Jump to content
Dogomania

Problem przy jedzeniu


anka77k

Recommended Posts

Czesc tu ana mam problem.Gdy siadamy do jakiego kolwiek posilku moj szczeniak dostaje szalu piszczy i szczeka .Proboje go uspokoic ale to na darmo wiec zaczelam zamykac go w lazience i po chwili go wypuszczam ale gdy znowu zaczyna ponownie go zamykam i tak wkolko nie wiem czy to zadziala bo zaczelam dopiero dzis .Czy ktokolwiek mial taki problam i wie jak go rozwiazac bylabym wdzieczna bo jest to bardzo stresujace a tym bardziej ze to dopiero 9 tyg. szczeniak .Prosze o pomoc.:placz::placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

Moj Niko tez ma 9 tygodni i mam z nim ten sam problem. Piszczy i szczeka, zeby mu dac jesc, choc zanim sama zjem, daje mu do miseczki jedzonko. On zostawia miseczke i biegnie do mnie do stolu, staje na lapkach i sie denerwuje. Wtedy go niose do miski, on powacha i dalej piszczy. Nie wiem jak jego tego oduczyc.

Link to comment
Share on other sites

Po 1sze skoro szczyl tak piszczy tzn ,ze jest glodny (prawdopodobnie). Wiec przed waszym posilkiem dajcie u jesc.
Po 2 nauczcie go jakiejs prostej komendy np. siad i jak jecie i szczyl zaczyna sie denerwowac to wydajecie komende i w nagrode np. glaszczecie. Tak zeby nauczyl sie ,ze zamiast piszczenia/skakania ma siadac. Taki odruch Pawlowa ;)
powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Znacznie wygodniej jest przyzwyczaić psa do jedzenia po posiłku właścicieli. Nie ma to nic wspólnego z dominacją, tylko tak jest zwyczanie lepiej. Pies jak widzi że zaczyna sie obiad kładzie sie spokojnie i obserwuje kiedy skończymy jeść.
9 tygodniowy piesek jeszcze da sie do tego przyzwyczaić. Nawet bez zamykania w łazience. Trzeba przecierpieć kilka posiłków przy akompaniamencie i nie ulegać. Powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...