3 razy w roku,po spacerach prysznic podwozia i łap/w razie potrzeby/,nie wystawiany.Po ostatniej kąpieli w szamponie do białej siersci/nie pamietam firmy/włos sie zrobił bardzo suchy,cienki i delikatny/kruchy/.Proszę o porade w doborze szamponu i niezbędnej odżywki .Przewertowałem duuuużą ilość stron w internecie ale nigdzie nie trafiłem na porady dla właścicieli samoyedów.Dziękuje z góry za podpowiedzi.
PS
Mój pies też:lol:

Link to comment
Share on other sites

moze nie szukaj odzywki, a wzmocnij go od srodka i na pewno zmien szampon, moze kup cos dla alergika albo slabej siersci.


polecam oliwe z oliwek albo olej z pestek winogron dolewany do karmy bo zawiera kwasy omega 6i 3, a jak chcesz tabletki to nawet moja samojedka po gammolenie sie poprawila



aczkolwiek za mniejsze pieniadze a ten sam efekt jest po olejach

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

I jezeli psiak nie jest wystawiany to nie uzywaj szamponow do bialej siersci bo one wlasnie mocno wysuszaja siersciuche. Lepiej uzyj szmponu delikatnego, nawet dla szczeniorow, bo przeciez chodzi glownie o pozbycie sie brudu i zapaszku z siersci a nie wybielenie psiaka.
Tak jak poleca Cordia zastosuj cos na wzmocnienie skory i wlosa (zapytaj u weta, albo w dobrym zoologiku), do zarcia dodawaj po troszku oleju z pestek winogron.
Pozdrowki dla bialasa i jego panciostwa:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...