Jump to content
Dogomania

Może ktoś mi podpowie


paw-tim

Recommended Posts

Mój 3-letni nicpoń-szybowiec-:evil_lol: jest z natury niestety lękliwym psem. Boi się wszelkich hałasów typu-burza,wiertarka,głośne krzyki itp.-Jednak największym problemem jest jego urzędowanie w szafie kiedy zostaje sam. Szafa ma przesuwane drzwi, które on z łatwością otwiera i wszystko wygarnia na przedpokój, czasami coś porwie bo namiętnie drapie i kopie.:placz:. Nasila się to w okresie cieczek. Muszę nadmienić , że po porannym spacerze (ok.1/2 godz) zostaje na 8 godz.Kiedyś wygryzł mi pół drzwi do ubikacji - nie wiem czy się czegoś przestraszył i chciał schować? Nie mam już siły i nie wiem co robić. Może ktoś mi coś podpowie.:razz:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Myślałem, że powodem jest zbyt wczesne odłączenie psa od stada. W tym przypadku, szybowiec ma problemy z zaadoptowaniem się do nowych warunków. Myślę, że bez pomocy behawiorysty się w tym przypadku nie obejdzie.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ale co w tym dziwnego? :razz: Wszystkie shiby mieszkają w szafach, a niektóre kopią dziury w kanapach. :mad:
Zapraszam- mam do okazania takie miejsca- Marki, Strzelecka 12.
Poza tym lęk przed burzą czy innymi odgłosami nie jest związany z lękliwością, tylko nadwrażliwością na dźwięki.
Bardzo dobrze działa Kalm Aid. Doradzam kupić, bo będzie problem z Sylwestrem.
W ogóle to proszę o kontakt, poradzę, co robić.
Namiar na nas [URL="http://www.shiba.pl"]www.shiba.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...